10 akcentów w przytulnym domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 akcentów w przytulnym domu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Future Light Design,
Loading admin actions …

Czy jesteś zmęczony wystrojem wnętrza? Dekoracje są monotonne i po prostu nudne? Nie wydając zbyt dużo pieniędzy i nie marnując czasu, możesz odmienić wnętrze i sprawić, że stanie się przyjemniejsze. Zebraliśmy kilka przykładów, które mogą zainspirować Cię do zmiany.

1. Nowe szaty kuchni

Często w kuchni straszą nas stare kafelki, które już dawno wyszły z mody. Choć nie jest to najprostsze rozwiązanie i wymaga nieco czasu (oraz pomocy fachowca), to z pewnością zmieni wiele.

2. Świeże zioła w kuchni

Żywe rośliny są rewelacyjnym sposobem na przytulne wnętrze. Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, zacznij hodować zioła  w kuchni. Bazylia, mięta, rozmaryn i tymianek… idealne dodatki do przygotowywanych potraw, a do tego świetnie się prezentują.

3. Jedna ściana w żywym kolorze

Nudne ściany? Nie oznacza to, że należy przemalować całe wnętrze. Wystarczy, że pomalujemy jedną ze ścian na kontrastujący lub żywszy kolor niż dotychczas, a efekt będzie zdumiewający!

4. Tapety we wzory

Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez Fabrics & Papers,
Fabrics & Papers

Piccadilly Wallpaper by Cole & Son

Fabrics & Papers

Na smutną i nudną ścianę może pomóc… tapeta! Występują z setkami, jak nie tysiącami, różnych wzorów. Znajdą się i takie, które zadowolą fanów geometrycznych trójkątów i kwadratów, jak też bardziej wysublimowane linie, możemy przebierać w kwiatach, zwierzętach, roślinach i wielu, naprawdę wielu innych wzorach tapet. Nie oznacza to, że całe pomieszczenie musi być pokryte tapetą od podłogi po sufit. Możemy wybrać jedną ścianę lub chociaż jej fragment, który będzie stanowił punkt dekoracyjny wnętrza.

5. Naklejki na ścianie

Najszybszy sposób na zmianę aranżacji ścian. Wystarczy wybrać odpowiednią naklejkę i cieszyć się przytulniejszym wnętrzem.

6. Kolorowe dodatki

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify, Eklektyczny

Jeśli nie chcesz drastycznie zmieniać aranżacji, może spróbuj dodać kilka kolorowych dekoracji. Różowe, czy zielone poduszki od razu ożywiają to wnętrze!

7. Rośliny we wnętrzu

O roślinach już wspominaliśmy, ale dotyczyło to kuchni. Rośliny doniczkowe mogą odmienić nasze wnętrze i tchnąć nieco życia w domową przestrzeń. Pamiętajmy o podlewaniu!

8. Nieco romantyzmu

Najprostszym i tak naprawdę najtańszym, jak również najpopularniejszym sposobem na romantyczne oświetlenie jest postawienie świeczek. Występują w wielu kolorach, o różnych kształtach i zapachach. Świeczki możemy ustawić wszędzie, a to jak je do siebie dobierzemy, zależy wyłącznie od naszych estetycznych upodobań. Czy kolorystycznie będą odpowiadać całej aranżacji, czy stanowić kontrast? Czy zapach będzie pobudzać zmysły, czy wolimy, aby świeczka tylko delikatnie podkreślała atmosferę światłem, a w powietrzu będzie unosić się woń naszych perfum? Jedyne o czym musimy pamiętać, to zabezpieczenie miejsca wokół świeczek tak, aby przypadkiem nie zniszczyć mebli. Różnokolorowe świeczki możemy wykonać samodzielnie przez stopienie wosku z różnych, starych już świeczek i dodanie knota. Jeśli lubicie własnoręcznie wykonane ozdoby, to kilka inspiracji znajdziecie w tym artykule: DIY – jak łatwo i szybko odmienić wygląd domu?

9. Sztuka na ścianach

Innym pomysłem na zagospodarowanie nudnych i pustych ścian jest dodanie artystycznego pierwiastka do wnętrza. Nie każdy z nas jest fanem statycznych obrazów, które przedstawiają portret lub wybrany pejzaż. Niektórzy wolą bardziej nowoczesne formy sztuki, jak chociażby abstrakcyjne lub ekspresyjne obrazy – wieszając kilka takich obrazów obok siebie, stworzymy we wnętrzu prawdziwą galerię sztuki, która będzie podkreślać nasze estetyczne upodobania i przyciągać uwagę naszych gości. Ściana wypełniona takimi dziełami z pewnością nie jest nudna!

10. Zwierzak we wnętrzu

Jeśli chcemy mieć naprawdę przytulne wnętrze (i nie mamy alergii)… to zdecydowanie polecamy zaadoptowanie kota lub psa, które stworzą wnętrze pełne ciepła i bezwarunkowej miłości!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu