14 efektownych pomysłów na stylowe wejście do domu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

14 efektownych pomysłów na stylowe wejście do domu

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od Arki3d Nowoczesny
Loading admin actions …

Główne wejście do naszego domu powinno wyrażać ciepło, być urocze i przyjazne, a jeśli jest lekko enigmatyczne i eleganckie to jeszcze lepiej! Warto je dobrze zaplanować gdyż to właśnie ono, jako pierwsze ukaże się oczom przechodniów i Waszych gości. Jest wizytówką gospodarza, reprezentacyjnym punktem przedstawiającym Wasz styl, gust i osobowość. Pamiętajcie że aby wejście było dobrze zagospodarowane bardzo ważny jest ład, harmonia i spójność estetyczna. Przed wejściem głównym do domu powinno się znaleźć miejsce na ścieżkę, podjazd, kawałek trawnika czy rabatę z kwiatami.

W tym katalogu inspiracji pokażemy Wam kilka wskazówek, które sprawiają, że wejście do domu staje się elegancką i uroczą przestrzenią. Zobaczcie 14 wyjątkowych pomysłów, które natchną Was pozytywną energią!

1. Szlachetny materiał

W architekturze znany jest zabieg stopniowania, który powoduję, że to co znajduje się u szczytu schodów, wydaje się wyjątkowe. Tutaj właśnie zastosowano tą regułę. Poziomy tworzą platformy z polerowanego betonu, obok znajduje się kamienna ściana z rustykalnym wykończeniem. Przejście po tej trasie, wieńczy spotkanie z drzwiami z polerowanego drewna i szkła.

2. Oświetlenie

O magicznych możliwościach oświetlenia i nastroju jaki może wprowadzić nie trzeba nikogo przekonywać. Świetnie sprawdza się we wnętrzu, jak również do podkreślenia fasady naszego domu oraz oświetlenia ścieżki do domu. Dobrze dobrane światło uwypukla zalety a koryguje wady. Miło jest wchodzić do domu spowitego łuną ciepłego światła. 

3. Geometryczne kształty

Szklane, lekkie drzwi w kamiennej ramie to ciekawe połączenie. Oczywiście, szkło zawsze dodaje elegancji, ale połączenie z siłą kamienia naturalnego jest wyjątkowo wspaniałe. Proste linie i geometryczne figury, z których złożony jest budynek tworzą nowoczesną kompozycję. 

4. Ozdoby wykute z żelaza

Zastosowanie kowalstwa na drzwiach i oknach jest dość rzadkim rozwiązaniem w naszych czasach, ale może stać się dobrym pretekstem do artystycznej dekoracji tych elementów. Struktura z metalu może być zintegrowana z pięknym szkłem drzwi przesuwnych w wejściu do domu. Przykład ze zdjęcia jest doskonały, jeśli spodobał się Wam równie bardzo jak nam, poszukajcie w naszej bazie specjalistów kowalstwa artystycznego

5. Jasno i estetycznie

Nowoczesne domy od Arki3d Nowoczesny

Małe ogrody i działki dobrze wyglądają kiedy w ich najbliższym otoczeniu nie znajdują się ciemne kolory zamykające przestrzeń. Jasny piaskowiec, biały i beżowy tynk, jak na zdjęciu, to idealne rozwiązanie.  

6. Z tarasem

Wydzielenie przestrzeni specjalnie zaprojektowanej dla frontowych drzwi czyni to miejsce wyróżniającym się od reszty elewacji. W ten sposób nadajemy mu rangi i wzmocnienia. Dobrym rozwiązaniem jest pokrycie patio naturalnym materiałem o ciekawej  teksturze. Ciepłe kolory i roślinność wokół stworzą przyjemny klimat. Bez względu na wielkość tarasu, do naszego domu nie będzie wchodzić się prosto z drogi publicznej, ale przez mały ganek. To jest więcej niż wystarczająco!

7. Stal polerowana

Kolejne rozwiązanie jest bardzo nowoczesne, ale zarazem wygląda elegancko i śmiało. Stal polerowana sprawdzi się w wypadku budynków o prostej, minimalistycznej bryle z ekstrawaganckimi wykończeniami. 

8. Szkło na pierwszym planie

Szkło jest stylowe i wyrafinowane samo w sobie. W połączeniu z drewnem, podwójną wysokością wnętrza, dużym tarasem i ciekawą bryłą budynku, nie ma nic lepszego!

9. Z dyskretnym ogrodem

Nowoczesne domy od Arki3d Nowoczesny

Bujna zieleń wokół domu to chyba marzenie każdego, kto uwielbia kwiaty i rośliny. Jeśli nie ma na to miejsca, wystarczy cienka linia zieleni podkreślająca próg. Nie jest to duży ogród i ogromny taras, ale coś dyskretnego i wystarczająco precyzyjnego by nadać świeżości całej aranżacji. Nigdy nie lekceważ potęgi natury!

10. Lampy i marszruta

Ścieżka zabierze Cię prosto do drzwi, a światła i latarnie wokół, dają urocze i wzniosłe wrażenie. Tak powinno wyglądać wejście do domu! Jeśli jest to możliwe, można umieścić donice kwiatów lub zrobić mały ogródek przed. Światła są niezwykle ważne. 

11. Wejście ozdobione latarnią

Materiały elewacyjne mają niewątpliwy wpływ na odbiór samego wejścia – jeśli są pełne kolorów i faktur, całość jest bardzo intrygująca. Jest wiele rodzajów ozdób, które sprawdzą się w tym miejscu – latarenki z oświetleniem są świetnym przykładem. Styl wejścia nadadzą również donice i roślinność.

Spojrzenie z bliska

Cegła zawsze wygląda świetnie, a towarzyszące jej latarnie nadają charakter kolonialny lub nowoczesny. Dają uczucie spokoju, ciepła  i harmonii. W połączeniu z drewnem, kamieniem naturalnym na podłodze będziesz mieć eleganckie i zachęcające wejście!

12. W dobrym stylu

Nowoczesne okna i drzwi od homify Nowoczesny

Świetnym sposobem na podkreślenie wejścia głównego jest ustawienie donic z kwiatami, skalniakami czy innymi roślinami. To miejsce na froncie domu, które może być dynamiczne, zmieniać się zgodnie z porą roku czy sezonem. Piękne donice będą ozdobą same w sobie. 

13. Beton

Beton sprawdza się w praktycznie każdej aranżacji, tutaj widzimy go ocieplonego ażurowymi wycięciami w drzwiach. Nowoczesność w najwyższym wydaniu! 

14. Wejście ukryte w niszy

Nowoczesne domy od Arki3d Nowoczesny

Zupełnie inną opcją niż prezentowane wcześniej,  jest stworzenie niszy na drzwi, dla ochrony dostępu do domu. Zgodnie z własnymi preferencjami możesz dbać o prywatność. Wysoki sufit, kamienne okładziny, marmur lub granit, duże drewniane drzwi i światła wewnątrz są doskonałym sposobem na stworzenie wejścia, które jest może mniej otwarte na gości, niemniej jednak nadal bardzo urokliwe.

Potrzebujecie jeszcze więcej intrygujących inspiracji, które zachęcą Was do działania? Zajrzyjcie tutaj: 15 pomysłów na wejście do Twojego domu

Uważacie, że dobra aranżacja przestrzeni wejściowej jest ważna? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu