Drewniany dom jak z bajki | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Drewniany dom jak z bajki

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rustykalne domy od Дмитрий Кругляк Rustykalny
Loading admin actions …

Kiedy za oknem panuje zima, nie ma nic przyjemniejszego niż schronienie w ciepłym, drewnianym domu. Kilka dni temu pokazywaliśmy Wam budynki architekta Dmitriego Kruglyak'a. Ma on jeszcze niejeden wspaniały projekt w swoim portfolio, o czym będziemy mieć okazję przekonać się dzisiaj. Czeka nas magiczny spacer po kolejnym wyjątkowym, drewnianym domu. 

Wygląda on niczym wyjęty prosto ze stron baśni…

Drewno – materiał idealny

Chociaż nowoczesna architektura zachwyca różnorodnością wykorzystywanych w niej materiałów, to jednak klasyka i drewno w charakterze budulca nigdy nie wyjdą z mody. Dom, który dzisiaj podziwiamy, jest dwupiętrową konstrukcją krytą spadzistym dachem. Idealnie sprawdziłby się w Polskich warunkach. Nie powinno nas to zaskakiwać, projekt bowiem wyszedł spod ręki rosyjskich profesjonalistów.

Naturalne budownictwo

Wiele osób, wznosząc swoje domy, myśli nie tylko o tym, jak będą one wyglądać po zakończeniu budowy, ale także o tym, by były to domy zdrowe. O co chodzi? Zdrowy dom wykonany jest z naturalnych materiałów, przy zerowym bądź minimalnym wykorzystaniu materiałów syntetycznych. Stosując tylko naturalne materiały budowniczy nie tylko wpływają pozytywnie na życie mieszkańców, ale także troszczą się o środowisko, generując jedynie organiczne odpady.

Zaintrygowało Was naturalne budownictwo? Ekspertów tej dziedziny w Polsce przybywa. Silnym ogniwem w tym gronie jest Organica. O ich ciekawym projekcie altany możecie przeczytać tutaj: Być bliżej natury – drewniane cudo nad Notecią.

Weranda

Przenosimy się w czasie i wchodzimy na ukończoną już werandę. Prawda, że od razu robi się domowo? Przestronna weranda to idealne miejsce na wypoczynek na świeżym powietrzu, podczas którego można kontrolować zabawę dzieci w ogrodzie czy też wypatrywać wyczekiwanych gości.

Ciepłe wnętrza

Wnętrza zachwycają poczuciem domowego ciepła. Tutaj nie można nie dać się porwać atmosferze przytulności, która automatycznie ogarnia tak mieszkańców, jak i gości, sprawiając, że schodzą z nich wszystkie troski. Błogi relaks uskuteczniać można na przykład na wiekowym fotelu z podnóżkiem obitymi naturalną skórą. To kącik lektury oraz drzemek po posiłkach spożywanych w urokliwej jadalni widocznej w głębi…

Klasyczny salon

Taki przyjemny widok rozlega się ze wspomnianego fotela. Przed nami kominek, idealny do grzania się w zimne noce. Obok niego stylowy stoliczek zrobiony z nóg starej maszyny do szycia. Bibeloty oraz zdjęcia rodzinne wypełniają wszystkie dostępne powierzchnie i bardzo dobrze! Dzięki temu klimat robi się jeszcze bardziej domowy…

Chcielibyście móc ukryć się tu na zimę?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu