Fantastyczny dom jednorodzinny w stylu Bauhaus | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fantastyczny dom jednorodzinny w stylu Bauhaus

Alicja Olko Alicja Olko
Minimalistyczne domy od FWP architectuur BV Minimalistyczny
Loading admin actions …

Dzięki ponadczasowej elegancji, klarownym formom oraz dekoracyjnej redukcji architektura w stylu Bauhaus wciąż liczy sobie szerokie grono zwolenników. Wiele współczesnych projektów nawiązuje do pryncypiów stylu Bauhaus- oto jeden z nich, zrealizowany dla inwestorów w Holandii. Dom ten łączy w sobie wszystko, czego moglibyśmy wymagać od nowoczesnego lokum dla niewielkiej rodziny- design, komfort oraz funkcjonalność.

Z przodu

Już na pierwszy rzut oka staje się oczywiste, że projekt tego domu był inspirowany zasadami, którymi rządzi się styl Bauhaus. Prosta bryła, klarowne, regularnie załamujące się linie, płaski dach, wielkoformatowe przeszklenia- wszystko to składa się na nowoczesny, stylowy projekt. Patrząc na budynek od frontu dostrzegamy, jak harmonijnie i spójnie udało się wkomponować w bryłę domu garaż. Drewniana brama garażowa wprowadza naturalny, przytulny akcent do nowoczesnej mieszanki.

Detale

Zróżnicowane pod względem formy, wielkości i lokalizacji okna są jednym z najważniejszych wyznaczników estetyki Bauhaus. Wsunięte nieco w głąb przeszklenia, a także wysunięte na zewnątrz fragmenty bryły nadają jej dynamicznego charakteru.

Taras

Z drugiej strony budynku zlokalizowano zadaszony taras. Niski murek oddziela go od ogrodu. Wielkopowierzchniowe okna sprawiają, ze obszar taras płynnie łączy się ze strefą dzienną w środku. Biały tynk idealnie komponuje się z drewnem i szkłem. Wygodne meble i stylowe dekoracje dopełniają aranżację tarasu.

Otwarte wnętrze

Także i we wnętrzu projektanci postawili na prostotę i nowoczesność. Pomieszczenia są jasne i przestronne, a strefa wejścia wraz z klatką schodową, na które patrzymy na zdjęciu, jawią się wręcz monumentalnie. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki podwyższonemu sufitowi oraz wielkoformatowym przeszkleniom.

Wyjątkowy design

Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze wyjątkowym szczegółom tego domu i jego wnętrza. To ujęcie pokazuje nam dokładnie, jak dynamiczna jest w rzeczywistości bryła tego domu. Obszary na załamaniu się ścian przeznaczono na źródła wody i dekoracje, potęgujące wrażenie minimalizmu i elegancji. Także i we wnętrzach dostrzegamy egzemplarze purystycznego designie- chociażby w postaci lamp sufitowych.

Jak Wam się podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu