Przed i po: niesamowita metamorfoza pewnej nieruchomości | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: niesamowita metamorfoza pewnej nieruchomości

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny pokój dziecięcy od Architekturbüro Kirchmair + Meierhofer Nowoczesny
Loading admin actions …

Ile kosztuje renowacja zwykłej wiejskiej chaty lub domu, który został wzniesiony w ostatnich dekadach XX stulecia? Co dokładnie pragniemy zmienić i jak sprawić, aby nasz kąt był miejscem przytulnym? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym Katalogu Inspiracji na przykładzie projektu wykonanego przez biuro architektoniczne Architekturbüro Kirchmair + Meierhofer. Opowiemy Wam urzeczywistnioną bajkę ze szczęśliwym zakończeniem, w którym zwyczajny dom stał się nowoczesną rezydencją. A zatem posłuchajcie…

Przed: prosty dom

Pierwotnie prezentowany obiekt posiadał dwa mieszkalne piętra i strych, wykorzystywany tylko w okresie letnim. Pomimo tego, że budynek był duży, rozplanowano go w taki sposób, że nie zapewniał swoim domownikom wystarczającego komfortu i wygody.

W wyniku przebudowy powiększono kuchnię (z 16 na 36 metrów kw.), zorganizowano pralnię, trzy dodatkowe łazienki  oraz całkowicie zmieniono wygląd holu ze schodami. Stary hol ma w tej chwili inne przeznaczenie. Jego dawną funkcję przejęła nowa klatka schodowa zlokalizowana w dobudowanym, drewnianym aneksie. W dodatku, dzięki metamorfozie górny balkon stał się loggią, a to znacząco podniosło komfort rezydencji.

Co się zmieniło?

Ogólnie rzecz ujmując, z domu z trzema sypialniami i jedną łazienką architekci stworzyli dom z pięcioma sypialniami i czterema łazienkami. Jedna łazienka jest na parterze oraz na strychu, trzy zaaranżowano na piętrze. Pięć nowych sypialni można wykorzystać na wiele sposobów, na przykład jako trzy sypialnie, pokój gier i zabaw oraz domowe biuro, albo – zgodnie z założeniem – jako pięć sypialni dla całej rodziny.

Powierzchnia domu, dzięki dobudówce, wzrosła z około 180 do 330 metrów kw., z czego 30 metrów kw. zajmuje nowa klatka schodowa, a 30 metrów dołożono do salonu.

Taras i balkon

Na parterze w wyniku remontu pojawił się 40-metrowy taras, który wspaniale pozwala na optymalne wykorzystanie ogrodowego potencjału.

Kuchnia z jadalnią

Nowa kuchnia z jadalnią ma powierzchnię około 40 metrów kw. i zajmuje obszar starej kuchni wraz z salonem. Po rozbudowie życie domowników nabrało nowych barw. Na szczególną uwagę w zamieszkiwanych przez nich czterech ścianach zasługują teraz zwłaszcza nowości, czyli: klatka schodowa, łazienka na parterze (dawna toaleta), pralnia oraz kotłownia.

Salon w aneksie

Z tej perspektywy widzimy jakby granicę pomiędzy tym, co stare, a tym, co nowe. Dekoracyjny, nowoczesny kominek oraz salon z biblioteczką to zapewne spełnienie marzeń niejednego z nas, zwłaszcza w długie, zimowe wieczory.

Loggia

Na piętrze znajdują się pokoje dziecięce. Bezpośrednio w ich sąsiedztwie zorganizowano nową loggię, która pełni funkcję miejsca zabaw i rozrywek. Łącznie dzieci mają zatem do dyspozycji około 50 metrów kw.

A co Wy sądzicie o tej metamorfozie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu