Nowoczesny dom pełen ciepła i minimalizmu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom pełen ciepła i minimalizmu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domy od Cendrine Deville Jacquot, Architecte DPLG, A²B2D Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeśli poszukujesz inspiracji do swojego wymarzonego domu, zastanawiasz się jaki styl najlepiej dobrać, aby wyróżniał się wśród wszystkich innych budynków, a przy tym nienagannie i intrygująco się prezentował, to z pewnością nasz dzisiejszy bohater ułatwi Ci zadanie. To fantastyczna, nowoczesna posiadłość przepełniona naturalnymi, ciepłymi materiałami oraz minimalistyczną aranżacją, która tylko dodaje uroku i elegancji. Za całym projektem stoi francuska architekt, Cendrine Deville Jacquot. Większość uważa, że styl minimalistyczny jest surowy, zimny i nieprzystępny- to zdecydowanie błędne przekonanie, a jeśli chcecie poznać odpowiedź dlaczego to koniecznie zapoznajcie się z naszym całym artykułem. 

Widok od frontu

Elewację domu utrzymano w jasnej kolorystyce, a jako główny materiał wykorzystano drewno. Dzięki temu dom prezentuje się ciepło, urokliwie, a co najważniejsze określa całość jako przyjazną i domową strukturę. Drewno należy do materiałów coraz chętniej i częściej wykorzystywanych w budownictwie. Dodaje nie tylko wyjątkowego i niepowtarzalnego wyglądu, ale definiuje przestrzeń czy budynek jako elegancki, atrakcyjny i niesztampowy. Dom znajduje się w przepięknym otoczeniu, z każdej strony otula go soczyście zielona przyroda, bujna roślinność. W ten sposób całość kreuje zrównoważoną i bardzo harmonijną całość. 

Kombinacja drewna i kamienia

Kiedy przyjrzymy się z bliska tej strukturze z łatwością zauważymy, że całość nie jest pokryta drewnem, a tylko część budynku. Zdecydowano się na bardzo oryginalne i wyjątkowe połączenie naturalnego kamienia z ciepłym drewnem, w ten sposób kreując niecodzienną, wyjątkową architektoniczną strukturę. Całe parterowe piętro pokryto kamieniem o piaskowym, jasnym odcieniu, z kolei pierwsze piętro wyróżnia drewniana okładzina. Efekt? Niestandardowe i unikalne połączenie, które uatrakcyjniło całość.

Bujny ogród

Jak już zdążyliśmy wspomnieć nie tylko elewacja jest punktem charakterystycznym tej posiadłości. Ogród to również element, który dodaje całości atrakcyjnego, żywiołowego i świeżego wyglądu. Przede wszystkim w letnie, upalne dni zapewnia rodzinie odrobinę cienia i ukojenia, z kolei wiosną kolorowo zdobi cały projekt. 

Minimalizm w środku

Po przekroczeniu progu naszym oczom jawi się niezwykle minimalistyczny i prosty krajobraz. Całość utrzymano w jasnej, śnieżnobiałej kolorystyce, dzięki czemu wpadające światło rozświetla wnętrze nadając mu bardziej przejrzystego charakteru. Biel to również kolor, który optycznie powiększa i pogłębia wnętrze, zatem doskonale sprawdza się w miejscach ograniczonych metrażem. W pomieszczeniu zdecydowano się na nieco ascetyczną aranżację- nowoczesna ścianka działowa doskonale oddziela przestrzenie, a przy tym dodatkowo pełni rolę ciekawej ekspozycji. 

Otwarta przestrzeń

Na parterze znajduje się otwarta przestrzeń dzienna, która dzięki skromnej aranżacji prezentuje się bardzo przestronnie i przejrzyście. Wysokie mury, jasna kolorystyka optycznie pogłębiają wnętrze, dodając całości w rzeczywistości kilkanaście metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni. Ciekawym kontrastem są czarne, metalowe schody, łączące parter z piętrem.

Łazienka

Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół został tak zaprojektowany i dobrany, aby współgrać z całą aranżacją wnętrza, a także zewnętrzną koncepcją. Płytki z nadrukowanym, wypukłym wzorem dodają trójwymiarowości i atrakcyjnego wyglądu, z kolei drewniany blat jest elementem łączących środowisko wewnętrzne z zewnętrznym. W tak jasnym i nieskazitelnym wnętrzu drewno prezentuje się nienagannie, podkreśla ciepłą atmosferę oraz dodaje wyrazistości i przyjaznego klimatu. 

Podoba Wam się takie połączenie: kamienia i drewna? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu