Jednorodzinny dom na całe życie! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jednorodzinny dom na całe życie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Budowa własnego domu jest marzeniem wielu par. Młode małżeństwa marzą o uwiciu własnego gniazdka, które mogłoby stać się bezpiecznym miejscem do wychowania ich dzieci. Co jednak powinno znaleźć się w idealnym domu jednorodzinnym? Wszystko zależy od potrzeb przyszłych mieszkańców oraz ich liczby lub też liczby docelowej! Niezmiennie popularne jest umiejscowienie strefy publicznej na parterze, a strefy prywatnej na piętrze, co ułatwia prowadzenie harmonijnego trybu życia. Ważna jest przestronność pomieszczeń, ich intuicyjna komunikacja. Ogród i taras z pewnością znajdą się na naszej liście życzeń!

Domy autorstwa niemieckich architektów z Finger Haus nie przestają nas zachwycać. Jedno z ich dzieł chcemy zaprezentować Wam dzisiaj w tym Katalogu Inspiracji. Z pewnością dla wielu może okazać się ono właśnie takim idealnym domem jednorodzinnym. Czy i dla Was? Czas się przekonać…

Tradycyjna lecz dynamiczna bryła

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Nasz spacer rozpoczynamy tradycyjnie od zaprezentowania Wam bryły budynku. Stanowią ją dwa połączone ze sobą moduły różniące się minimalnie wielkością i wysokością, zwieńczone przedzielonym dachem dwuspadowym, pokrytym czarną dachówką. Od strony tarasu spad dachu został przerwany lukarną o płaskim dachu. Zanim przejdziemy dalej zwróćmy jeszcze uwagę na panele słoneczne – ekologia powinna być podstawą nowoczesnego budownictwa!

Ukryte wejście główne

Nowoczesne okna i drzwi od homify Nowoczesny

Przechodzimy na drugą stronę budynku i zauważamy, że jego moduły nieznacznie różnią się kolorem. Większy jest śnieżnobiały, mniejszy – szary. Do tego niejako zachodząc na siebie tworzą one ciekawe zadaszenie dla głównego wejścia, podtrzymane prostym filarem. Monochromia konstrukcji przerwana zostaje pobliską rabatą kwiatową, wysypaną korą. Także we wnętrzach drewno będzie odpowiadać za wprowadzenie ciepła.

Jasny przedpokój

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Otwieramy drzwi i znajdujemy się w przedpokoju, a właściwie w przestronnym hallu. Stąd możemy przejść do przestronnej publicznej przestrzeni otwartej lub schodami na piętro. Schody są jednobiegowe, wykonane z drewna w naturalnym kolorze. Na podłodze widzimy czarne płytki, kontrastujące z bielą ścian i sufitów. Efekt? Dyskretnie eleganckie wnętrze!

Ciepło drewna

Nowoczesna jadalnia od homify Nowoczesny

W monochromatycznym wnętrzu naszą uwagę od razu przyciąga jadalnia. Przy długim stole stoi sześć krzeseł oraz ława – pomieszczą się tutaj nie tylko wszyscy członkowie rodziny, ale i goście. Postawiono tutaj na drewno w niezwykle ciepłym odcieniu, jest ono najmocniejszym akcentem kolorystycznym w wystroju całego parteru. Nad stołem góruje nowoczesna lampa. Długie dyskusje po kolacji można zatem bez najmniejszego problemu przedłużyć do późnych godzin nocnych.

Elegancka kuchnia

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Blaty kuchni oraz brzeg barku również wykonane są z drewna lecz jest ono już utrzymane w szarościach. Nie ma tutaj jednak miejsca na nudę! Delikatny, lśniący, miętowy pas płytek nadaje charakter przestrzeni. Fronty nowoczesnych mebli są bardzo proste, niezwykle nowoczesne ze stalowymi uchwytami. Stalowy jest również okap. Ciekawe, jak stal, drewno i płytki ceramiczne – a zatem materiały niezwykle różne – tworzą wspólnie prawie jednolity pas szarości.

Wygodny salon

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Wracamy do jadalni i przechodzimy do strefy salonu, pomieszczenia tej otwartej przestrzeni są bowiem rozmieszczone na planie litery L. Meble wypoczynkowe prezentują się imponująco. Obita skórą czarna kanapa i podnóżek spajają się z ciemną podłogą. Tak ogromy i stabilny podnóżek pełni również funkcję stolika kawowego. Na wygodnej kanapie wyłożonej miękkimi poduszkami nie trudno pozwolić sobie na popołudniową drzemkę!

Radosne miejsce pracy

Nowoczesny pokój dziecięcy od homify Nowoczesny

Pomieszczenia strefy prywatnej znajdują się oczywiście na piętrze. Teraz znajdujemy się w pokoju jednego z dzieci. Klasyczne meble utrzymane są w bieli, ożywionej przez zielone detale. Ciepłą atmosferę wprowadza drewniany parkiet. Chociaż nastolatki często nie garną się do nauki, praca przy biurku, znad którego rozpościerają się takie widoki, może okazać się zaskakująco przyjemna!

Minimalistyczna łazienka

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Po zieleni dekoracji i ciepłym parkiecie w pokoju dziecięcym, powracamy do ponadczasowego kontrastu bieli i czerni. Łazienka na poddaszu wyłożona jest czarnymi płytkami nie tylko na podłodze, ale także na ścianach. Skośny sufit oraz armatura są oczywiście białe. Na uwagę zasługuje ciekawe lustro, które przystosowano kształtem do właśnie do skosu sufitu. W efekcie powstało idealne miejsce do relaksu dla miłośników minimalizmu. 

Poszukujecie projektu domu jednorodzinnego, który byłby bardziej ekstrawagancki? Ten dom może posłużyć jako fantastyczna inspiracja: homify 360°: dom na skarpie w Krakowie.

Czy ten dom spełniłby oczekiwania Waszej rodziny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu