Pokój dzienny sercem domu: 8 porad aranżacyjnych | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Pokój dzienny sercem domu: 8 porad aranżacyjnych

Aśka Warchał Aśka Warchał
38 m, Plac Zbawiciela, Wwa Skandynawski salon od dziurdziaprojekt Skandynawski
Loading admin actions …

Chyba każdy z nas chciałby, aby jego salon tętnił życiem. Dobrze zaprojektowany pokój dzienny ma moc przyciągania domowników, którzy w naturalny sposób zaczynają spędzać czas wspólnie. Oczywiście nie można zapomnieć o przystosowaniu salonu także do samotnego wypoczynku, na przykład po pracy, ale miejsce spotkań całej rodziny oraz podejmowania gości może być przecież wielofunkcyjne. 

Jeśli marzycie o pokoju dziennym wypełnionym gwarem rozmów, to zapoznajcie się z tymi ośmioma poradami od naszych architektów wnętrz

Postaw na styl!

Pokój dzienny musi być urządzony w stylu, który będzie się Wam po prostu… podobał! Na nic nasze peany na cześć minimalizmu, jeśli dla Was jest on chłodny i pozbawiony wyrazu. Ważne, aby w salonie panowała nieformalna, ciepła atmosfera. Wystrój nie może przytłaczać, ma nas relaksować, nie dodatkowo stresować, ponieważ na przykład myślimy, że już najwyższy czas wszystko wymienić!

Nastrojowe oświetlenie

W budowaniu klimatu rolę nie do przecenienia odgrywa oświetlenie. Ciepłe światło, które można przyciemnić, w połączeniu z lampami dającymi światło intensywniejsze, stworzą przestrzeń działającą kojąco na zmysły, a jednocześnie idealną do wypoczynku przy lekturze. Wystrój wnętrz to niełatwa sprawa! W przypadku powyższej aranżacji specjalnie zaprojektowane oświetlenie przyciąga także wzrok do zdobiącego pomieszczenie obrazu.

Odkryć kominek na nowo

Z czym kojarzy się Wam kominek? Z przytulnością, rodzinnymi wieczorami, relaksem… w wiejskiej chacie? Pierwsze skojarzenie jest jak najbardziej słuszne, drugie niekoniecznie. Urokami posiadania kominka można się bowiem cieszyć także w nowoczesnym salonie wypełnionym designerskimi meblami. Powyższa aranżacja to udowadnia!

Fotel gospodarza lub gospodyni

Czy Wasi dziadkowie mają swój ulubiony fotel, w którym zawsze siadają? Fotel pana lub pani domu? Może zawsze wzbudzało w to Wasz uśmiech… do momentu, kiedy sami odnaleźliście swój fotel. Każdy w rodzinie ma swoje przyzwyczajenia, swój fotel, krzesło czy kawałek kanapy. Te drobne przyzwyczajenia pokazują jedno: że oznaczamy teren, bo często musimy dzielić się przestrzenią, a to przecież bardzo dobrze.

Meble najlepszej jakości

Kiedy meblujemy nasz salon, warto postawić na jakość. To przestrzeń, którą bardzo łatwo zagracić, ale ograniczmy się tylko do naprawdę kluczowych elementów wystroju i zainwestujmy w nie. Wygodna, ładna kanapa, która będzie nadawać się tak na poobiednią drzemkę, jak i na kawę ze znajomymi – będzie warta swojej ceny!

Kreatywne rozwiązania

Już nie raz przekonywaliśmy Was, że meblościanki wracają do łask! Chociaż salon ma być miejscem wypoczynku i spotkania, to jednak przecież nie wszyscy z nas mogą pozwolić sobie przeznaczyć osobne pomieszczenie na domową biblioteczkę. Dlatego meblościanka w salonie będzie jak znalazł – pomoże stylowo przechować i wyeksponować książki, pamiątki z podróży czy ceramikę.

Zastanawiacie się, czy meblościanka jest dla Was? Ten Katalog Inspiracji Was do nich przekona: TOP 10 – nowoczesne meblościanki!

Duża rola dużego dywanu

Dywan w nowoczesnym pokoju dzienny to element nie do przecenienia. Dlaczego? Jego miękkość oczywiście pomaga budować atmosferę pełną domowego ciepła. Dzięki niemu możemy chodzić na bosaka czy nawet siedzieć na podłodze, kiedy film wieczorem ogląda cała rodzina. To także miejsce zabaw najmłodszych. Dywan jednocześnie pełni funkcję dekoracji, a w przypadku planów otwartych – wydziela granice strefy salonu.

Coś charakterystycznego

Salon to miejsce, w którym najczęściej podejmujemy gości. Nie tylko powinien być przystosowany do wizyt przyjaciół, ale także pełnić rolę naszej wizytówki. Coś charakterystycznego, co zamanifestuje naszą osobowość, zamiłowania, pasje, gusta… Nasz dom powinien być przedłużeniem nas, a salon w szczególności. W przypadku tego pokoju dziennego niezwykle stylowe meble zestawiono z tapetą, która wzbudza tęsknotę za podróżami w dalekie miejsca…

Jesteście zadowoleni z Waszego salonu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu