10 nowoczesnych bram garażowych

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 nowoczesnych bram garażowych

homify.Pl homify.Pl
Park Lane Residence od Uptic Studios Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez samochodu, a czasem nawet dwóch. Dlatego w projekcie wymarzonego domu nie można pominąć garażu. Oprócz lokalizacji i wielkości, niezmiernie istotną kwestią przy organizowaniu garażu jest wybór odpowiedniej bramy zamykającej wejście do niego. Na rynku dostępnych jest wiele modeli bram garażowych, od prostych i niedrogich po bardzo eleganckie i ekskluzywne. Wszystko zależy od naszego gustu, wymagań i możliwości finansowych.

W niniejszym Katalogu Inspiracji prezentujemy Wam 10 modeli bram garażowych. Wykonane z różnych materiałów, z różnymi mechanizmami otwierania i zamykania, mamy nadzieję – pomogą choćby w pobieżnym zorientowaniu się w aktualnych garażowych trendach. Rzućcie okiem i wybierzcie odpowiedni model dla Waszego garażu!

1. Podwójna i nowoczesna

Park Lane Residence od Uptic Studios Nowoczesny
Uptic Studios

Park Lane Residence

Uptic Studios

Jeżeli posiadany przez Was garaż jest duży, warto aby prowadząca do niego brama była okazała i podwójna. Połączenie drewna i żelaza zazwyczaj prezentuje się bardzo elegancko i stylowo, a czarny kolor to dodatkowe podkreślenie trwałości i niezawodności. Czasami ciekawym pomysłem jest wykonanie jednej z części takiej podwójnej bramy ze szkła. Trzeba jednak wówczas liczyć się z tym, że niezawodność konstrukcji ulegnie znacznemu osłabieniu.

2. Przejrzystość i ochrona

Krata w widocznej na zdjęciu bramie jest dość masywna, ale i tak umożliwia zajrzenie i podziwianie ogrodu, który otacza rezydencję. Żelazo i minimalne odstępy pomiędzy elementami to pewnik, jeżeli chodzi o ochronę i bezpieczeństwo.

3. Brama garażowa jak furtka

Interesujące podejście – wykonanie bramy garażowej oraz furtki prowadzącej na posesję w tym samym stylu, z tych samych materiałów. Potężna konstrukcja to świetny sposób na ukrycie swojej prywatności przed wścibskimi oczami przechodniów. Ciemny kolor bramy idealnie kontrastuje z bielą fasady.

4. Stylowa siatka

Oto kolejny projekt, w którym brama garażowa jest identyczna, jak furtka prowadząca na posesję. Godny uwagi jest fakt, że wzór i kolor bramy idealnie komponują się z całością budynku, jego elewacją. Owa jedność sprawia, że projekt ze zdjęcia jawi się jako wyjątkowy i niepowtarzalny.

5. Brama otwierana ku górze

Ogrodzenie wklęsłe 2 Klasyczny ogród od Ogrodzenia PCV Klasyczny
Ogrodzenia PCV

Ogrodzenie wklęsłe 2

Ogrodzenia PCV

Bramy otwierana nie w bok, a w górę, to odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich tych, którym wielkość posiadanego garażu uniemożliwia zainstalowanie z powodzeniem innego rodzaju bram. Oczywiście, decydując się na drzwi otwierane w górę należy pamiętać, że ku temu niezbędna jest odpowiednia przestrzeń z przodu garażu.

6. Funkcja dodatkowa

Canonbury Square Nowoczesny garaż od IQ Glass UK Nowoczesny
IQ Glass UK

Canonbury Square

IQ Glass UK

Widoczny na zdjęciu garaż posiada dwoje drzwi: przezroczyste, otwierające się na zewnątrz oraz ukryte w głębi, oddzielające przestrzeń dla samochodu od przestrzeni relaksu i rozrywki, w której usytuowano stolik z krzesłami.

7. Mały garaż

Klasyczny garaż od homify Klasyczny

Drewniany garaż ze zdjęcia to garaż przeznaczony dla jednego pojazdu. Wzniesiony w oddzieleniu od rezydencji, stanowiący samodzielny obiekt, został wzbogacony o wygodny i prezentujący się mile dla oka podjazd. Idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy projektując swój dom nie pomyśleli o garażu i dopiero później zdecydowali się na jego posiadanie.

8. Brama kuta

Automatic remote controlled steel sliding gates Eklektyczny garaż od AGD Systems Eklektyczny
AGD Systems

Automatic remote controlled steel sliding gates

AGD Systems

Jeżeli jesteście prawdziwymi estetami i nie boicie się inwestować w piękne i bezpieczne bramy – model z kutego żelaza to model stworzony specjalnie dla Was! Łatwe otwieranie w bok i mechanizm niezajmujący dużej przestrzeni – czegóż chcieć więcej?

9. Elegancka brama drewniana

Garage façade Nowoczesny garaż od FG ARQUITECTES Nowoczesny
FG ARQUITECTES

Garage façade

FG ARQUITECTES

Trzy samochody – trzy części – troje drzwi! Cóż za fantastyczny widok! Połączenie bieli i drewna jak zawsze w modzie! Warto przy okazji tego projektu nadmienić, że oświetlenie wejścia do garażu od zewnątrz jest kwestią wielkiej wagi, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo miejsca i naszego pojazdu!

10. Zgrabna wiata zamiast garażu z bramą

Wiata samochodowa PCV Klasyczny garaż od Ogrodzenia PCV Klasyczny
Ogrodzenia PCV

Wiata samochodowa PCV

Ogrodzenia PCV

Lubicie projekty, które zachwycają swoją prostotą? Pod taką wiatą każdy samochód będzie mógł skryć się przed deszczem, bądź słońcem! Jeżeli jesteście zwolennikami praktycznych rozwiązań, które zajmują niewiele miejsca oraz ich konstrukcja nie jest skomplikowana – garaż bez bramy to strzał w dziesiątkę. Jedno spojrzenie i już wiecie, czy Wasze miejsce postojowe stoi wolne, czy może inny członek rodziny zaparkował na nim swoje auto.

A Wam która z tych bram podoba się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu