5 sposobów na aranżację salonu w zgodzie z feng shui | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

5 sposobów na aranżację salonu w zgodzie z feng shui

Alicja Olko Alicja Olko
Living Interiors - Vertical Gardens od Living Interiors UK Wiejski
Loading admin actions …

Wszyscy dążymy do tego, aby do naszej codziennej egzystencji wprowadzić więcej spokoju i harmonii. Najlepszym miejscem, aby zacząć żyć w zgodzie z naszą wewnętrzną naturą, jest nasz dom. Czyste i uporządkowane cztery ściany równają się czystemu i uporządkowanemu umysłowi. Kilka drobnych zmian w naszej przestrzeni mieszkaniowej zaowocować może lepszym samopoczuciem i obniżonemu poziomowi stresu. Ta idea prześwieca feng shui- starodawnej praktyce, która zapoczątkowana została w Chinach ponad 6000 lat temu. Feng shui to termin złożony z dwóch słów: feng (wiatr) i shui (woda). Te dwa elementy postrzegane są w tej praktyce jako fundamentalne składniki każdej egzystencji, które odpowiadają za przesyłanie pozytywnej energii chi, umożliwiającej bardziej harmonijne i satysfakcjonujące życie.

Praktyka feng shui opiera się na założeniu, że wszystkie składniki naturalnego środowiska mają wpływ na naszą egzystencję. Zgodnie z tym podejściem, każdy element naszego wnętrza ma wpływ na jakość naszego życia.

W tym artykule opiszemy pięć sposobów na zaaranżowanie salonu w zgodzie z zasadami feng shui.

Stonowana paleta kolorów

Stonowana paleta kolorów ma ogromne znaczenie, jeżeli chcemy stworzyć stonowana i opartą na balansie egzystencję. W feng shui każdy kolor uważa się za wyraz jednego z pięciu elementów: ognia, ziemi, metalu, wody i drewna. Jeżeli chcesz skupić się w swoim wnętrzu na jednym z nich, dobierz kolory, które go reprezentują. Na przykład chcąc wyrazić w aranżacji ogień i pasję, wybierz paletę kolorów im odpowiadającą- ciepłe odcienie czerwieni i pomarańczu.

Te jednak powinny zostać wprowadzone do wnętrz jedynie jako akcenty, gdyż nie powinno ignorować się innych elementów, także potrzebnych w życiu, jak ziemia czy woda, które symbolizują odpowiednio bezpieczeństwo i spokój oraz duchowość i relaks. Kolory mają ogromny wpływ na nasz nastrój, więc stonowane odcienie pozytywnie wpłyną na nasz spokój, a dodatkowo świetnie prezentować się będą w każdym wnętrzu.

Naturalne światło

Dobrej jakości oświetlenie i zróżnicowane źródła światła są niezwykle istotne w każdym wnętrzu. Feng shui przykłada jednak do niego szczególną uwagę. Zwłaszcza naturalne światło powinno być priorytetem, gdyż odpowiada za pozytywną energię w najczystszej formie. Nie jest tajemnicą, że jasne, oświetlone pomieszczenia sprawiają, że czujemy się bardziej ożywieni i radości, a te ciemne przygnębiają nas i czynią apatycznymi. Jest to rzeczą naturalną, że człowiek potrzebuje światła, aby lepiej się czuć i efektywniej funkcjonować. W salonie zatem warto zadbać o duże okna, przez które światło będzie miało swobodny dostęp.

Czystość i porządek

Usuwanie zbędnych przedmiotów, odpowiedzialnych za stan nieporządku i chaosu, jest podstawą feng shui. Pomieszczenie pełne zbędnych rzeczy przepełnia je, tworząc negatywny klimat, także pod względem wizualnym. Bałagan według feng shui odpowiada za wytwarzanie negatywnej energii, która prowadzi do konfliktów w domu.

Pozbądź się wszystkich mebli i dodatków, które przypominają Ci o czymś negatywnym, jak na przykład przedmioty zakupione wspólnie z byłym partnerem lub te, do których masz obojętny stosunek emocjonalny. Wybieraj rzeczy, które obrazują to, co chcesz osiągnąć w życiu i odzwierciedlają Twoje plany na przyszłość. Obrazy i napisy na ścianach, które inspirują, wprawiają w pozytywny nastrój lub przypominają o miłych przeżyciach, są najlepszym sposobem na udekorowanie wnętrza.

Oddziałuj na wszystkie zmysły

Hand-woven rugs od Gie El Home Nowoczesny
Gie El Home

Hand-woven rugs

Gie El Home

Luksusowe, miękkie w dotyku i przyjemne materiały, świece zapachowe i urokliwe dodatki tworzą we wnętrzu relaksujący klimat, mający pozytywny wpływ na nasze ciało i nasz umysł. Urządzając salon, weź pod uwagę wszystkie zmysły, tak aby oddziaływać na każdy z nich. Feng shui negatywnie odnosi się do ignorowania jednych zmysłów kosztem innych. Całościowe odbieranie świata to klucz do harmonii.

Wprowadź naturalne elementy

Teak Horizontal Vertical Garden od Living Interiors UK Wiejski
Living Interiors UK

Teak Horizontal Vertical Garden

Living Interiors UK

Rośliny wprowadzają do wnętrz chi, czyli pozytywną energię i dlatego obowiązkowo powinny znaleźć się w każdym salonie. Bambus czy lilia to świetny sposób na wprowadzenie uspokajających, naturalnych wibracji, co pomoże także oczyścić powietrze we wnętrzu.

Szukasz spokoju we wnętrzach? Koniecznie zapoznaj się z artykułem Jak urządzić sypialnię gwarantującą błogi sen?

Czy jesteście zwolennikami feng shui?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu