Dom rodzinny, pełen naturalnych materiałów i dobrej energii | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom rodzinny, pełen naturalnych materiałów i dobrej energii

A.D. A.D.
Rustykalna jadalnia od ALTS DESIGN OFFICE Rustykalny
Loading admin actions …

Dom, który dziś będziemy zwiedzać wraz z homify, nosi wdzięczną nazwę 'The Uji House', i jest jednym z kilku projektów prezentujących potęgę wnętrz japońskich, zaprojektowanych przez architektów z firmy projektowej Alt Design.

Dom jest na prawdę imponujący: wysokie sufity, nowoczesne udogodnienia, naturalne drewno z pobliskich lasów wykorzystywane hojnie, energooszczędność, projekt własny klimatyzacji, który również oszczędza pieniądze.

Wewnątrz, panuje poczucie nowoczesności, dominują organiczne materiały, schody zabiegowe, kilka zakamarków i pomieszczeń na poddaszu, które zapewniają właścicielom poczucie spokoju i prywatności. Zobaczcie to wszystko razem z nami!

Szara kostka

Z zewnątrz bryła domu jest bardzo ascetyczna i zachowawcza. Szara stonowana elewacja, brak odsłoniętych okien, minimalistyczny ogród robią neutralne wrażenie. Kopertowy dach jest nachylony pod niedużym kątem. Wejście główne ukryte jest we wnęce po lewej stronie. Z tej perspektywy dom wydaje się być ciemny i zamknięty. 

Widok na taras

Gdy podejdziemy kilka kroków bliżej okazuje się że bryła jest pełna okien, mniejszych i większych. Drewniana, dekoracyjna konstrukcja współgra z podłogą na tarasie. Wewnętrzna część tynków jest biała, dzięki czemu idealnie odbija światło. Po lewej stronie widać drzwi wejściowe, które wcześniej były całkowicie ukryte. Taki dom to oaza prywatności dla mieszkańców. 

Hall

W tym momencie znaleźliśmy się we wnętrzu domu. Jest zaskakująco jasno i bardzo stylowo. Frontowe wejście i hall sąsiadują z jadalnią i kuchnią.

Schody – półki na ścianie po lewej, prowadzą antresoli z widokiem na kuchnię. Miejsce to jest w pełni wyposażone w mini stół, poduchy i koc do zawijają się i korzystania ze spokojnych chwil z książką. Rozpościera się stąd widok na dzienną strefę domu.

Kuchnia z jadalnią

Obszary kuchni i jadalni są absolutnie przytulne: wysokie sufity dają powietrze i przestrzeń w jadalni. Kuchnia została wydzielona częściowo otwartymi ścinkami z przestrzeni dziennej, wychodzi na jadalnię. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń jest naprawdę wyjątkowa i dynamiczna. Przestrzeń pod schodami nie pozostała pusta i nieużyteczna. Architekci zaprojektowali w niej obszar do ekspozycji i przechowywania przedmiotów. 

Na podłodze znajduje się polerowany beton, który wygląda bardzo nowocześnie ale jest dość chłodny. W parze z drewnem i plecionym dywanem tworzą idealnie zgraną kompozycję. Bardzo efektowne jest także oświetlenie w postaci stylowych żarówek. Nie zabierają one tyle miejsca co abażury a dają bardzo dużo światła. 

Przyjemna przestrzeń dzienna

Tuż przy kuchni i jadalni jest salon. Przez szklane okno jest wizualny dostęp do kuchni. Z salonu można także wyjść, przez duże przesuwne drzwi, na otwarte na zewnątrz drewniane patio.

W pokoju czuć wpływ lasu, który dostarczył materiałów zarówno do budowy samej konstrukcji ścian, podłóg i sufitów jak również do wykończenia. W pokoju dominuje bardzo łagodny klimat. I aby utrzymać tę słoneczna aurę nawet wtedy gdy słońce idzie w dół, z pomocą przychodzą punktowe lampki. Zapewniają wystarczająco dużą ilość światła na ten obszar, który wymaga jedynie kilku małych lamp do czytania.

Prosta i świeża łazienka

Łazienka na dole jest klejnotem japońskiego projektowania: prostota znów wygrywa. Śmiała niebieska ściana jest w centrum przestrzeni, podczas gdy okrągła umywalka z metalu, w stylu przemysłowym, zajmuje tak mało miejsca, jak to możliwe.Oprócz tego nowoczesne, kwadratowe WC. Jeśli chodzi o wystrój, lustro w kształcie diamentu, półka drewna i kilka innych bibelotów, dają pomieszczeniu trochę ciepła. Łazienka, jest to idealne miejsca, aby podsumować ten wspaniały przykład stylu japońskiego.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, pokochasz także: Wyjątkowy dom, który Cię zachwyci

Byliście zaskoczeni tym jak jasne jest wnętrze? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu