Dom zaprojektowany w harmonii z otoczeniem

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom zaprojektowany w harmonii z otoczeniem

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Egzotyczne domy od T&T architecture Egzotyczny
Loading admin actions …

Hiszpania, Niemcy, Szwajcaria czy Francja, codziennie przemierzamy tysiące kilometrów, aby podzielić się z Wami fantastycznymi posiadłościami, które skradły nasze serca. Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam dom niezwykły i szczególny, bo zaprojektowany w pełnej harmonii z otoczeniem. Posiadłość znajduje się w nietypowym miejscu, bo na małej wysepce na Oceanie Indyjskim, zlokalizowanej w odległości 700 km na wschód od Madagaskaru i 200 km na południowy zachód od Mauritius. W tak fantastycznym otoczeniu architekci zaprojektowali dom idealny, który współgra ze środowiskiem naturalnym, a przy tym wyróżnia się piękną architekturą. 

Projekt

Architekci z pracowni T&T architecture zdecydowali się nazwać projekt La Villa Pavard- pod tą nazwą kryją się 183 metry kwadratowe powierzchni użytkowej zaprojektowane tak, by spełniać wszystkie wymogi właścicieli. Drewniana konstrukcja i elewacja fantastycznie współgrają z naturalnym krajobrazem dookoła. Proste linie oraz geometryczna forma doskonale określają nowoczesny charakter budynku. 

Cały projekt prezentuje się zjawiskowo! Oryginalny kształt budynku dodaje mu dynamiki i temperamentu, a co najważniejsze określa dom jako ekstrawagancką i ultranowoczesną konstrukcję. Duża ilość przeszkleń wpuszcza do środka ogrom naturalnego, ciepłego światła, przez co wnętrze nabiera bardziej przytulnego i przyjaznego klimatu. 

Wyspa, na której znajduje się posiadłość zlokalizowana jest w strefie tropikalnego klimatu. W najchłodniejszym miesiącu temperatura sięga 17-stu stopni Celsjusza, tak więc dostosowanie domu do obecnych warunków klimatycznych było priorytetem. Dom przede wszystkim jest otwarty na środowisko zewnętrzne- duża ilość okien wpuszcza do wnętrza mnóstwo naturalnego, ciepłego światła, przez co całość nabiera przyjaznego klimatu. Po drugie kształt domu- nie jest to prosta, kanciasta forma, a więc dzięki załamaniom i nieregularnym kształtom, w niektórych pomieszczeniach udaje się utrzymać cień i niższą temperaturę. 

Kuchnia otwarta na taras

Zdjęcie powyżej ukazuje pomieszczenie kuchenne w pełni otwarte na środowisko zewnętrzne. Dzięki przeszklonej ścianie, a w zasadzie drzwiom przesuwnym można stworzyć jednolitą, zintegrowaną przestrzeń tym samym optycznie powiększając i pogłębiając pomieszczenie. Kuchnia jest pełna światła i naturalnego blasku, jasne, białe ściany odbijają światło, z kolei czarne elementy dodają wyrazistości i ciekawie kontrastują z bielą. Z kuchni jest przejście na zadaszony taras utrzymany w drewnianej kompozycji. Całość prezentuje się naturalnie, w pełnej harmonii z wszechobecną przyrodą. 

Zadaszony taras

Z tej perspektywy możemy ujrzeć taras w pełnej krasie- całość utrzymana jest w naturalnym, jasnobrązowym drewnie, dzięki czemu taras prezentuje się ciepło i przyjaźnie. Szkło oraz drewno tworzą bardzo oryginalną i nowoczesną kompozycję, przez co cały projekt nabrał bardziej wyrazistego i unikalnego charakteru. 

Łazienka

Łazienka utrzymana jest w jasnej kolorystyce- białe ściany doskonale uwydatniają czarne elementy wyposażenia oraz drewniane szczegóły. Dodatkowo soczyście zielone rośliny wprowadzają harmonijny i zrównoważony klimat do pomieszczenia. To fantastyczny sposób nie tylko na ożywienie wnętrza, ale także uwydatnienie i uatrakcyjnienie. Rośliny wpływają kojąco na nasze samopoczucie, a co najważniejsze oczyszczają powietrze. 

Zamieszkalibyście w takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu