homify 360°: gotowy dom-prefabrykat z Danii | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360°: gotowy dom-prefabrykat z Danii

martt.st martt.st
Vipp Shelter od Vipp Industrialny
Loading admin actions …

Projektanci z Danii znani są z tego, że tworzą rzeczy proste, funkcjonalne, a przy tym estetyczne i atrakcyjne wizualnie. Vipp to duńska firma, która od ponad 70 lat dostarcza światu zarówno praktycznych, jak i pełnych elegancji produktów.

Tym razem firma Vipp postanowiła stworzyć dom-prefabrykat: prostą przestrzeń, która byłaby „projektem totalnym”. Mowa o Vipp Shelter, 55-metrowym budynku „all-inclusive” – wyposażonym we wszelkie elementy niezbędne do tego, aby mieszkanie w nim było wygodne i funkcjonalne. Przekonajmy się, jak prezentuje się taki prêt-à-porter dom.

Vipp Shelter

Vipp Shelter od Vipp Industrialny
Vipp

Vipp Shelter

Vipp

W tym dwupoziomowym domu znajdziemy przestrzeń dzienną na otwartym planie, połączoną z jadalnią, łazienkę i kącik sypialniany. Twórcy projektu stworzyli go z zamysłem, żeby pozwolić mieszkańcom w łatwy sposób uciec od miejskiego zgiełku i odpocząć na łonie natury w już zbudowanym, świetnie wyposażonym mieszkaniu. Vipp Shelter jest gotowym, skończonym projektem – oszczędza tym samym wiele kłopotów związanych z planowaniem i zaopatrywaniem budynku we wszystko, co niezbędne, aby się w nim zrelaksować i odciąć od świata zewnętrznego.

Monochromatyczność

Vipp kitchen od Vipp Industrialny
Vipp

Vipp kitchen

Vipp

Paleta kolorów, jaką zastosowano w tym projekcie, sprowadza się do trzech barw: czerni, bieli i szarości. Natura jest we wnętrzu wciąż obecna: dzięki przeszklonym ścianom i minimalizmowi wystroju gra tu ona pierwsze skrzypce. W widocznej na zdjęciu kuchni zestawienie czerni ścian i szafek z jasną szarością magnezytowej podłogi daje niezwykle elegancki efekt. Przestrzeń jest bardzo dobrze doświetlona: nad wyspą kuchenną znajduje się przeszklenie dachu. Widoczne z okien/ścian otoczenie przypomina wielki obraz i stanowi niewątpliwą ozdobę minimalistycznego wnętrza.

Wszystko by Vipp

Vipp bathroom od Vipp Industrialny
Vipp

Vipp bathroom

Vipp

Każdy jeden element, który znaleźć można w tym domu, został zaprojektowany i skonstruowany przez firmę Vipp: od wieszaków, przez drabinę, lampy, ręczniki aż po… papier toaletowy! Vipp Shelter zapewnia zatem wszystko, czego potrzeba w wygodnym i funkcjonalnym mieszkaniu. Na zdjęciu widać przestronną, choć niedużą łazienkę z przeszklonym prysznicem. Zauważyć tu można kosz na pedał – flagowy produkt tej duńskiej marki, który widzieliśmy już w kuchni.

Przestrzeń dzienna

Vipp kitchen od Vipp Industrialny
Vipp

Vipp kitchen

Vipp

Shelter po angielsku znaczy „schron” – twórcy projektu postawili sobie za zadanie stworzenie czegoś na kształt schronu – miejsca, gdzie można by „schronić się” przed wielkomiejskim zgiełkiem i pędem. Dom wyposażono w kominek, co jest niezwykle praktycznym – szczególnie w skandynawskim klimacie – rozwiązaniem, a poza tym nadaje temu bądź co bądź surowemu, minimalistycznemu wnętrzu przytulności. Przestrzeni dziennej nie ograniczają niepotrzebne przedzielenia, zdecydowano się na zastosowanie planu otwartego, dzięki czemu łatwo jest się tu poruszać.

Na łonie natury

Vipp lamp od Vipp Industrialny
Vipp

Vipp lamp

Vipp

Bryła budynku została zaprojektowana tak, aby granica między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym była jak najmniej zauważalna. Całkowicie przeszklone ściany gwarantują świetny widok i sprawiają, że natura zdaje się wchodzić do środka. Przy widocznym na zdjęciu stole ustawionym tuż przy oknie można spędzić błogie godziny z książką w jednej ręce, a filiżanką herbaty w drugiej.

Ciepło i wygoda

Vipp bed od Vipp Minimalistyczny
Vipp

Vipp bed

Vipp

W Vipp Shelter miejsce do spania znajdą cztery osoby: w kąciku sypialnianym znajduje się dwuosobowe łóżko, kolejne dwa miejsca gwarantuje „łoże dzienne” na piętrze. Jak widać na zdjęciu – Vipp Shelter zapewnia luksus podziwiania rozgwieżdżonego nieba wprost z łóżka! Projektowany przede wszystkim z myślą o skandynawskiej pogodzie, dom dysponuje ogrzewaniem podłogowym, kominkiem oraz termoizolacyjnym dachem. Odpoczywać tu można zatem przez okrągły rok, podziwiając, jak kolejne pory roku odmieniają oblicze otaczającej „schron” przyrody.

Prefabrykat może być piękny

Vipp Shelter od Vipp Industrialny
Vipp

Vipp Shelter

Vipp

Firma Vipp udowadnia, że prefabrykat może być zarówno funkcjonalny, jak i piękny. Obecny w tym projekcie duński duch, stawiający na minimalizm, wygodę i estetykę, świetnie sprawdza się w takiej architekturze – w budynku prêt-à-porter. Popyt na podobne rozwiązania stale się zwiększa, ludzie uciekający z miast w poszukiwaniu prostoty, harmonii i wytchnienia coraz częściej sięgają po takie domy-prefabrykaty. Duńscy projektanci wyznaczają drogę innym, pokazując, że nie muszą być one byle jakie: podwyższają poprzeczkę, stawiając na wysoką jakość i estetykę. A to niewątpliwie pozytywnie nastawi do tego typu domów wiele nowych osób.

Zobaczcie równie ciekawy projekt domu z kontenera!

Co sądzicie o tym niecodziennym pomyśle na dom prefabrykowany?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu