Zwyczajna kamienica o nadzwyczajnym wnętrzu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zwyczajna kamienica o nadzwyczajnym wnętrzu

Alicja Olko Alicja Olko
Klasyczne ściany i podłogi od waldorfplan architekten Klasyczny
Loading admin actions …

Zabytkowe kamienice mają w sobie to coś- czy to fantazyjnie ozdobioną fasadę, czy też historyczny urok- pewnego czaru nie można im odmówić. Dziś zaprezentujemy Wam odremontowaną kamienicę, która z zewnątrz prezentuje się schludnie i skromnie, ale w środku zachwyca eleganckimi i ponadczasowymi wnętrzami.

Od strony ulicy

Przechodząc obok takiej kamienicy, niewielu zwróciłoby na nią uwagę. Choć oczywiste jest, że jej fasada została odświeżona i odremontowana, to jednak niczym nie wyróżnia się na tle sąsiadujących z nią budynków. Nieco inaczej jest jednak, gdy przyjrzymy się jej od strony ogrodu. Przekonajcie się sami!

Od strony ogrodu

Właściciele kamienicy mogą nazwać się prawdziwymi szczęściarzami- zamiast zaniedbanego podwórza mają do dyspozycji prywatny, wyizolowany skrawek zieleni. Obszar ten został pomysłowo zaprojektowany, aby spełniać potrzeby rodzin z dziećmi. Od strony ogrodu stworzono także wygodny taras, osłonięty przed mocnymi promieniami słońca za pomocą markizy.

Salon

Poszczególne pomieszczenia połączone zostały ze sobą za pomocą łukowatych otworów w ścianach. Jest to rozwiązanie tradycyjnie, niezwykle klimatyczne. Z perspektywy spoglądamy na salon, urządzony w pomieszczeniu wypełnionym naturalnym światłem. Piękne, wielkoformatowe okno obramowuje zieleń na zewnątrz, nadając jej status dekoracji wnętrz.

Kuchnia

W nowocześnie urządzonej kuchni także króluje klasyka kombinacja bieli i drewna. Białe meble kuchenne o współczesnym designie odznaczają się dużą dozą funkcjonalności. Na samym środku pomieszczenia wstawiono drewniana wyspę kuchenną, służącą głównie jako dodatkowa powierzchnia robocza. Przez duże okno do środka wpada mnóstwo naturalnego światła, potęgując wrażenie jasności i przestronności.

Wejście

Już po wejściu do budynku skonfrontowani zostajemy z aranżacją o eleganckim, ponadczasowym charakterze. Białe ściany, wysokie sufity, łukowate sklepiania, a także mnóstwo naturalnego drewna składają się na imponującą całość.

Klatka schodowa

Patrząc z perspektywy parteru na imponujące, zawijające się schody z drewna, dostać można prawdziwego zawrotu głowy. Odrestaurowano je, zachowując jednak ich klasyczny, czarujący wygląd.

Podobają Wam się takie klasyczne wnętrza?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu