Nowoczesny dom w magicznym otoczeniu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesny dom w magicznym otoczeniu

homify.Pl homify.Pl
Sussex House Nowoczesne domy od Wilkinson King Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Dzisiaj zapraszamy na wycieczkę po współczesnym domu zaprojektowanym w taki sposób, aby był jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Jest to dom niesamowicie nowoczesny, ale dzięki naturalnym materiałom użytym do jego budowy i wspaniale przemyślanemu projektowi doskonale wpisuje się w otaczające go łąki i wzgórza. Wewnątrz znajdziemy cztery sypialnie, gabinet, salon i nowoczesną kuchnię. Jak zaraz zobaczymy, strefa korytarza i przedpokoju jest wisienką na torcie tego projektu. Do domu wchodzi się ze strony południowej, od pięknego ogrodu. Na przedzie dziedzińca znajdziemy ukryty kocioł na biomasę, który zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę w domu, co minimalizuje negatywny wpływ nieruchomości na środowisko.

Ściana południowa

To zdjęcie pozwala nam w pełni docenić piękno nieruchomości zaprojektowanej przez Wilkinson King Architects oraz otaczający ją krajobraz. Przed budynkiem znajdujemy piękny ogród, który możemy podziwiać z każdego punku w domu. Cały projekt w pełni szanuje naturalne środowisko, co szczególnie dostrzegamy w wyglądzie piętra budynku, które zostało wykonane z klejonych ze sobą laminowanych desek, dzięki czemu otrzymano ten piękny, poprzeczny wzór, który wspaniale wpisuje się w otoczenie. Zamontowano tu również okiennice drewniane  z ruchomymi lamelami, które w zależności od potrzeby otwierają się lub zamykają, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu wnętrza w lecie. Dynamiczna estetyka tej nieruchomości to efekt wykorzystania trójkątnych, nachylonych płaszczyzn tworzących dach, co spowodowało również, że cały budynek wygląda na uporządkowany i symetryczny.

Widok na łąkę

Interior Reception Space Nowoczesny balkon, taras i weranda od Wilkinson King Architects Nowoczesny
Wilkinson King Architects

Interior Reception Space

Wilkinson King Architects

Panoramiczny widok na krajobraz jest możliwy dzięki wykorzystaniu wysokich okien pokrywających całe ściany i dominujących strefę wejściową domu. Drewniane okiennice, które zamontowano na wyższych partiach okien  zapewniają cień w okresie letnim, a dzięki świetlikom każdy zakątek strefy, w której przyjmujemy gości jest doskonale oświetlony.

Klatka schodowa

Wydaje się, że mamy do czynienia z niekończącymi się schodami, a wszystko za sprawą wielu warstw i zmieniających się kątów, które tworzą oszałamiający efekt. Klatka schodowa zlokalizowana jest w centralnej części holu, na przeciwko wejścia, przez co skupia na sobie uwagę każdej osoby wchodzącej przez drzwi. Samonośne schody zostały wykonane z klejonego drewna. Takie rozwiązanie to nie przypadek. Dzięki temu, klatka schodowa jest wyjątkowo elegancka, a projekt można nazwać w stu procentach minimalistycznym. Dodatkowo, taka klatka schodowa, szczególnie, że wykonana z drewna o delikatnym, naturalnym kolorze, doskonale wpisuje się w spokojny, nastawiony na przestronność i świeżość klimat budynku.

Spektakularna strefa wejściowa

Interior Double Height Reception Space Nowoczesny balkon, taras i weranda od Wilkinson King Architects Nowoczesny
Wilkinson King Architects

Interior Double Height Reception Space

Wilkinson King Architects

Z tej perspektywy możemy zobaczyć schody w pełnej krasie, w szerszym kontekście nowoczesnego korytarza. Schody, które łączą piwnicę, parter, oraz piętro, są zamknięte w przeszklonej konstrukcji, która umożliwia dostęp światła naturalnego wpadającego przez ogromne okna. Nie mówiąc już o tym, że dzięki przejrzystości obudowy klatki schodowej, widok na ogród i łąkę możemy podziwiać z każdej kondygnacji domu. Szczególnie interesującą częścią strefy wejściowej jest wklęsły dach z zamontowanymi nieregularnych kształtów świetlikami: cienie tworzące się na ścianach i podłogach w cudowny sposób ożywiają ten dom.

Nowoczesna strefa wypoczynkowa

Otwarty salon cieszy się nieograniczonym dostępem do fantastycznych widoków i naturalnego światła, co było priorytetem przy tworzeniu projektu tego wspaniałego domu. Jak możemy zobaczyć, cel został osiągnięty i budynek wydaje się nie być odgrodzony od otaczającej go przyrody. Minimalistyczna kolorystyka uzupełnia się z naturalnymi materiałami, a nowoczesne meble, od stołu po wiszący kominek, doskonale wpisują się w charakter tej nieruchomości. 

Jeżeli spodobał Wam się ten projekt, na pewno zainteresuje Was również Katalog Inspiracji:Nowoczesność w lesie 

Co myślicie o takich rozwiązaniach architektonicznych? Dajcie nam znać czy spodobał Wam się ten dom zostawiając komentarz poniżej
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu