10 powodów dla których warto utrzymywać porządek w domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 powodów dla których warto utrzymywać porządek w domu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Faci Leboreiro Arquitectura, Nowoczesny
Loading admin actions …

Czysty i schludny dom jest marzeniem nas wszystkich. Jednak istnieje pewna różnica pomiędzy codziennym sprzątaniem, a gruntownym czyszczeniem domu. Niestety większość z nas ma pewną skłonność do chowania niektórych wcale nam już niepotrzebnych rzeczy – najwyższy czas zrobić trochę miejsca w domu i wyrzucić wszystkie niepotrzebne graty!

1. Więcej ruchu

Może sprzątanie i prace domowe to nie jest godzinne wyjście na siłownie, ale z pewnością będziemy musieli się trochę poruszać podczas ścierania kurzu, czy mycia podłogi. Zalecane szczególnie, jeśli mamy siedzący tryb życia.

2. Głowa pełna pomysłów

W mniej zagraconej przestrzeni jesteśmy spokojniejsi i po prostu lepiej się myśli. Jeśli pracujecie w domu, to raczej ważne jest zachowanie względnego porządku, abyśmy byli w stanie się skupić.

3. Jesteśmy spokojniejsi

Uczucie lęku w przestrzeniach w których nie czujemy się dobrze i komfortowe jest powszechne. Dlatego jeśli jesteśmy w stanie rozwiązać ten problem poprzez posprzątanie i zmianę aranżacji – zróbmy to, a będziemy czuć się lepiej i spokojniej!

4. Mniejszy stres

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez arQing, Minimalistyczny
arQing

E2 KITCHEN

arQing

Stres pojawia się w różnych sytuacjach, często znajdujemy się pod jego wpływem przez dłuższy czas i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto, aby dom był miejscem wytchnienia i relaksu, dlatego urządźmy go tak, abyśmy mogli czuć się swobodnie i odetchnąć po przekroczeniu progu.

5. Lepsze samopoczucie

Nie tylko lepszy nastrój, ale i zdrowie. Dotyczy to szczególnie alergików, jednak chyba nikt z nas nie chce otaczać się roztoczami… Roztocza, czyli mikroskopijne pajęczaki, które często odpowiedzialne są za alergię w naszym domu. Niestety nie możemy przed nimi uciec nawet na koło podbiegunowe, ponieważ są dostosowane do życia w każdych warunkach. Jednak skutecznie możemy z nimi walczyć na co dzień. Pomimo tego, że są praktycznie wszędzie, a do tego nie jesteśmy w stanie ich zobaczyć gołym okiem, to możemy powstrzymać ich inwazję w naszym domu. Nie chodzi tylko o sprzątanie, ale również o powstrzymanie reakcji alergicznych, które mogą prowadzić do astmy u dzieci.

6. Bez bakterii

Nie tylko roztocza uwielbiają wylegiwać się w brudzie i kurzu, ale też różne bakterie. Aby nie mieć tych nieproszonych lokatorów, należy sprzątać regularnie i pamiętać o wietrzeniu wnętrza.

7. Przyjemnie posiedzieć ze znajomymi

Do czystego wnętrza z chęcią będziemy zapraszać znajomych, a w przypadku niespodziewanych gości nie będziemy musieli się wstydzić i przepraszać za porozwalane ubrania na podłodze, czy warstwę kurzu na meblach! 

Kto nie chciałby zrelaksować się w takim salonie?

8. Lepszy odpoczynek

W czystszej przestrzeni łatwiej jest nam się zrelaksować i odpocząć.

9. Zachęca do kreatywności

Wygoda i porządek sprzyjają kreatywności. Nikt nie chciałby pracować w brudzie i brzydkiej przestrzeni!

10. Czujemy się szczęśliwsi

Jeśli nie czujemy się szczęśliwi we własnym domu, to znak, że musimy koniecznie coś w nim zmienić. Gruntowne czyszczenie, zmiana dekoracji i drobne przeróbki w aranżacji mogą mieć decydujący wpływ na nasze samopoczucie.

Zastanawiacie się, jak lepiej zorganizować przestrzeń? Sprawdźcie w tym artykule: 6 sposobów na lepiej zorganizowany dom!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu