Zielony domek blisko natury | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zielony domek blisko natury

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rustykalne spa od Дмитрий Кругляк Rustykalny
Loading admin actions …

Drewniane budynki zachwycają użyciem naturalnego materiału, tradycyjnym szykiem. Mały domek, który pokażemy Wam dzisiaj, jest jednak różny od większości z nich. Jego ściany pomalowano bowiem na… pastelowy, pistacjowy kolor. To jednak niejedyna interesująca kwestia. Chociaż wydawać się może domkiem letniskowym, w rzeczywistości jest tradycyjnym spa z rosyjską łaźnią parową w środku. Umieszczony na skraju działki budynek stanowi prywatne centrum regeneracji. 

Poznajmy bliżej dzieło architekta Dmitriego Kruglyak'a…

Miejce wypoczynku

Domek prezentuje się niezwykle malowniczo. Został on pomyślany tak, aby można było tutaj spędzić wiele godzin w gronie przyjaciół. Jest miejsce nie tylko na saunę, ale także na wypoczynek na werandzie czy też zrobienie grilla. Prosta konstrukcja to prostopadłościan przykryty dwuspadowym dachem. Pastelowa zieleń elewacji łączy się z bielą w cukierkowym połączeniu, które przydaje całości projektu poczucia niezobowiązującej radości.

Domek w lesie

Budynek znajduje się na skraju lasu. Tutaj widzimy go w momencie, gdy przestrzeń wokół niego nie była jeszcze do końca uporządkowana. Widzimy teraz drewniane ławki w cieniu drzew – naprawdę pomyślano o tym, by po skorzystaniu z sauny miejsca na wypoczynek czekały na każdym dosłownie kroku.

Część całości

Domek-sauna stanowi część zabudowy dużej działki, której całość została zagospodarowana w przemyślany sposób. Znajdziemy tutaj wyłożone kamieniami ścieżki, skalniaki, oczka wodne, skalniaczki, a nawet prywatne boisko zabezpieczone siatką. Właściciele naprawdę wierzą w maksymę mówiącą, że w zdrowym ciele, zdrowy duch! Przyjrzyjmy się naszemu domkowi. Obok niego odkryjemy ekstrawagancką rzeźbę niedźwiedzia oraz dużą bal, w której można zanurzyć się po saunie.

Nad jeziorem

Wspominaliśmy już o werandzie, czas ją odwiedzić. Nie tylko przez wzgląd na jej wyjątkowe walory: piękne drewniane wykończenia, przestrzeń wypoczynku na świeżym powietrzu, ale także z powodu wspaniałych widoków. Okazuje się bowiem, że znajdujemy się nie tylko pod lasem, ale i w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora. Z pewnością także do niego kierują się użytkownicy sauny pragnący ochłody…

Drewniana sauna

Wchodzimy do wypełnionych drewnem wnętrz. Teraz nietrudno wyobrazić sobie jak jego zapach wypełnia nozdrza, kiedy temperatura zaczyna przekraczać 70, 90 stopni Celsiusza… Takie budynki wznosić mogą tylko wykwalifikowani profesjonaliści, a zastosowanie w pełni naturalnych materiałów będzie tutaj kluczowe. Nie chcemy w końcu regenerować się wdychając chemię!

Też marzy Wam się sauna w Waszym domu? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Jak zbudować saunę ogrodową?

Kubeł zamiast prysznica

Wylać na kogoś kubeł zimnej wody – to nie kojarzy się dobrze… . ale nie w saunie! Zamiast delikatnego prysznica, można pokusić się tutaj na bardziej ekstremalną formę odświeżenia. Do drewnianego kubła woda nalewana jest wężykiem, wystarczy pociągnąć, by zafundować ciału szok termiczny. Chociaż musimy przyznać, że wygląda on tutaj na bardzo kuszący!

Jak często korzystacie z sauny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu