Dom, który zachwyca symetrią

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom, który zachwyca symetrią

Alicja Olko Alicja Olko
Minimalistyczne domy od waldorfplan architekten Minimalistyczny
Loading admin actions …

Czteroosobowa rodzina z niemieckiego miasta Bonn zleciła architektom budowę nowoczesnego domu, który odznaczałby się nie tylko nowoczesnym designem, ale i wysoką dozą energooszczędności. Eksperci postawili na styl inspirowany nurtem architektonicznym Bauhaus, odznaczającym się prostymi, kubistycznymi formami, klarownymi liniami oraz minimalistycznie zaaranżowanymi wnętrzami. Taki dom z pewnością znajdzie sobie wielu amatorów także i w Polsce- przekonajcie się sami.

Architektura inspirowana stylem Bauhaus

Projekt domu opiera się na koncepcie symetrii- geometryczna bryła została podzielona w taki sposób, aby możliwe było stworzenie dwóch równych części. Śnieżnobiała fasada oraz płaski dach to kolejne z wyznaczników estetyki Bauhaus. Budynek otwiera się na otoczenie poprzez liczne przeszklenia o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach.

Odizolowany od strony ulicy

Chcąc zapewnić domownikom maksymalny poziom intymności i prywatności, architekci zdecydowali o zamkniętej, niedostępnej fasadzie od strony ulicy. Otwiera się ona tu jedynie za pomocą wąskich okien, które dzielą bryłę na dwie idealnie równe części.

Otwarty od strony ogrodu

Zupełnie inaczej dom prezentuje się od strony ogrodu. Liczne okna otwierają go na otoczenie, wpuszczając do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Ze strefy dziennej przechodzi się na drewniany taras, urządzony wygodnie i praktycznie. Z niego z kolei zejść można prosto do pięknie utrzymanego ogrodu.

Gra świateł

Naturalne światło swobodnie wpada przez liczne okna. Obramowują one widok na ogród, sprawiając, że zieleń staje się składowym elementem wnętrz. Wrażenie jasności potęguje otwarty plan, na którym zaprojektowano wnętrza parteru. Pomocne pod tym względem są także naturalne materiały oraz jasna, przyjemna kolorystyka mebli i dodatków.

Przytulne wnętrza

Wnętrza domu zaprojektowano w oparci o kombinację elementów klasycznie eleganckich, minimalistycznych i tych bardziej przytulnych. O ciepły klimat dbają drewniany parkiet oraz wygodne, drewniane meble. W pomieszczeniu tym nie brak spersonalizowanych akcentów, które nadają wnętrzom osobowości.

Ponadczasowe wykończenie

Białe ściany zestawiono z drewnianymi elementami to recepta na ponadczasowo eleganckie wnętrza. W ten sposób architektom udało się zagwarantować nowoczesność i modny charakter wnętrz na długie lata.

Inny projekt domu w stylu Bauhaus znajdziecie tutaj.

Jak Wam się podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu