Osiem świetnych pomysłów na bardziej praktyczną kuchnię | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Osiem świetnych pomysłów na bardziej praktyczną kuchnię

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Współczesne kuchnie spełniają o wiele więcej funkcji, niż jedynie miejsce do gotowania. Często to właśnie tutaj przyjmuje się gości, spędza wspólnie czas z rodziną lub spożywa przygotowane posiłki. Projekt, design i wyposażenie nowoczesnej kuchni są zatem niezwykle istotne.

W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam osiem pomysłów, które pomogą Wam nadać kuchni bardziej praktyczny i funkcjonalny charakter. Rozwiązania te sprawdzą się w każdej kuchni, bez względu na jej rozmiar czy styl aranżacji.

1. Regały zamiast szafek

Regały zamiast szafek w kuchni to pomysł znany z nowoczesnych aranżacji. W takich kuchnia wszystkie przybory, akcesoria i produkty pozostają na widoku, składając się na oryginalną dekorację pomieszczenia. Aby osiągnąć pożądany efekt, należy jednak zawsze utrzymywać na nich porządek.

2. Naczynia na widoku

Ciekawym rozwiązaniem, zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym, są wieszaki na naczynia i sztućce. Wprowadzają one do kuchni nieco industrialnego czaru i świetnie wyglądają zwłaszcza w zestawieniu z miedzianymi lub żeliwnymi naczyniami.

3. Składane drzwi

Składane w harmonijkę drzwi zamiast frontów szafek? Dlaczego nie! Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach, w których niektóre obszary chcemy w estetyczny sposób zasłonić.

4. O wiele więcej niż zwykłe szuflady

Szuflady w kuchni to zazwyczaj miejsca, w których dominuje chaos. Sztućce, przybory kuchenne i inne akcesoria zadrapują ich dna, niszcząc powierzchnie. Do tego naprawdę trudno jest coś w nich znaleźć. Takie szuflady są nie tylko eleganckie, ale i praktyczne- wyposażone w funkcjonalne wiklinowe kosze pozwalają na utrzymanie w nich porządku.

5. Wieszak na przyprawy

Oto model nieco inny, niż znane nam tradycyjne wieszaki na przyprawy. Ten model zainstalować można pod blatem kuchennym, dzięki czemu wykorzystuje się przestrzeń, która zazwyczaj pozostaje niewykorzystana. Kolejny świetny pomysł do małej kuchni.

6. Farba tablicowa

Pokrycie powierzchni jednej ze ścian w kuchni farba tablicową to świetny pomysł szczególnie dla rodzin z dziećmi. Zamiast przyczepiać na drzwi lodówki magnesy przytrzymujące karteczki z listą zakupów czy ważną korespondencją, wykorzystać można do tego tablicę w formie ściany. Pozwala ona dodatkowo na stworzenie fantazyjnej dekoracji wnętrza.

7. Szeroki parapet

Okno w kuchni to ogromna zaleta. Warto zamontować przy nim szeroki parapet, który spełniać może wielorakie funkcje- od dodatkowej powierzchni roboczej, poprzez miejsce na ekspozycję dekoracje, aż po siedzisko.

8. Wielofunkcyjny mebel

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Chcąc zaoszczędzić miejsce w kuchni oraz wyposażyć ją w elementy nowoczesne i oryginalne, warto przemyśleć zakup wielofunkcyjnego mebla. W tym przypadku spełnia on rolę stołu, regału oraz wyspy kuchennej. Każda część jest ze sobą połączona, tworząc imponującą, niezwykle praktyczną i ciekawą pod względem estetycznym całość.

Który pomysł zastosowalibyście w swojej kuchni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu