Monumentalny i rustykalny dom z nutą luksusu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Monumentalny i rustykalny dom z nutą luksusu

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rustykalne domy od Valdemar Coutinho Arquitectos Rustykalny
Loading admin actions …

Renowacje dawnych budynków wiejskich – w tym gospodarczych – nikogo już nie dziwią, chociaż na szczęście wciąż nie przestają nas zachwycać. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji wybierzemy się w podróż do Famalicão, portugalskiej miejscowości, w której architekci z biura Valdemar Coutinho Arquitectos ofiarowali nowe życie starej hacjendzie. Masywne kamienne mury znów wypełnia gwar rozmów, a stare stajnie przemieniły się w luksusowe wnętrza. Projekt pełen jest elegancji, ale najbardziej uwodzi poczuciem domowego ciepła. 

Zaciekawieni? Czas rozpocząć spacer…

Kamień i dachówka

Na chwilę uwagi zasługują odczyszczone i wzmocnione kamienne mury. Z pewnością dają mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Zimą utrzymują ciepło, a latem sprawiają, że we wnętrzu panuje przyjemny chłód. Utrzymują ciężar pięknego dachu z czerwonej, ceramicznej dachówki. Trudno o bardziej tradycyjne zestawienie: kamień i dachówka zawsze będą świetnie razem wyglądać.

Dom rodzinny

Nasze pierwsze wrażenie, kiedy patrzymy na ten dom? To miejsce, które ktoś będzie mógł nazwać rodzinnym gniazdem. Budynek wręcz emanuje ciepłem i poczuciem domowości, co osiągnięto nie tylko poprzez przywrócenie świetności starym kamiennym murom, ale także dzięki klimatycznemu oświetleniu elewacji. Uwagę zwraca przeszklona ściana, przez którą możemy podejrzeć wnętrze – cierpliwości, zaraz się w nim znajdziemy!

W harmonii z naturą

Za szklaną ścianą, która już wcześniej zwróciła naszą uwagę, czeka… korytarz z nowoczesnymi schodami prowadzącymi na piętro. Przestrzeń tego ciągu komunikacyjnego wykorzystano jednak także jako miejsce relaksu w samotności – szkoda byłoby ogromnego przeszklenia z widokiem na ogród! Wypoczywać można w wyjątkowym fotelu o designerskim kształcie. Wykonanym, oczywiście, z wykorzystaniem naturalnych materiałów.

W środku…

Adaptując wiekowe budynki architekci nierzadko stają przed trudnymi dylematami. Co z przeszłości należy ocalić, a co poświęcić w imię lepszej funkcjonalności i dostosowania przestrzeni do potrzeb współczesności? Tutaj na szczęście udało się odnaleźć złoty środek. Dawne palenisko pełni teraz głownie funkcję dekoracyjną, ale w przestronnej kuchni. Aż chce się testować przepisy tradycyjnej kuchni…

… i na zewnątrz

Znów wychodzimy na zewnątrz, bowiem całość kompleksu gospodarczego została zaadaptowana do życia. Schody łączące oddzielone od siebie budynki wyglądają niczym część sekretnego labiryntu. Roślinność ogromnych, tradycyjnych, glinianych donicach prezentuje się świetnie na tle szarego kamienia.

Czas na luksus

Idziemy dalej, aż dochodzimy do luksusowej niespodzianki: basenu wypełnionego lazurową wodą! Ten nowoczesny zbiornik to kolejna zachęta do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Czy to do aktywnego wypoczynku, trzymania formy, czy też do urządzania eleganckich przyjęć wokół basenu. Wiejska rezydencja okazuję się być glamour!

Własny basen w ogrodzie to Wasze wielkie marzenie? Ten Katalog Inspiracji podsyci Wasze pragnienia: Dom z basenem – 5 bajecznych przykładów z Meksyku.

Chcielibyście tutaj zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu