11 fasad, które dodadzą uroku Twojemu domu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 fasad, które dodadzą uroku Twojemu domu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domy od Rotoarquitectura Nowoczesny
Loading admin actions …

Zanim przekroczymy próg naszego domu o jego wyglądzie decyduje przede wszystkim architektura budynku. Nasze pierwsze wrażenie ogranicza się do koloru fasady, jego tekstury i stylu w jakim została utrzymana. Aby odpowiednio dopasować fasadę do całokształtu, przede wszystkim powinniśmy określić styl naszego domu – to jedno z najtrudniejszych zadań, bowiem decyduje o tym jak prezentuje się nasz nowoczesny dom. Poznajcie 17 propozycji, które powinny ułatwić Wam zadanie, a co najważniejsze dodać uroku i charakteru Waszej strukturze mieszkalnej. 

Styl tradycyjny

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny Beton

Elewacja utrzymana w tradycyjnej stylistyce to ponadczasowa klasyka i elegancja. Tradycyjne budownictwo nigdy nie wychodzi z mody, zatem jeśli zdecydujecie się na tego typu styl z pewnością nie pożałujecie tego. 

Styl naturalny

Naturalne, surowe materiały budowlane są największym sprzymierzeńcem osób ceniących sobie prosty i zarazem ekologiczny styl. Na zdjęciu powyżej fantastycznie zestawiono kamienną fasadę z ciepłymi, drewnianymi deskami. W ten sposób całość prezentuje się bardziej przytulnie i domowo. 

Prostota

Jeśli chcesz cieszyć oko prostą i subtelną fasadą to propozycja widoczna powyżej została stworzona z myślą o Was! Jasnoszary odcień, gładka nawierzchnia oraz prosty dizajn kreują minimalistyczny, prosty wizerunek całości. 

Dom dopasowany do otoczenia

Przed przystąpieniem do budowy, powinniśmy pamiętać, o tym by dopasować dom do otoczenia, a więc stworzyć spójną stylizację, która w harmonii będzie współgrała ze środowiskiem naturalnym. Zatem pamiętajcie, najpierw zapoznajcie się z otoczeniem, dopiero później zaprojektujcie swój wymarzony dom!

Oryginalna elewacja

Wykreowanie nietypowej i oryginalnej fasady to zadanie arcytrudne – zwłaszcza w przypadku kiedy widzieliśmy już niemalże wszystko i nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Zadaszona strefa dla aut to ciekawe rozwiązanie, które podkreśla innowacyjną architekturę, a przy tym spójnie współgra z całym projektem.

Styl nowoczesny

Fantastyczne połączenie naturalnych, kamiennych elementów konstrukcji oraz elewacji z jasnym, śnieżnobiałym odcieniem. W ten sposób udało się stworzyć bardziej wyrazisty i atrakcyjny wygląd całości, a przy tym projekt zyskał bardziej nowoczesnego klimatu. 

Kamuflaż

Architectural rendering Arvo Part Centre od Berga&Gonzalez - arquitectura y render Nowoczesny
Berga&Gonzalez – arquitectura y render

Architectural rendering Arvo Part Centre

Berga&Gonzalez - arquitectura y render

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, fasada powinna być dobrana jest nie tylko do stylu naszego domu, ale przede wszystkim tworzyć zintegrowany krajobraz z otoczeniem. W tym przypadku architekci zdecydowali się na wspaniałą kolorystykę, która jednoczy środowisko naturalne z oryginalną strukturą architektoniczną. 

Kolory ziemi

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Jeśli zależy Wam na naturalnym wyglądzie to zdecydowanie powinniście postawić na stonowaną kolorystykę. Tego typu odcienie kreują ciepły, przytulny klimat, który wnosi domowy nastrój.

Wyraziste kolory

Jeśli kochacie soczyste, wyraziste i mocne kolory to dlaczego nie wykorzystać ich do przyozdobienia fasady? Oczywiście tego typu zabieg powinien być właściwie przemyślany i wyważony. Rozważny dobór mocnych kolorów warto kilka razy przemyśleć zanim wykorzystamy je do udekorowania naszej fasady. 

Drewno i beton

Połączenie dwóch odmiennych materiałów to bardzo odważny krok, który w tym przypadku opłacił się. Zdecydowano się połączyć zimny, surowy beton z ciepłym i przyjaznym drewnem. W ten sposób całość prezentuje się nowocześnie, wyraziście i urokliwie. 

Czerwone i szare cegły

Ogromną zaletą wynikającą z połączenia tych samych materiałów budowlanych o odmiennej kolorystyce jest utrzymanie projektu w harmonii i spójności z początkowym założeniem. W ten sposób dom prezentuje się bardziej wyraziście, oryginalnie i niecodziennie. 

Na którą elewacje zdecydowalibyście się? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu