Drewniany taras mam i ja!

homify.Pl homify.Pl
Taras z drewna Garapa. Realizacja w Wałbrzychu., PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

Dzięki niniejszemu Katalogowi Inspiracji stajemy się świadkami przekształcenia pustego placu budowy w nowoczesną rezydencję  z bardzo wyrafinowaną i elegancką elewacją! Ten niesamowity dom, zaprojektowany przez specjalistów z biura PHU Bortnowski, to niepodważalny dowód na to, jak istotna jest jakość w projekcie. Pod czujnym okiem fachowca piękna architektura może powstać praktycznie z niczego. Prezentowane arcydzieło daje nam ponadto sposobność do przekonania się na własnej skórze, ile pracy wymaga zaprojektowanie i zbudowanie obiektu. Dawid Allan Coe niegdyś powiedział, że nie na piękno budynku powinno się patrzeć, ale na jego fundamenty, gdyż to ich dotyczyć będzie próba czasu. Co tu więcej mówić? Do oglądania!

Przed: budowa w toku

Załączone zdjęcie umożliwia nam zobaczenie, jak nowoczesny i drogi dom zaczyna nabierać realnych kształtów. Projektanci, ani na chwilę niezapominający o istotności najbliższego środowiska,  stworzyli obiekt, który idealnie wpasowuje się w otaczający go krajobraz. Nasi fachowcy postawili na naturalny wygląd. Ciepłe, drewniane okładziny świetnie kontrastują z elegancką, białą fasadą i dużymi, szklanymi oknami oraz drzwiami. To takie ekscytujące widzieć, jak tego typu obiekt staje się rzeczywistością!

Przed: początki tarasu

Kolejne zdjęcie to obraz trudnych początków wspaniałego, drewnianego tarasu. Szczególnie tam, gdzie latem doskwiera upał, taras to idealne rozwiązanie i dodatek do domu. Dlaczego? Po pierwsze poszerza przestrzeń życiową domowników przenosząc jej fragment na zewnątrz. Po drugie – jest zupełnie nowym obszarem dla interakcji z rodziną, czy przyjaciółmi. Po trzecie – daje sposobność do cieszenia się słońcem i świeżym powietrzem. Czegóż chcieć więcej?! Taras ze zdjęcia został rozlokowany w taki sposób, że roztacza się z niego panoramiczny widok na najbliższą okolicę. Jak sądzicie, co architekci zrobili z kwadratowym otworem na środku tarasu?

Wskazówka: taras zewnętrzny najlepiej wykonać z drewna. Jest to materiał trwały, który dodaje rezydencji ciepłego, rustykalnego wyglądu.

Przed: ogrom prac

Jak wiele pracy wymaga budowa domu! Osoby za to odpowiedzialne spędzają nad swoim zadaniem mnóstwo czasu, dbając przede wszystkim o to, żeby fundamenty były trwałe  i solidne. Należy pamiętać o tym, że wznoszenie domu od podstaw to niesamowite doświadczenie, w wyniku którego możemy rzeczywiście zostać szczęśliwymi posiadaczami wymarzonej rezydencji. Jednak pieniądze, czas i praca – w to musimy się na pewno zaopatrzyć i od tego nie uciekniemy. Ale czego nie robi się dla marzeń!

Po: oszałamiający efekt

Efekt finalny jest po prostu oszałamiający! Nawet samo położenie trawy, przyczyniające się do powstania pięknych i zadbanych trawników oraz ogrodu, jest majstersztykiem! Czy spodziewaliście się, że ogród może mieć aż taki wpływ na wygląd elewacji? Na ogrodniku albo na dobrych narzędziach ogrodniczych – jak widać – nie warto oszczędzać. Nasz dom nam za to podziękuje. Drewniana fasada pięknie kontrastuje z bielą i szarością pozostałej części budynku, wnętrze którego płynnie rozlewa się na zewnątrz, na taras.

Po: kwadratowy otwór na środku

Teraz już wiemy, co architekci zdecydowali się zrobić z kwadratowym otworem na środku tarasu! Oto i on – mini ogród stworzony z białego żwiru i kilku roślin. Kreatywne rozwiązanie, bowiem białe kamienie świetnie kontrastują z drewnianym otoczeniem, a odrobina zieleni nigdy jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Warto nadmienić, że tego rodzaju posunięcia świetnie sprawdzają się także we wnętrzach.

Po: piękne widoki

Taras, z którego widać całą okolicę i na którym nigdy nie brakuje światła słonecznego to szczyt marzeń, jak widać – możliwy do osiągnięcia. Dzięki odpowiedniemu, naturalnemu nasłonecznieniu tego rodzaju powierzchni, więcej światła wpada również do wnętrza obiektu. A to oznacza mniejsze wydatki na światło sztuczne i ogrzewanie. Połączenie praktycznego z pożytecznym.

Po: otoczenie

Ogród zaaranżowano w taki sposób, że ani odrobinę nie przytłacza rezydencji – wręcz przeciwnie. Ogród sprzed renowacji dawno poszedł w niepamięć. Na szczęście! Biały mur oraz posadzone wzdłuż niego rośliny to idealne zwieńczenie całości. Do dyspozycji domowników i ich gości pozostaje wiele miejsca, czy to na gry z dziećmi, czy na najzwyklejsze cieszenie się słońcem i świeżym powietrzem. 

Otoczenie każdej rezydencji z reguły ma duży potencjał. Ważne, aby go dostrzec i odpowiednio wykorzystać. Mamy nadzieję, że ten Katalog Inspiracji Wam to udowodnił!

A Wam jak podoba się ten taras?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu