15 nowoczesnych salonów, które musicie zobaczyć | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 nowoczesnych salonów, które musicie zobaczyć

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesny salon od aaestudio Nowoczesny
Loading admin actions …

Prostota, funkcjonalność i minimalizm to wyznaczniki aranżacji w stylu nowoczesnym, który ma niejedno oblicze. Efekt końcowy zależy głównie od wielkości powierzchni jaką dysponujemy i indywidualnych potrzeb. Nie należy zapominać o tym, że to przede wszystkim miejsce odpoczynku i relaksu, w którym będziemy spędzać większość czasu. Musi cieszyć pod względem estetycznym, ale też użytkowym.

1. Dużo przestrzeni

Dużo wolnej przestrzeni to coś wyjątkowo pożądanego w aranżacjach, o ile chcemy otrzymać perfekcyjny, nowoczesny salon. Nie każdy ma taką możliwość, ale ten kto posiada nieco większy pokój, ma idealne warunki do urządzenia nowoczesnego salonu sygnowanego prostotą, jasnością i minimalizmem. Ilość mebli i dekoracji zredukowana do absolutnego minimum potęguje wrażenie przestrzenności. Od dobrego zagospodarowania powierzchni będzie zależeć, czy pokój wyda się pusty, czy w przemyślany sposób zaaranżowany.

2. Miejsce reprezentatywne

Salon to nie tylko miejsce odpoczynku, ale także reprezentant całego domu i naszego zmysłu estetycznego. Warto zaplanować przestrzeń dla podejmowania gości – tak, aby każdy z odwiedzających był oczarowany wnętrzem naszego domu. Klasyczne kolory w nowoczesnej formie sprawdzą się zawsze, a okrągłe kształty sprawią, że nasz salon wyda się inny od sztampowego, nieco oklepanego wizerunku pokoju dziennego. Duża kanapa i wygodne fotele to podstawa, zaś większy stół świetnie sprawdzi się podczas spotkań na kawę, czy lampkę wina.

3. Różne dodatki

W kwestii dodatków w salonie nowoczesnym, który jest skoncentrowany na wygodzie i funkcjonalności, należy mieć na względzie nasze osobiste preferencje. Nie musimy stawiać wazonów, które się nam nie podobają, ale styl (np. klasyczny) tego wymaga – wystarczy, że dodatki będą zgodne z naszymi zainteresowaniami, w ten sposób podkreślimy indywidualny charakter wnętrza.

4. Są uniwersalne

Paulo Henrique Nowoczesny salon od Lanza Arquitetos Nowoczesny
Lanza Arquitetos

Paulo Henrique

Lanza Arquitetos

W nowoczesnych salonach charakterystyczna jest ich uniwersalność, ale cały wyraz zmienia się w momencie, kiedy zdecydujemy się na dekoracje związane z pasją i hobby lub po prostu to, co się nam podoba pod względem estetycznym.

5. Wygodne meble

od homify Eklektyczny Tekstylia Złoty

Nowoczesny salon jest wyposażony w jak najprostsze meble, czyli o regularnych kształtach, bez zdobień, z dobrej jakości materiałów, proste kolorystycznie. Salon to przede wszystkim pokój użytkowy, w którym spędzane chwile są momentem relaksu w domowym zaciszu, dlatego należy kierować się własnymi preferencjami. Jeżeli ktoś uwielbia czytać książkę w miękkim fotelu, to nie powinien sugerować się surowością stylu nowoczesnego.

6. Miejsce spotkań

To przede wszystkim miejsce spotkań całej rodziny, gdzie głównym elementem wyposażenia jest wygodna kanapa na której pomieszczą się wszyscy – cała rodzina i odwiedzający nas przyjaciele. W tym domu jest to kanapa narożna, która utrzymana w bieli, tworzy świetną bazę dla różnorodnych kolorystycznie dodatków. Oprócz tego naszą uwagę przyciągnie nietypowy stolik, który jest w całości zabudowany. Jest to przykład na duży, nowoczesny salon, który pozwala spędzić wspólnie wiele chwil.

7. Romantyczny

Kto powiedział, że nowoczesny pokój dzienny nie może być nieco romantyczny? Wszystko zależy od doboru kolorów i dodatków. Świeże kwiaty podkreślają delikatną atmosferę wnętrza.

8. Odpowiednie oświetlenie

Ważne jest oświetlenie, które powinno podkreślać walory salonu i rozjaśniać wnętrze, szczególnie jeśli mamy małą przestrzeń do zagospodarowania, a salon sam w sobie jest ciemny. W takiej sytuacji powinniśmy się zdecydować na dużo bieli, która będzie odbijać światło oraz odpowiednie lampy. Królującym fasonem są te przypominające nieco industrialne lampy, łatwo możemy dzięki temu zmieniać kąt padania światła. W nowoczesnych salonach lampy stojące są najczęściej wybierane, jednak w mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się również sufitowe – oczywiście z odpowiednio dobranym kinkietem do wystroju wnętrza.

9. Minimalistycznie

Styl nowoczesny ma kilka charakterystycznych cech, ale przede wszystkim jest to fuzja obecnie panujących trendów. Połączenie ze stylem skandynawskim i minimalistycznym to częsty zabieg, dzięki któremu otrzymujemy proste, zachwycające wnętrza, które cechuje przede wszystkim niezwykła funkcjonalność i wygoda. W tym salonie, który stanowi otwartą przestrzeń dzienną, mamy ogromną kanapę narożną, na której z chęcią odpoczniemy po całym dniu pracy.

10. Mocne akcenty

W żadnym innym stylu, tak jak w nowoczesnym, nie możemy sobie pozwolić na grę kontrastów. Mocne akcenty kolorystyczne są najmilej widziane w wyposażeniu, zaś ściany powinny pozostać stonowane – dzięki temu niezależnie od zmieniającej się aranżacji, nasz salon będzie elastycznie przyjmował wszystko, co chcielibyśmy zmienić.

11. Stylistyczny misz-masz

Możemy również pozwolić sobie na zabawę formą i stylistyczną mieszankę, przecież jest to salon nowoczesny, a nie klasyczny, który za wszelką cenę musi podkreślać tradycyjne rozwiązania.

12. Strefa dzienna

Casa Seta Nowoczesny salon od Martin Dulanto Nowoczesny

Ten salon tworzy jedną strefę dzienna wraz z jadalnią i kuchnią oddzielną barkiem. Jest to częste rozwiązanie, o którym możecie przeczytać w tym artykule: Jak perfekcyjnie urządzić otwartą strefę dzienną?

13. Jasne kolory

Odpowiednio dobrane kolory w salonie wraz z prostymi meblami są wyznacznikami stylu. W tego typu aranżacjach przeważa biel, która odbijając światło rozjaśnia pomieszczenie. Dodatkowo często można spotkać różne odcienie szarości i beże. Czerń i brąz to kolory, które występują tylko w akcesoriach, ponieważ głównym założeniem nowoczesnego stylu jest jasny i prosty wyraz uzyskiwany przez czyste, klarowne barwy. Zastosowanie żywszych kolorów związane jest z dekoracjami, ale z racji minimalistycznego podejścia, są one nieliczne.

14. W wydaniu bardziej klasycznym

Połączenie różnych aranżacji w jedną jest często spotykane – jeśli nie odnajdujemy się w jednym stylu lub po prostu wolimy ożywić wnętrze, to nic nie stoi na przeszkodzie.

15. Im mniej, tym lepiej

Dla każdego pokoju dziennego koniecznym minimum jest duża wygodna kanapa i stolik, do tego może dojść regał lub półka.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu