Kamień w ogrodzie - 8 świetnych pomysłów! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Kamień w ogrodzie – 8 świetnych pomysłów!

Aśka Warchał Aśka Warchał
"stone rose 2" od elmzy* Sculpture Nowoczesny
Loading admin actions …

Kiedy myślimy o ogrodzie, pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to z pewnością piękne kwiaty, wysokie drzewa i zielone trawniki. Jednak naturalny krajobraz to przecież nie tylko rośliny! Składać się na niego mogą także kamienie. Niesłabnąca popularność skalniaków udowadnia, że znalazły one drogę do naszych serc. W ogrodach możemy wykorzystać tak naturalne kamienie jak i ich sztuczne odpowiedniki. Syntetyczne kruszywa są używane na ścieżkach równie często co żwir. To właśnie przy projektach ścieżek kamień jest najczęściej wykorzystywany, ale możemy zdecydować się także na dekoracje wykonane z tego materiału. 

Zastanawiacie się jak wprowadzić kamień do Waszych ogrodów? Profesjonaliści z homify jak zwykle przychodzą z pomocą!

1. Ujęty w ryzy

Nowoczesny ogród od Terra Nowoczesny

Kamień kojarzyć się nam może z pewnym naturalnym chaosem. Nasi architekci krajobrazu udowadniają, że potrafią ująć go w ryzy! Powyższa ścieżka została zaprojektowana z wykorzystaniem naturalnego piaskowca, który pozostawiono w nieregularnej formie. Dróżka ma jednak niezwykle geometryczny charakter dzięki dokładnemu przystrzyżeniu prostokątnych rabat kwiatowych, które wyznaczają jej ostateczny kształt.

2. Osiągając Zen

Azjatycki ogród od homify Azjatycki

A teraz przeciwieństwo ścisłego uporządkowania – kamień w ogrodzie w stylu Zen. Granice rabat krzaczastych roślin zostały gdzieniegdzie podkreślone ogromnymi głazami, porośniętymi mchem. Od razu czujemy się tutaj zrelaksowani! Do tego, spójrzmy na dróżki. Są one wysypane małymi kamyczkami, które możemy porządkować grabkami i w ten sposób odpocząć od natłoku myśli.

3. Kamień na kamieniu

Nowoczesny ogród od Terra Nowoczesny

Powyżej przedstawiamy Wam kolejny azjatycki ogród, tym razem mniej minimalistyczny lecz równie relaksujący. Został on wysypany różnokolorowym żwirem, który przecina ścieżka z płyt wykonanych z kamienia ozdobnego. Naturalne głazy tworzą tutaj dekoracje, zarówno w swojej oryginalnej formie jak i w tej przemienionej przez człowieka. Znajdziemy tutaj także figurę buddy z kamienia ozdobnego. Mimo wielości elementów, nie doświadczamy tutaj przeładowania. Pewna odwieczność kamienia nas relaksuje, podobnie jak drewniana rzeźba w kształcie okręgu.

4. Oryginalna fontanna

Kamień w ogrodach najczęściej jest wykorzystywany w charakterze płyt ścieżek. Jego przeważnie jasny kolor pięknie kontrastuje z zielenią traw. Powyższe zdjęcie wspaniale to uwidacznia, chociaż w tym ogrodzie najciekawsza jest fontanna z kamienia syntetycznego. Właściciele mają własne górskie źródło!

5. W stylu śródziemnomorskim

Mówiliśmy o jasnych odcieniach kamienia, tutaj patrzymy na ten materiał w wydaniu śnieżnobiałym! Takiego rozwiązania nie moglibyśmy spotkać nigdzie indziej, jak tylko w ogrodzie w stylu śródziemnomorskim. Nierówność terenu została rozwiązana wprowadzeniem imponujących skalniaków. Pierwszy składa się jedynie z dużych głazów, a w drugim łączą się one z drobnymi kamyczkami, spod których wyrastają małe drzewka palmowe.

6. Kamień praktycznie

Clad your Braai in Stone od The Braai Man Kolonialny
The Braai Man

Clad your Braai in Stone

The Braai Man

Kamień w naszych ogrodach nie musi być jedynie dekoracją, może pełnić konkretne funkcje. W powyżej aranżacji stał się on budulcem zabudowanego grilla na tarasie. Z tego materiału możemy wybudować także murki czy też ławy. Kamień naturalny to gwarancja rustykalnego uroku!

7. Sztuka z kamienia

"Stone rose 2" od elmzy* Sculpture Nowoczesny
elmzy* Sculpture

Stone rose 2

elmzy* Sculpture

A co z ogrodowymi rzeźbami z kamienia? Kojarzyć się one mogą z klasycznymi rzeźbami greckich bóstw. Chociaż takie dekoracje wciąż są popularne, my chcielibyśmy pokazać Wam dzisiaj coś innego – kamienną sferę! Dzieło artysty absolutnie nas zachwyciło, wydaje się, że szare, płaskie kamienie trzymają się razem dzięki jakiejś tajemniczej energii. Taka rzeźba oczaruje naszych gości!

8. Kamień dla tych bez ogrodu

Na koniec mała niespodzianka! Oryginalna propozycja dla osób, które niestety ogrodu nie posiadają, albo też chcą poczuć się jeszcze bliżej natury także we wnętrzach. Koreańscy projektanci w prostych szklanych wazonach tworzą skaliste ogrody miniaturki z niezwykle ciekawymi mieszkańcami…  

Z pewnością większości z Was kamień w ogrodzie kojarzy się ze skalniakiem. W tym Katalogu Inspiracji znajdziecie najlepsze realizacje naszych profesjonalistów: Skalniaki – najpiękniejsza ozdoba ogrodu!

Czy w Waszych ogrodach znalazły się kamienne dekoracje?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu