Piękny, nowoczesny dom w kolorach beżu i wanilii | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Piękny, nowoczesny dom w kolorach beżu i wanilii

A.D. A.D.
Nowoczesny salon od Claude Petarlin Nowoczesny
Loading admin actions …

Projekt, który zaprezentujemy Wam to willa z lat 70-tych po renowacji, która znajduje się na obrzeżach Bassano. Rezydencja zbudowana na 3 poziomach, z dużymi oknami wychodzącymi na ogród. Reorganizacji podjął się architekt CLAUDE PETARLIN. Eleganckie materiały, w neutralnych kolorach, inspirowane latami budowy domu, włączenie niepowtarzalnych kawałków konstrukcji to były główne założenia. Dzięki temu dom jest współczesny ale zachowuje swoją pierwotną tożsamości. 

Dzisiejsze wnętrze jest wyrafinowane i eleganckie, tylko kilka minut w nim spędzonych, przynosi spokój i relaks. Dom ma prosty styl, ale nic nie znajduje się tutaj przez przypadek. Zobaczcie, piękną, spokojną willę w kolorach wanilii, beżu i bieli, która urzeka od pierwszego wejrzenia! 

Ogólny klimat wnętrza

Znajdujemy się w Bassano del Grappa, w domu jednorodzinnym, który jest rozłożony aż na trzech poziomach, a dzięki dużym oknom, jest bardzo jasny mimo że jego pierwotna architektura była głęboko zakorzeniona w latach 70. Meble i dodatki przywołują na myśl klimat minionych lat, czasów budowy budynku. Kultowa lampa, sztuka rodem z tamtych lat… Detale tworzą niepowtarzalny i ponadczasowy urok tego miejsca, które zdaje się być owiane historią. 

Przestronny salon

Pokój dzienny charakteryzuje przede wszystkim kapryśny, geometryczny wzór na ścianie, dynamiczne linie wypadające z osi. Naprawdę interesujący jest kominek, z widokiem na pokój dzienny. Dominują spokojne ciepłe kolory, dobrze komponujące się z ciepłym tonem parkietu.

Unikalna powierzchnia drewnianej podłogi i wykorzystanie delikatnych kolorów pozostawia uczucie przytulnej i zacisznej atmosfery, nawet pomimo szerokich przestrzeni.

Intrygujące wysokości

Wnętrze o dużej powierzchni zostało podwyższone dla zachowania ładnych proporcji. Odpowiednio wyeksponowany strop nad obszernym salonem i widoczne elementy więźby dachowej to niewątpliwy atut tego miejsca. Podwójna wysokość znajduje się jedynie nad częścią salonową, inne strefy są bardziej zaciszne. Takie rozwiązanie architektoniczne jest niezwykle dekoracyjne. W salonie znajduje się także ogromne okno ze wspaniałym widokiem na ogród. 

Jadalnia

Jadalnia jest usytuowana w dużej, otwartej przestrzeni, które obejmuje także pokój dzienny i kącik TV, mimo tego jest nieco bardziej odosobniona. Elegancka i wyrafinowana przestrzeń, która wydaje się być stworzona specjalnie dla eleganckich kolacji w gronie najbliższych. Stół zrobiony został na metalowej ramie, jako blat służy mu tafla szkła, krzesła natomiast to czarne miękkie siedziska na metalowym szkielecie. Rolę główną odgrywa tutaj jednak wielki żyrandol z bardzo dużą ilością świetlnych punktów. Na pewno cudownie wygląda wieczorową porą, kiedy oświetla błyszczącą zastawę. 

Wyjątkowe schody

Zamiast zamykać schody w osobnej klatce i traktować je czysto utylitarnie, stworzono z nich reprezentacyjny element wnętrza. Te schody prowadzące z jednego piętra na drugie, są prawdziwym skarbem. Przypominają spiralę zrobioną w stylu origami ale ich kształt ciekawie kontrastuje z ciężką konstrukcją. Prawdziwe dzieło sztuki.

Minimalistyczna kuchnia

W kuchni panuje minimalistyczny i rygorystyczny styl. Biel króluje, choć istnieje wiele odniesień do czarnego. Przykładem są krzesła wokół kwadratowego stołu, a także duży żyrandol nad stołem. Lampa ma półkolisty kształt kojarzony z latami 70-tymi. Doskonałe i praktyczne meble w zabudowie są idealnie dopasowane do stylu wnętrza. 

Inne, wspaniałe aranżacje wnętrz zobaczycie tutaj: Piękna kuchnia? To proste!

Spokojna sypialnia

Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie bieli z beżem i brązem. W sypialni, takie rozwiązanie stwarza bardzo kojące i uspokajające połączenie. Tutaj została odnaleziona równowaga między dwoma kolorami. Przewaga bieli sprawia, że wnętrze wydaje się świeże, a dzięki ciemnym odcieniom sypialnia nie jest monotonna. Z bielą, brązem i beżem dobrze komponuje się drewno na podłodze. Aby oświetlić pomieszczenie, wybrano bardzo intrygujące i nietypowe lampy, które znowu nawiązują do minionych lat. Ich ciepłe światło tworzy kameralną i prywatną atmosferę adekwatną do miejsca. 

Jak Wam się podoba nowe oblicze willi? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu