Bliźniak niczym willa | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Bliźniak niczym willa

Aśka Warchał Aśka Warchał
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny
Loading admin actions …

Aby dobrze mieszkać, wcale niepotrzebny jest ogromny metraż czy działka pod lasem. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam jak elegancko – a nawet luksusowo! – może wyglądać… bliźniak, a właściwie jego połowa. Dom, który dzisiaj będzie nas zajmował, został przekształcony przez architektów z GK Architects Ltd, a znajduje się w Zachodnim Londynie, niedaleko Klubu Golfowego Sudbury Golf Club. 

Czy mały domek może prezentować się niczym willa z prawdziwego zdarzenia? Zaraz się o tym przekonamy…

Podobnie, a jednak inaczej

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny
GK Architects Ltd

Whitton Drive

GK Architects Ltd

Chociaż stylem i formą dom wpisuje się w okoliczną zabudowę, to jednak wybór odmiennych kolorów sprawia, że zdecydowanie się wyróżnia. Jakby chciał wykrzyczeć do przechodniów, że to on jest tutaj najbardziej nowoczesny! Wybór palety szarości wprowadza nutę nowoczesności, która wkracza również dzięki ciekawemu projektowi minimalistycznego, niskiego ogrodzenia.

Plan otwarty

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny
GK Architects Ltd

Whitton Drive

GK Architects Ltd

Wchodzimy do środka, gdzie na parterze czeka na nas doskonale skomunikowany plan otwarty. Drzwi wejściowe otwierają się na korytarz, który w linii prostej prowadzi do ogrodu. Oddziela on od siebie przedpokój i strefę salonu, jadalnię i kuchnię. Wnętrza zachwyca poczuciem przestronności osiągniętym poprzez wprowadzenie błyszczącej posadzki oraz podwieszenie na ścianach części wyposażenia.

Nowocześnie i przytulnie

Open plan living room od GK Architects Ltd Nowoczesny
GK Architects Ltd

Open plan living room

GK Architects Ltd

Sztuka wystroju wnętrz osiąga wyżyny w tym nowoczesnym lecz jednocześnie przytulnym salonie. Ograniczona paleta barw zostaje oswojona przez hojne wprowadzenie drewna oraz miękkich tekstyliów. Wielki narożnik pomieści wszystkich członków rodziny. Oczywiście ogromne znaczenie ma też zalanie pomieszczenia naturalnym światłem.  

Nowoczesność w każdym calu

Open plan kitchen od GK Architects Ltd Nowoczesny
GK Architects Ltd

Open plan kitchen

GK Architects Ltd

Przechodzimy w głąb, gdzie okazuje się, że kuchnia i jadalnia znajdują się pod sufitem pełnym dużych okien połaciowych. W połączeniu z przeszkleniem otwierającym tę przestrzeń na ogród, otrzymujemy wnętrze wypełnione naturalnym światłem. Dzięki temu czarna wyspa mogła się znaleźć w tutejszej kuchni. W jadalni z kolei postawiono na krwistą czerwień ożywiającą całość aranżącji.

Ogród z potencjałem

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny
GK Architects Ltd

Whitton Drive

GK Architects Ltd

Dobre zagospodarowanie ogrodu jest równie ważne jak dobrze zaprojektowane wnętrze. W przypadku tego domu na końcu podłużnej działki pomieszczenie gospodarcze zmieniono na pokój gier, który może funkcjonować jako mini domek dla gości. W przyległym tarasie zaaranżowano jadalnię na świeżym powietrzu.

Gdy zapada zmrok

Lights in the Garden od GK Architects Ltd Nowoczesny
GK Architects Ltd

Lights in the Garden

GK Architects Ltd

Ogród pełnię swojego piękna wyjawia dopiero po zmroku. Doskonale zaprojektowane oświetlenie buduje nie powtarzalny klimat. Z tej perspektywy dobrze widać, że każdy szczegół ogrodu został przemyślany. Dwa tarasy z miejscami do wypoczynku na świeżym powietrzu, połączone prostą, elegancką ścieżką, na której środku znajdziemy nowoczesną ławeczkę… Tutaj czas na łonie natury spędza się stylowo!

Co najbardziej się Wam tutaj spodobało?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu