19 zachwycających ogrodów: po ich obejrzeniu natychmiast naprawisz swój!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

19 zachwycających ogrodów: po ich obejrzeniu natychmiast naprawisz swój!

A.D. A.D.
Śródziemnomorski ogród od iammies Landscapes Śródziemnomorski
Loading admin actions …

W ciągu wieków ogrody posiadały różną formę i rozrastały się czasem do olbrzymich rozmiarów. Już w starożytności babilońskie Wiszące Ogrody Semiramidy zaliczane były do cudów świata. W czasach istnienia wielkich rezydencji ogród i park był naturalnym ich otoczeniem. Z tego okresu przetrwało do dziś wiele wspaniałych posiadłości. Ale ogrody powstają także współcześnie i wpisują się na stałe w krajobraz kulturowy miast i mniejszych miejscowości - ogrodnictwo to nadal bardzo prężna dziedzina. 

Ogrody od wieków inspirują artystów, poetów filozofów i zwykłych, szarych ludzi do twórczego życia. Znaleźliśmy dla Was 19 wskazówek jak pobudzić swoją kreatywność i stworzyć wymarzoną, kwiecistą oazę przy swoim domu. Obejrzyjcie te wspaniałe ogrody zaprojektowane i stworzone przez najlepszych architektów krajobrazu z całego świata. A jeśli nadal będzie Wam mało, zajrzyjcie tutaj:  10 fantastycznych sposobów na zazielenienie małej powierzchni

Ogród przygotowany do medytacji, z drewnianym podestem i pięknym drzewem. Czysta harmonia

Ale nie tylko wejście jest ważne. Możecie otaczać się zielenią wokół całej, głównej fasady i boku budynku. Świetnie sprawdzi się pokrycie gruntu naturalnym kamieniem łupkiem.

Egzotyczna perełka w ogrodzie: kaktusy graniczą z prowizorycznym patio stworzonym za pomocą materiałowej pergoli

Długie, wysokie czy kuliste, kaktusy w różnych kształtach świetnie wyglądają w strategicznych miejscach. Kaktus kulisty jest bardzo intrygujący, niekiedy wypuszcza wspaniałe kwiaty, aż trudno uwierzyć że ciernisty kaktus jest do tego zdolny

Nie brakuje roślin i kwiatów przy bramie lub na głównej fasadzie budynku. Pelargonie, paprocie, ficus, niech znajdzie się tam wszystko, co lubi żyć w tym miejscu

od homify Nowoczesny

Jeśli w ogrodzie, możemy usiąść i cieszyć się jego pięknem to znaczy, że jest on idealnie zaprojektowany. Niekonwencjonalna konstrukcja wykonana z drewnianych listew to doskonały pomysł

Contemporary Garden Design Balham Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny
homify

Contemporary Garden Design Balham

homify

Przestrzeń z drobnych łupków i drewnianych listew to oryginalna ścieżka. Poszukajcie roślin, które lubicie i stwórzcie taką kompozycję przy swoim domu.

Przycinanie roślin w formach geometrycznych, abstrakcyjnych lub po prostu artystycznych nazywa się topiary. Taka roślina wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie

Ogród japoński ma naśladować przyrodę, nie starając się jej podbić ani zniszczyć. Na zdjęciu japońska inspiracja pełna kamieni, z płotem z trzciny lub słomy.

Płyty chodnikowe i kamienie rzeczne otaczają po kolistym kształcie centralny punk ogrodu czyli wspaniałe drzewo

Ogród może powstać nawet w hallu, od dziś brak przestrzeni nie może być wymówką

Zachwycająco wygląda pole dzikich kwiatów, takich jak słoneczniki, które z łatwością się rozsiewają i nie wymagają pielęgnacji.

Modern Family garden in North London Nowoczesny ogród od Earth Designs Nowoczesny
Earth Designs

Modern Family garden in North London

Earth Designs

Mimo, że ogród jest kwadratowy lub prostokątny rabatka w nieregularnym, miękkim kształcie pasuje tu doskonale. Reszta usypana kamieniami rzecznymi. Niemożliwie proste.

Nie pomijajcie roślin, które rosną przy samym wejściu do domu. To one zawsze witają gości.

Zadbane, dobrze rozplanowane rabatki upiększą każdą przestrzeń i nadadzą jej życia. Nawet najprostsze rozwiązania wyglądają rewelacyjnie

Ściana z pionowym ogrodem urzeka ale to nie ona jest tutaj najważniejsza. Ścieżka z okrągłych płyt chodnikowych i świetlista ściana z kamienia odgrywają tu główną rolę.

Kojące lustro wody, plusk harcujących ryb, wirujące wokół niego ważki i motyle to tylko wycinek atrakcji w sąsiedztwie oczka wodnego czy stawu lub basenu.

Nowoczesny ogród zaprojektowany przy samej ścianie, proste rośliny, które są idealnie wyeksponowane na białym tle

Co myślicie o kwitnących kaktusach? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu