Nowoczesny dom jednorodzinny | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesny dom jednorodzinny

martt.st martt.st
Nowoczesne domy od Bogen Design GmbH Nowoczesny
Loading admin actions …

Czy projekt domu jednorodzinnego musi być nudny? Co zrobić, żeby wpasował się on w otaczającą go przestrzeń i architekturę? W dzisiejszym homify 360° będziemy krążyć wokół tych właśnie kwestii.

Jednorodzinny dom w Birmenstorf, w szwajcarskim kantonie Aargau (po polsku nazywanym Argowia), zaprojektowano tak, aby – przynajmniej z zewnątrz – nawiązywał do estetyki swojego otoczenia, do sąsiadującej z nim architektury jednorodzinnej. We wnętrzu natomiast projektanci z Bogen Design nadali mu indywidualnego charakteru. W jaki sposób zgrano ze sobą wnętrze z tym, co na zewnątrz? Przekonajmy się!

Widok z ogrodu

Oglądany z ogrodu, ten szwajcarski dom prezentuje się naprawdę idyllicznie. To przede wszystkim zasługa klasycznej bryły oraz wykorzystania drewna. Dom wybudowano w 2014 roku. Z budynku do ogrodu prowadzi przecinająca krótko przystrzyżony trawnik ścieżka. Ponadto zasadzono tu krzewy, które pełnią funkcję czegoś na kształt ogrodzenia, oddzielając teren od sąsiedniej posesji. W takim schludnym ogrodzie można spędzić miłe chwile w rodzinnym gronie.

Zobaczcie także inny projekt szwajcarskiego domu na wsi

Z góry

Z lotu ptaka dostrzec można, jak ciekawym rozwiązaniem jest spadzisty dach i jak praktycznym ruchem jest przedłużenie go w jednym miejscu tak, aby stał się zadaszeniem tarasu. W tak osłoniętym zakątku ustawiono stół i krzesła – można tu spędzać miłe chwile na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Z góry widać także zadbany ogród oraz sąsiadujące budynki o bryłach zbliżonych do domu przez nas oglądanego. Udało się zharmonizować go z otoczeniem, nie rezygnując z rysu indywidualizmu.

Inne projekty tarasów znajdziecie tutaj: Trendy: drewniany taras.

Od ulicy

Dom prezentuje się równie dobrze oglądany z ulicy. Aby harmonizował z sąsiednimi budynkami, jego elewację od tej strony pomalowano na jasno – co dobrze współgra z drewnem i grafitowym dachem. Widzimy, że dom dysponuje zadaszonym miejscem parkingowym wykonanym z jasnego drewna – dzięki czemu samochody mieszkańców i gości oraz rowery chronione są przed deszczem lub śniegiem. Architektura tego, jak i otaczających go budynków współgra z wyżynną okolicą, widoczną dookoła i z okien domu.

Przestrzeń

Kiedy wchodzimy do tego szwajcarskiego domu, od progu wita nas królująca tu biel. Mamy tu do czynienia z minimalizmem czystej wody. Podłoga, chociaż brązowa, nie przełamuje bieli, jest jej zupełnie podporządkowana. Jednakże wnętrze nie jest nudne ani monotonne. Wycięcia w obudowie schodów dynamizują wygląd wnętrza, wpadające przez nie światło tworzy ciekawy wzory na ścianie i stopniach schodów. Niejednakowej wielkości, ciekawie rozplanowane okna również uatrakcyjniają to wnętrze.

Porządek to mus

Nie można nie być pod wrażeniem tak uporządkowanej, schludnej przestrzeni. Wszystko jest tu na swoim miejscu, pochowane do szafek: białych, zupełnie prostych. Zamontowane przy nich LED-y to praktyczne, usprawniające kuchenne prace rozwiązanie. Aby ułatwić korzystanie z wysoko zawieszonych szafek, pomyślano o metalowej drabince. Kuchnię wyposażono w niezwykle funkcjonalną wyspę, w której umieszczono zlew. Bardzo ładnie wyglądają wnęki okien, dodając przestrzeni głębi.

Wyspa kuchenna

Usytuowaną centralnie w kuchni wyspę oglądamy z ciekawej perspektywy. Dzięki ograniczonej palecie kolorów uzyskano tu czystość i harmonijność płaszczyzn. Wyspa znajduje się dokładnie na wprost drzwi wejściowych. Na zdjęciu widać także, jak duży wpływ na odbiór wnętrza mają okna o różnych rozmiarach. Światło, które dostarczają, rozjaśnia pomieszczenie. Wszechobecna biel odbija promienie słoneczne, dzięki czemu w pogodne dni kuchnia zdaje się wręcz błyszczeć. Nie ma tu ani jednego dodatku, całkowicie z nich zrezygnowano.

Łazienka

W łazience przełamany został rygor kolorystyczny panujący w reszcie domu. Znajdujemy tu jasnobrązową podłogę oraz beże kamieni, którymi pokryto ścianę. Na ich tle odznacza się białe wyposażenie łazienki: muszla, dwie umywalki. Najważniejszym elementem wydaje się wolno stojąca wanna w kształcie jaja ze stylowym, wysokim kranem wyrastającym z podłogi. Łazienkę oświetlają LED-y zamontowane w suficie; dodatkowe źródło światła znajduje się nad umywalkami, co jest praktycznym, ułatwiającym zabiegi kosmetyczne rozwiązaniem.

Inne przykłady domów jednorodzinnych z Polski i całego świata znajdziecie w naszym magazynie!

Co sądzicie o tym nowoczesnym domu w Szwajcarii?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu