Wiosenne dekoracje do domu | homify

Wiosenne dekoracje do domu

Alicja Olko Alicja Olko
Poduszki od Deca Eklektyczny
Loading admin actions …

Choć do oficjalnego rozpoczęcia kalendarzowej wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, to jednak aura na zewnątrz rozpieszcza nas bajkowym przedwiośniem. Nie tylko natura budzi się do życia, ale także my sami czujemy się, jak gdybyśmy przyjęli sporą dawkę pozytywnej energii. Ten optymizm, związany z rychłym nadejściem wiosny, chcemy wnieść także do naszych wnętrz i w ten sposób ożywić je po długim zimowym letargu. Miękkie i ciepłe tekstylia, którymi owijaliśmy się w chłodne zimowe wieczory, lądują w szafie, a na ich miejsce pojawiają się te zwiewne, lekkie i kolorowe. Ciepłą paletę barw zamieniamy na tę wyrazistą i jaskrawą, a zimowe wzory i motywy ustępują miejsca tym kwiecistym i wakacyjnym.

Także polscy projektanci czują wiosenny klimat, oferując liczne designerskie produkty inspirowane budzącą się do życia naturą. Te dekoracje gwarantują prawdziwie wiosenny nastrój w każdym wnętrzu!

Słoneczny czas

Już nawet pierwsze wiosenne promienie słoneczne są w stanie dostarczyć nam tak solidnej dawki endorfin, że czujemy się naładowani energią przez cały dzień. Tak jak zimą nasz organizm potrzebuje sporej dozy kofeiny, aby wybudzić się i zacząć produktywnie funkcjonować, tak wiosną często wystarczaja nam właśnie blask słońca o poranku, któremu towarzyszy radosny świergot ptaków.

Niezwykle kreatywnym wykorzystaniem motywu słońca jest pomysł Krzysztofa Jurkowskiego z biura projektowego Meble Autorskie Jurkowski. Każde z jego promieni odpowiada jednej z dwunastu godzin, praktycznie wyznaczając czas. Modernistyczny design, ręczne wykonanie, użycie naturalnych materiałów, takich jak dębowe drewno czy MDF, a zwłaszcza radosna kolorystyka- wszystko to sprawia, że wczesne wstawanie przestaje być udręką, a staje się czystą przyjemnością!

Kwiecista podłoga

dywan BLOSSOM od boogie Minimalistyczny
boogie

dywan BLOSSOM

boogie

Podłoga to powierzchnia, która nie powinna być ignorowana w procesie dekorowania wnętrz na wiosnę. Daje nam duże pole do popisu, jeżeli chodzi o ozdabianie, jednak wykładzina czy gruby i ciężki dywan nie zawsze jawią się jako najlepsza opcja, zmuszając nas do poszukania innych rozwiązań. Ten model od Boogie Design to produkt, który, choć wykonany z grubego filcu o stuprocentowym składzie wełny, jawi się niezwykle delikatnie. Tym, co czyni go jednak najlepszym wyborem na wiosnę, to filcowe kwiatki, które dowolnie można rozmieszczać na powierzchni dywanu. Czy to w kolorach widocznych na zdjęciu, czy też w tych, produkowanych na zamówienie, są one oryginalnym dodatkiem, czyniącym z tego modelu produkty wysoce interaktywny i pobudzający kreatywność.

Świeżość ziół

Pająk od KRY_ Industrialny
KRY_

Pająk

KRY_

Pomysłowość zawarta w prostocie tego projektu zachwyca! Stalowy stelaż utrzymuje idealnie okrągły szklany blat, tworząc stolik kawowy o nowoczesnym charakterze. Uwagę przykuwa jednak niewielka, półokrągła wnęka, znajdująca się na samym środku stołu. Niewielka miseczka służyć może na przykład do tego, aby umieścić w niej pęk świeżych ziół, a nawet zasadzić niewielkiego żonkila! Wygląda to nie tylko niezwykle pomysłowo i intrygująco, ale także niesamowicie wiosennie! Stolik od firmy KRY_ dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych.

Radosny dekor

Poduszki DECA od Deca Eklektyczny
Deca

Poduszki DECA

Deca

Dekorowanie naszego domu na wiosnę to nie tylko wyposażanie go w meble i dodatki o charakterze funkcjonalnym, ale także w te, które stanowią ozdobę samą w sobie. Takie właśnie są piękne poduszki od DECA, które swoimi intensywnymi barwami świetnie korespondują z radosnym wiosennym klimatem na zewnątrz. Wykonano je z miękkiego w dotyku, ale i sprężystego weluru o landrynkowym kolorze- różowym bądź też słonecznie żółtym. Świetnie ożywią na wiosnę salon utrzymany w stonowanej palecie barw, a najlepiej prezentować się będą na jednokolorowej, neutralnej kanapie, gdzie staną się centralnym elementem dekoracyjnym wnętrza. A latem pięknie ozdobią meble na patio!

Egzotyczne poranki

Pierwszym pomieszczeniem, do którego kierujemy swoje kroki o poranku, jest zazwyczaj łazienka. O ile przyjemniej było zmyć ostatnie oznaki snu z opuchniętych powiek, czyniąc to przy umywalce o tak pozytywnym i atrakcyjnym designie? Piękny kwiecisty wzór widoczny na tej umywalce nawiązuje do egzotycznej kultury Meksyku. Jest ręcznie malowany farbami o intensywnie ciepłych barwach, odpornych na ścieranie i blaknięcie. Umywalka od Kolory Meksyku to typ wpuszczany w blat mebli łazienkowych, będąc ciekawą i oryginalna alternatywą do klasycznych, wolnostojących.

Świecący kielich

Convallaria Lamp Minimalistyczna sypialnia od Pink Pug Design Minimalistyczny
Pink Pug Design

Convallaria Lamp

Pink Pug Design

Rozkwitające na wiosnę kwiaty otwierają swoje kielichy, porażając nasze zmysły nie tylko słodkim zapachem, ale także pięknymi kolorami. Do tego właśnie odwołuje się model tej lampy, pochodzącej z wielobarwnej serii inspirowanej wybudzającą się z zimowego snu naturą. Projekt autorstwa Joanny Pytlewskiej z Pink Pug Design opiera się na wykorzystaniu popularnego ostatnimi czasu materiału- filcu, w różnokolorowych odsłonach. Wiosenny klimat gwarantowany!

Macie ochotę na więcej kreatywnych ozdób do domu od polskich designerów? Zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji Dekoracje do domu dla kreatywnych.

Jak Wy dekorujecie swój dom na wiosnę?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu