16 drewnianych płotów we wszystkich stylach | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

16 drewnianych płotów we wszystkich stylach

A.D. A.D.
Zen Inspired Garden, Bradley Stoke Azjatycki ogród od Katherine Roper Landscape & Garden Design Azjatycki
Loading admin actions …

Większość z nas, myśląc o ogrodzie, koncentruje się głównie na ładnych i doskonale wyselekcjonowanych roślinach ale ogrodzenie jest równie ważną rzeczą. Nie można o niej zapomnieć. Po pierwsze, określa ogólny wygląd ogrodu, a po drugie, ma zapewnić prywatność. Kto mógłby śmiało relaksować się i wypoczywać wiedząc, że sąsiedzi i przechodnie stale zaglądają na jego działkę?

Ogrodzenie musi spełniać kilka kryteriów. Zebraliśmy dla Was 16 modeli drewnianych płotów, w różnych stylach, z których każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

1. Z zielonym wykończeniem

Contemporary screening , fencing & wall panels Nowoczesny ogród od Paul Newman Landscapes Nowoczesny
Paul Newman Landscapes

Contemporary screening , fencing & wall panels

Paul Newman Landscapes

Proste, mocne ogrodzenie z drewnianych desek to prawdziwa klasyka. idealnie sprawdzi się na prawie każdej działce, a w szczególności pasuje do nowoczesnych posiadłości. Drewno może mieć różne wykończenie więc jest bardzo uniwersalne i elastyczne. Co więcej, zawsze można pomalować je lakierem i zmienić tym samym jego wygląd. To zdjęcie pokazuje jak mały żywopłot zasadzony pod nim doskonale wpływa na estetyczny odbiór tego prostego ogrodzenia. 

2. W nowoczesnym stylu

Patio w stylu zen może być wspaniałe w duecie z ogrodzeniem w ciemnym kolorze, ponieważ łączy się z resztą wystroju i wygląda bardzo nowoczesne. Jest to dość prosty sposób, aby nasycić swoje podwórko wyrafinowaniem i porzucić bardziej tradycyjne odcienie drewna. Jeśli lubicie nieco bardziej ryzykowne rozwiązania – dlaczego nie czarne ogrodzenie?

Projekt ogrodu to dzieło naszych specjalistów z dziedziny architektury krajobrazu KATHERINE ROPER LANDSCAPE & GARDEN DESIGN.

3. Na dużej przestrzeni

patio with raised sitting area and suspended brick barbecue Nowoczesny ogród od Progressive Design London Nowoczesny
Progressive Design London

patio with raised sitting area and suspended brick barbecue

Progressive Design London

Jeśli propozycja ogrodzenia tylko niewielkiej części ogrodu nie podoba Wam się w ogóle, można wybrać podejście całościowe. Nie zatrzymujcie się na pierwszej rzeczy, która  spodobała się Wam w supermarkecie, ponieważ istnieje kilka opcji. Ogrodzenie wokół całej posiadłości może być drogie ale jeśli dobrze poszukacie, być może uda się znaleźć ekonomiczne rozwiązanie.

4. Romantyczne szczegóły

A curved deck links the seating area to the house Azjatycki ogród od Lush Garden Design Azjatycki
Lush Garden Design

A curved deck links the seating area to the house

Lush Garden Design

Dekoracyjne ogrodzenia jest idealnym rozwiązaniem dla romantycznych ogrodów wiejskich. Gdy dom ma romantyczny styl, to dlaczego nie zastosować go także w ogrodzie? Delikatne ozdobniki i szczegóły prowadzą do stworzenia cudownej atmosfery, a dodatkowo, można je osiągnąć całkiem małym kosztem. 

5. Surowe drewno

Drewniany płot nie jest całkowicie zabudowany, przez szczebelki prześwitują słoneczne promienie. Jeśli Wasz ogród jest w stylu rustykalnym, idealnie będzie wyglądać ogrodzenie podobnie do tego ze zdjęcia. Do dyspozycji macie surowe drewno lub jego lakierowane warianty, dla odważnych wersja z kolorem! 

6. W panelu

Ogród na dachu z nutką orientu Kolonialny ogród od GREENERIA Kolonialny
GREENERIA

Ogród na dachu z nutką orientu

GREENERIA

Jednym ze szczegółów, które można zainstalować w ogrodzie aby dodać mu charakteru jest właśnie drewniany panel ogrodzeniowy. Nie jest on całkowicie zasłaniający, pozwala zobaczyć drugą stronę, dzięki czemu, generuje bardziej przyjazny podział. Jest idealny do mini przestrzeni w ogrodzie, na mały taras lub balkon. Mogą mu towarzyszyć rośliny, które sprawiają, że wygląda on jeszcze inaczej.

7. Aby zapewnić prywatność

Są szczególne w ogrodzie, które wymagają więcej prywatności, np. w kącie ogrodu lub tarasu. Z pomocą ogrodzenia z wikliny lub rattanu można uzyskać piękne i funkcjonalne rozwiązanie. Będzie to rodzaj dekoracyjnego dodatku, który pomoże podzielić przestrzeń i stworzyć zaciszny kąt, który wygląda wspaniale. Nie ma co zastanawiać się dwa razy!

8. Aby ozdobić

Black granite and concrete shutter board wall Industrialny ogród od Robert Hughes Garden Design Industrialny
Robert Hughes Garden Design

Black granite and concrete shutter board wall

Robert Hughes Garden Design

Jeśli chodzi o zdobienie patio nie ma nic lepszego w tej dziedzinie od drewna. Płoty tego typu zapewniają wiele korzyści,a do tego są bardzo dekoracyjne.Uniwersalność drewna to jego kolejna zaleta.

9. Pomalowane na biało

Narbonne Avenue Clapham Minimalistyczny ogród od Bolans Architects Minimalistyczny
Bolans Architects

Narbonne Avenue Clapham

Bolans Architects

Ogrodzenie drewniane może mieć rożną wielkość, kształt wszytko zależy do naszej inwencji. Tak na prawdę nie muszą być to jedynie proste sztachety, ale atrakcyjne dekory, które jeszcze bardziej podkreślą charakter naszej działki. Jeśli okaże się, że dla Was brązowy kolor jest za bardzo klasyczny i nudny, można pomalować je na dowolny kolor. W tym przypadku wybraliśmy biały, który jest zawsze dobrym rozwiązaniem dla nowoczesnego stylu.

10. Aby dodać wysokość

Bowden House Minimalistyczny ogród od Aralia Minimalistyczny Kamień
Aralia

Bowden House

Aralia

Jeśli ściana jest bardzo niska, czasami jest korzystnie dodać jej wysokości za pomocą zamknięcia tego typu. Można wybierać jedną z kilku opcji paneli.

11. Jako subtelne przysłonięcie

Small back garden design Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny
homify

Small back garden design

homify

Tutaj widzimy małą przestrzeń, zaprojektowaną tak, aby zapewnić komfort i wypoczynek przesiadującym tam mieszkańcom. Drewniane żaluzje częściowo odgradzają przestrzeń ale nie obciążają jej. Biały kolor drewna wspaniale kontrastuje z żywą zielenią. To bardzo energetyczne miejsce! 

12. Ażurowa krata

Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny

Szczególnie atrakcyjnym ogrodzeniem jest drewniana krata. Jest to konstrukcja, która może być stosowana do podziału pomieszczeń, ogradzania działki lub jako podpora dla pnących roślin. Najlepsze w niej jest to, że można ją dowolnie zmieniać dzięki malowaniu i lakierowaniu. Wszystko zależy od tego, co chcecie.

13. Połączenie z naturą

​Back garden at Bedford Gardens House. Nowoczesny ogród od Nash Baker Architects Ltd Nowoczesny
Nash Baker Architects Ltd

​Back garden at Bedford Gardens House.

Nash Baker Architects Ltd

Podnieść wysokość muru można również  za pomocą panelu z rattanu lub wikliny. Jest to niezwykle atrakcyjna opcja, która wygląda dekoracyjne i ciepło. Jest uniwersalna, sprawdzi się nawet w przypadku nowoczesnych ogrodów. 

14. Stylowy i elegancki

Drewniane ogrodzenia – jako jedne z nielicznych – mogą poszczyć się sporą ilością zalet, idącymi w parze z zaledwie kilkoma wadami. Wśród pozytywnych cech wspomnianego rozwiązania wymienić należy przede wszystkim dostępność oraz stosunkowo niewielki koszt materiału. Niemniej istotny jest także ponadczasowy, uniwersalny charakter i stosunkowo niska cena. Wady to konieczność impregnacji oraz trwałość. 

15. Zabudowany i prosty

Warto zauważyć, że drewno jest materiałem niezwykle plastycznym i zarazem łatwym w obróbce, co z kolei daje szerokie pole do popisu zarówno w przypadku chęci samodzielnego wykonania, naprawy jak i stylizacji ogrodzenia. Na zdjęciu, proste ogrodzenie, które bardziej zapalony gospodarz domu, może wykonać samodzielnie. 

16. Klasyczne i funkcjonalne

Eco Fencing project Skandynawski ogród od Atkinsons Fencing Ltd Skandynawski
Atkinsons Fencing Ltd

Eco Fencing project

Atkinsons Fencing Ltd

Ogrodzenia drewniane należą do najstarszego typu ogrodzeń. Jak już zauważyliście, obecnie na rynku dostępnych jest wiele ich wariantów. Można wybierać spośród różnych gatunków drewna, wielkości elementów czy całych paneli, a także między sposobami montażu, kolorystyką i dekoracyjnością. Drewno daje wręcz nieograniczone możliwości w projektowaniu ogrodzeń. Jest atrakcyjne zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. 

Przekonaliśmy Was? Jeśli nie, to koniecznie przeczytajcie także: 10 pomysłów na solidne i piękne ogrodzenie! 

Wybraliście idealne ogrodzenie dla Waszej działki? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu