Projekty,   zaprojektowane przez AMUNT Architekten Martenson und Nagel Theissen BDA

Niesamowita rozbudowa domu jednorodzinnego

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam fantastyczny dom jednorodzinny, który został poddany metamorfozie i odpowiednio dostosowany do potrzeb 5-osobowej rodziny. Początkowa powierzchnia domu wynosiła 70 metrów kwadratowych, w takich warunkach ciężko sprostać oczekiwaniom każdego z członków i stworzyć komfortową przestrzeń wszystkich domowników. Kompleks budynków jednorodzinnych znajduje się w malowniczej i zabytkowej miejscowości, Akwizgran. Niemieckie miasto położone jest bezpośrednio przy granicy z Belgią i Holandią, co również w pewien sposób miało wpływ na architekturę miasta. Zobaczcie jak architektom udało się rozbudować starodawną kamienicę z 1920 roku i równocześnie zaprojektować komfortowy i przestronny dom dla każdego członka rodziny!

Kontrast

Patrząc na dom z boku można wyraźnie zauważyć, która część budynku została dobudowana- ciemniejszy odcień cegły należy to wiekowego fragmentu domu, z kolei jaśniejsza cegła stanowi dobudówkę. Mimo kontrastu pomiędzy tymi dwoma elementami całość stanowi harmonijną i spójny krajobraz. Początkowym założeniem projektu była funkcjonalność i prostota, dlatego te dwie cechy architekci starali się zachować i kontynuować rozbudowując dom. Ceglana elewacja fantastycznie kontrastuje z betonową ścieżką oraz soczyście zieloną przyrodą, która otula mury domu. 

Połączenie starego i nowego

Rozbudowa domu objęła nie tylko parter, ale także wyższą kondygnację budynku. Z tej perspektywy widać, że dobudowana część charakteryzuje się bardziej nowoczesnym stylem – parter zdecydowano się utrzymać w przejrzystej koncepcji, do tego wykorzystano szkło, które doskonale integruje środowisko zewnętrzne z wnętrzem domu. Skośny dach dodaje dynamiki i temperamentu posiadłości przez co całość prezentuje się niebanalnie, oryginalnie i wyraziście. Dzięki rozbudowie domu zwiększono powierzchnię użytkową o 50 metrów kwadratowych. 

Zacierające się granice

Na poprzednim zdjęciu mogliśmy zobaczyć jak z daleka prezentuje się dobudowany fragment domu, z kolei na tym zdjęciu możemy przyjrzeć się z bliska materiałom wykorzystanym w tej części domu. Po pierwsze szkło, aby stworzyć poczucie przestronności i nieograniczonej przestrzeni zdecydowano się na wykorzystanie szklanych ścian. W ten sposób parter optycznie nabrał większego zasięgu, a co najważniejsze do domu dostaje się ogrom naturalnego światła. Poza szkłem wyróżnić możemy również drewno i beton, czyli dwa przeciwstawne materiały, których właściwości oddziałują na siebie kreując unikalną atmosferę. 

Sypialnie na poddaszu

Projekty,   zaprojektowane przez AMUNT Architekten Martenson und Nagel Theissen BDA
AMUNT Architekten Martenson und Nagel Theissen BDA

Schlafemporen in den Kinderzimmern

AMUNT Architekten Martenson und Nagel Theissen BDA

Przekraczając próg domu naszym oczom jawi się śnieżnobiała, przejrzysta przestrzeń, która utrzymana jest w minimalistycznym stylu. Na górze znajdują się dwie sypialnie, które zaaranżowano w sposób nowoczesny, aczkolwiek przytulny i ciepły. Drewniane elementy mają za zadanie dodać uroku i klimatu wnętrzu, z kolei biel ma za zadanie optycznie powiększyć wnętrze, wykreować przestronne i przejrzyste pokoje. Wykorzystanie jasnego drewna ma wizualnie scalić aranżację, podkreślając tym samym jej domową i komfortową atmosferę. 

Drabiny

Projekty,   zaprojektowane przez AMUNT Architekten Martenson und Nagel Theissen BDA

W całym domu zamiast tradycyjnych schodów wykorzystano drabiny, w ten sposób udało się zaoszczędzić mnóstwo przestrzeni. Pamiętajcie jednak, że tego typu pomysł nie dla wszystkich jest dobrym rozwiązaniem- osoby starsze czy rodziny z małymi dziećmi z pewnością nie skorzystają z uroków drabiny. Jasne, białe ściany ciekawie skontrastowano z mocnym, bordowym odcieniem. Dzięki temu wnętrze nabrało dynamiki, a także atrakcyjnego i nieszablonowego wyglądu. 

Łazienka

Łazienka jako przestrzeń, w której głównym celem jest relaks i ukojenie prezentuje się zjawiskowo. Jasny odcień błękitu dodaje magii i bajecznego wyglądu całości, z kolei zainstalowany świetlik w dachu wpuszcza naturalne, ciepłe światło, dzięki któremu całość błyszczy i wyróżnia się nieprawdopodobnym klimatem. 

Zdecydowalibyście się na tak odważną rozbudowę? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu