Piękny apartament, w którym można się zakochać

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Piękny apartament, w którym można się zakochać

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projeto Nowoczesny salon od Studio 262 - arquitetura interiores paisagismo Nowoczesny
Loading admin actions …

Nawet mieszkanie o ograniczonym metrażu może zachwycać stylowością – mamy nadzieję, że co do tego nie ma wątpliwości żaden z Czytelników oraz Czytelniczek homify. Chociaż pewnie większość z nas marzy o niczym nieograniczonej przestrzeni, by móc spełniać swoje wnętrzarskie fantazje, to jednak prawdziwa zmyślność leży w tym, aby harmonijnie połączyć ze sobą różne style, sprawić, by funkcjonalne strefy płynnie w siebie przechodziły. 

Doskonale znają się na tym eksperci z brazylijskiej pracowni architektury Studio 262 Arquitectura y Paisajismo. Popatrzmy, jak robią to najlepsi…

Neutralnie i ciepło

Rozpoczynamy widokiem na strefę pokoju dziennego łączącego się z jadalnią i kuchnią. Neutralna paleta, w której odnajdziemy biel, beże i brązy, tworzy atmosferę domowego ciepła lecz w nowoczesnym wydaniu. Choć funkcjonalne strefy znajdują się blisko siebie, to są wyraźnie porozdzielane. Spójrzmy na użycie w tym celu chociażby podwieszanego sufitu nad jadalnią czy dywanu wyznaczającego granice salonu. A teraz zerknijmy w lewy dolny róg…

Jasno i z kolorem

Biały element to część… kolejnej kuchni z małą strefą śniadaniową. Skąd ona się tu wzięła i po co dwie strefy przygotowywania posiłków? Otóż w Ameryce Południowej barbecue odgrywa podobną rolę społeczną, co w Polsce grillowanie. Trudno wyobrazić sobie dom z ogródkiem, w którym zabraknąć miałoby rusztu. Dlaczego zatem rezygnować z tej przyjemności w mieszkaniu z dużym tarasem?

Jasne podziały

Naprzeciwko biało-błękitnego aneksu i barku zaaranżowano małą strefę relaksu. Jakiego typu napoje chłodzi stylowa lodóweczka, nie trudno zgadnąć. Bujnie rosnące paprotki oraz ogromne przeszklenia faktycznie wprowadzają atmosferę relaksu na świeżym powietrzu. Już teraz możemy zauważyć, że ten wypoczynek znacząco różni się stylem od salonu. Za chwilę przekonamy się o tym jeszcze dobitniej…

Elegancja w każdym calu

Przechodzimy do kuchni właściwej, która przechodzi w jadalnię. O charakterze wystroju decyduje hojne wprowadzenie czerni, harmonijnie łączącej się z naturalnym odcieniem drewna oraz oliwkowymi płytkami nad strefą przygotowywania posiłków.

A może zastanawiacie się nad urządzeniem całej kuchni w czerni? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Czarna kuchnia – 10 aranżacji.

Urok detalu

Przechodzimy do salonu czy może saloniku. O razu otrzymujemy informację o właścicielach mieszkania: kochają psy. Ważne, aby wystrój naszego gniazdka mówił coś o nas samych, był odzwierciedleniem naszego charakteru. Tutaj mamy wrażenie, że odwiedzamy osoby o przyjaznym lecz jednocześnie silnym charakterze, nie obawiające się nuty ekstrawagancji.

Relaks absolutny

To, że sypialnia ma być miejscem relaksu i wypoczynku, jest oczywistą oczywistością. A jednak nie każde miejsce snu, będzie działać tak kojąco na zmysły, jak powyższe pomieszczenie. Neutralna paleta, tekstylia kuszące, by je pogładzić, ciepłe światło, zasłony szczelnie okrywające okna… nic, tylko odpoczywać.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu