10 powodów, aby wykorzystać płytę gipsowo - kartonową | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 powodów, aby wykorzystać płytę gipsowo – kartonową

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Skandynawski korytarz, przedpokój i schody od Rotoarquitectura Skandynawski
Loading admin actions …

Jeśli do tej pory nie słyszeliście o płytach gipsowo-kartonowych i korzyściach płynących z ich wykorzystania to dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam ten temat i przedstawić kilka możliwości zastosowania ich w domach. Ściany naszego mieszkania to miejsca szczególne, bowiem ich estetyka, kolor czy aranżacja decydują o całej przestrzeni. To także inteligentne dzielniki, które decydują o funkcjonalności danych pomieszczeń, dzięki nim możemy wykreować więcej praktycznych miejsc w domu, jak i oddzielić daną strefę od pomieszczenia głównego. Zobaczcie jak kreatywnie wykorzystać je w naszych prywatnych przestrzeniach!

Nisza

Dla tych mniej wtajemniczonych najpierw wyjaśnimy co oznacza termin nisza, bowiem jest to wgłębienie, bądź powszechnie nazywana wnęka w ścianie lub fasadzie budynku przeznaczona do celów zdobniczych, dekoracyjnych. Na wizualizacji powyżej możemy zauważyć, że tego typu formę wykorzystano po lewej stronie przedpokoju, dzięki czemu całość nabrała nie tylko wyrazistości, ale także atrakcyjnego wyglądu, a co najważniejsze stała się bardziej funkcjonalna. 

Grubość ściany dostosowana do indywidualnych potrzeb

Gruba, masywna ściana może przytłoczyć wnętrze i optycznie je pomniejszyć. W przypadku wykorzystania cienkiej ściany gipsowo-kartonowej możemy indywidualnie dopasować grubość ściany do naszych potrzeb kreując bardziej subtelny i delikatny klimat w mieszkaniu. 

Efektywny podział

Dzięki zastosowaniu ściany gipsowo-kartonowej możemy liczyć na bardziej efektywny i funkcjonalny podział mieszkania. W ten sposób łatwiej nam zaaranżować praktyczne strefy, w których możemy np. uczyć się, relaksować czy spożywać wspólne posiłki. Tego typu działania prowadzą do harmonizacji naszego życia.

Dobór odpowiedniej powłoki

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od TAFF Nowoczesny

Gładka nawierzchnia płyt gipsowo-kartonowych to ogromna zaleta tychże materiałów. Przede wszystkim, dzięki temu możemy przemalować ścianę na jakikolwiek kolor, odpowiadający naszej estetyce bądź pokryć ją tapetą, bez konieczności wcześniejszego przygotowania ściany. Wybór oczywiście zależy od Was i od stylu w jakim chcecie utrzymać Wasze mieszkanie. 

Tekstura

W przypadku wykończenia ścian z płyt gipsowo-kartonowych mamy dwie opcje: gładka ściana bądź wersja bardziej wyrazista z ciekawą teksturą. Niezależnie od tego na jaką wersję ściany zdecydujemy się ważne, aby pamiętać o odpowiednim dopasowaniu kolorystyki do pomieszczenia. Zbyt ciemne odcienie mogą przytłoczyć wnętrze i sprawić, że będzie ono przygnębiające i ponure, natomiast zbyt jaskrawe, wyraziste kolory mogą określić mieszkanie jako chaotyczne i niespójne. 

Filary

Płyta gipsowo-kartonowa może służyć nie tylko pod postacią ściany, ale także efektownej kompozycji złożonej z filarów, tak jak na zdjęciu powyżej. Dzięki takiej kompozycji aranżacja wnętrza prezentuje się nie tylko oryginalnie, ale także wyraziście, niebanalnie i atrakcyjnie. Odpowiednio dobrana kolorystyka dopasowana do charakteru pomieszczenia tworzy niezwykłą atmosferę w domu. 

Łatwość w dopasowaniu ściany

Architekci wnętrz coraz częściej sięgają po płyty gipsowo-kartonowe, przede wszystkim ze względu na łatwość w instalacji oraz estetyczną powłokę, dzięki której można dopasować ją do każdej aranżacji wnętrza. Płyta najczęściej kojarzy nam się z cienką warstwą (najczęściej 1 cm grubości), która ma pełnić funkcję ściany w naszym domu. Niestety tak cienka struktura może okazać się nietrwała i niepraktyczna, dlatego rozwiązaniem w tego typu sytuacjach może okazać się łączenie kilku płyt w jedną grubą warstwę tworząc solidną ściankę. 

Wersja surowa

Polanco Penthouse Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Gantous Arquitectos Nowoczesny
Gantous Arquitectos

Polanco Penthouse

Gantous Arquitectos

Jeżeli marzy Wam się bardziej minimalistyczna odsłona Waszej przestrzeni to powinniście postawić na naturalny wygląd płyty gipsowo-kartonowej bądź wykorzystać tapetę imitującą beton. W ten sposób stworzycie prostą, aczkolwiek bardzo efektowną kompozycję. 

Możliwość przemalowania

Departamento Polanco 1 Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Lopez Duplan Arquitectos Nowoczesny
Lopez Duplan Arquitectos

Departamento Polanco 1

Lopez Duplan Arquitectos

Kolejną ogromną zaletą płyty gipsowo-kartonowej jest możliwość wielokrotnego przemalowania jej i dostosowania jej nie tylko do naszej estetyki, ale także charakteru pomieszczenia, stylu wnętrza itp. Osoby ceniące sobie żywą kolorystykę z łatwością wykorzystają ją w celu uatrakcyjnienia mieszkania, z kolei stonowane odcienie doskonale podkreślą harmonijny i subtelny klimat. 

Iinteligentna separacja

Płyta gipsowo-kartonowa to materiał, który z łatwością można ciąć i formować w strukturę, którą chcemy uzyskać, dzięki temu możemy z łatwością dopasować nasze mieszkanie do naszych indywidualnych potrzeb. Płyta gipsowo-kartonowa pełni funkcję inteligentnego dzielnika, dekoracji, ściany, a także formy wyposażenia mieszkania- to coś więcej niż zwykła płyta karton-gips. 

Czy sami skorzystalibyście z płyt gipsowo-kartonowych? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu