Niepozorny dom pełen niespodzianek

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niepozorny dom pełen niespodzianek

Aśka Warchał Aśka Warchał
od e.co room Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zabierzemy Was na spacer po nowoczesnym domu o białej bryle, której forma zachwyca harmonią geometrycznych linii… Już to gdzieś słyszeliście? Białe domy oparte o formę prostopadłościanu to właściwie synonim nowoczesnej elegancji. Jeśli jednak myślicie, że niczym nie mogą Was zaskoczyć… Zobaczymy, czy po lekturze tego artykułu dalej będziecie podtrzymywać to stanowisko! 

Chcemy Wam bowiem zaprezentować mały dom z Japonii, pełen nieoczywistych rozwiązań i niespodzianek czekających w środku. W YThouse życie płynie w harmonii z naturą oraz z samym sobą. Jest czas i na wypoczynek, i na pracę. 

Zaciekawieni? Udajmy się w podróż, aby poznać dzieło architektów z e.co room

Biała fasada

Z zewnątrz dom wygląda niepozornie. Biała fasada zazdrośnie strzeże prywatnych pomieszczeń, nie uchyla nawet rąbka informacji o rozkładzie pokoi. Bryła zasadniczo dzieli się na dwa skrzydła, pomiędzy którymi znajduje się wejście główne. Nieregularnie rozmieszczone okna sugerują, że będziemy mieć do czynienia z nieszablonowym projektem…

Przestrzeń otwarta… inaczej

Wchodzimy do środka, gdzie od razu zostajemy zaskoczeni. Okazuje się, że dom znajduje się na nierówności terenu, co rozwiązano poprzez umieszczenie funkcjonalnych stref na różnych poziomach. Po prawej od wejścia widzimy ciekawą kuchnię połączoną z nietypowym pokojem dziennym oraz przedpokojem – to dlatego na kolorowych serwetach widzimy pozostawione klucze. Dalej w głębi czeka łazienka, fantastycznie przeszklona.

Łazienka pełna świeżości

Wchodzimy do łazienki, ponieważ naprawdę warto się jej przyjrzeć. Spójrzmy chociażby na tę toaletę. Ściana przeszklona prawie na całą wysokość pomieszczenia otwiera się na mur roślinności. Wydaje się, jakbyśmy przebywali na zewnątrz. Śnieżna biel ścian oraz armatury doskonale współgra z zielenią. Trudno wyobrazić sobie większe poczucie świeżości!

Różnice poziomów

Gdybyśmy po przekroczeniu progu skierowali się w lewo, zostalibyśmy zaproszeni do przejścia stopniami w górę do strefy jadalni/pracy. To połączenie może początkowo wydać się nietypowe, jednak chwilę się nad nim zastanówmy: czy w naszych domach jadalniany stół nie staje się też często gabinetem? Tutaj funkcje łączą się wprost, różne potrzeby zostają przewidziane i projekt architektoniczny wychodzi im naprzeciw.

Nieoczekiwane zwroty akcji

Na poprzednim zdjęciu widzieliśmy drabinkę prowadzącą na antresolę pełniącą funkcję biblioteczki. To niejedyna drabinka w tym projekcie, który cały ma w sobie coś z placu zabaw. Kolejną widzimy na nietypowym tarasie, otwierającym się… za oknem kuchni. To nad nią znajduje się sekretne pomieszczenie prywatne.

Chill out marzeń

Cały taras to doskonałe miejsce do wypoczynku na łonie natury. Mur roślinności, który widzieliśmy już w łazience, okazuje się być w rzeczywistości bardzo stromym spadkiem terenu, gęsto porośniętym. Nieposkromiona niesamowitość natury zostaje zestawiona z pomysłową prostotą projektu tarasu. Na koniec kolejna niespodzianka: po przestawieniu kanapy, taras może zamienić się w boisko do kosza…

Też marzy Wam się dom, w którym spędzacie czas ze znajomymi na wspólnej grze? Koniecznie sprawdźcie te pokoje gier: Pokoje gier i rozrywki – 6 ciekawych pomysłów i aranżacji.

Co najbardziej Was tutaj zaskoczyło?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu