Dom, który pojedzie z Tobą na sam koniec świata | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom, który pojedzie z Tobą na sam koniec świata

A.D. A.D.
Minimalistyczne okna i drzwi od TINY HOUSE CONCEPT - BERARD FREDERIC Minimalistyczny
Loading admin actions …

Czy dom na kółkach może spełnić marzenia o własnych czterech ścianach, i to takich, w których można zamieszkać na stałe, a nie jedynie na czas urlopu?

W USA już od wielu lat istnieje wielki boom na małe domki konstruowane na przyczepach. Początkiem tej dziwnej mody została akcja wywołana przez Jaya Shafera, młodego projektanta i przedsiębiorcy, który mieszkał 10 lat w małym domu na kółkach na zaledwie 9 metrach kwadratowych powierzchni mieszkalnej.  Jako chłopiec, zawsze chciał być architektem, ale nie mógł sobie pozwolić na naukę, więc poszedł do szkoły plastycznej. Konsekwencja i upór doprowadziły, do tego, że Jay  otrzymał prestiżową nagrodę za  Najbardziej Innowacyjny Projekt swego naturalnego domu, było to w 1999 roku.

We Francji, w ostatnich latach również pojawiły się pierwsze projekty tego typu. Jest to ruch anty konsumpcyjny i pro ekologiczny. Taki rodzaj mieszkania jest idealny dla tych, co chcą żyć tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na naszą planetę i jednocześnie utrzymać komfort.

Tak zaczęła się szalona moda na ekologiczne domki, które można wybudować za stosunkowo małe pieniądze, a co najważniejsze, można je ze sobą zabrać wszędzie!  Tiny House Concept, to firma budowlana, która wyprodukowała taki dom na kółkach. Liczy on zaledwie 19 metrów kwadratowych powierzchni a zawiera wszystko, co potrzebne do życia, to możliwe!? Uwierzycie dopiero kiedy zobaczycie!

Dom na kółkach

Technika  konstrukcji małego domu szkieletowego jest korzystna dla jego wysokiej wytrzymałości i trwałości. Rama z drewna jest wielowarstwowa i niezwykle lekka. Spełnia standardy wytrzymałości konstrukcyjnej oraz  wilgotności powietrza i izolacji. Drewniany szkielet jest zamocowany na stalowej konstrukcji. Nakładanie warstw materiałów o różnych funkcjach, takich jak ochrona przed wilgocią, izolacja cieplna i izolacja akustyczna oraz paroizolacja, pozwala uchronić ściany przed kontaktem z wilgocią i zimnem z zewnątrz.

Doskonałej jakości materiały

Podłoga, ściany i dach Tiny House zbudowane są z drewna iglastego, dostarczanego od lokalnych dostawców. Drewno nie jest poddane obróbce chemicznej i posiada certyfikację drewna z trwałego sektora gospodarki leśnej. Wszystkie materiały, które są używane do budowy, są wolne od formaldehydów i ekologiczne. 

Obudowa zewnętrzna, czyli elewacja domu na kółkach Tiny House jest zawsze ta sama i jest zrobiona z czerwonego cedru, najwyższej jakości.  Zapewnia to unikalną estetykę i doskonałą trwałość – aż do 50 lat bez konserwacji. Siatka przeciw gryzoniom zahamuje dostęp gryzoniom i innym szkodnikom do szkieletu.

Nie tylko dom

Tiny House Concept to nie tylko miejsce zamieszkania. Budynek nadaje się również do innych zastosowań, takich jak: aneks do domu, szopa ogrodowa, oddzielne biuro, pokój gościnny w ogrodzie. Co najważniejsze dom jest całoroczny!  Przy tym jest to prawdziwy dom, autentyczny i przyjazny dla środowiska.

Duża ilość dziennego światła

Przestrzeń jest niewielka ale dzięki użyciu jasnego drewna i wprowadzeniu dużej ilości okien, w środku jest naprawdę jasno. Firma, która produkuje ten domek, pozwala na dobór wyposażenia według swoich upodobań. Na zdjęciu widzimy całkiem przestronną kuchnię z nie małym blatem roboczym. Niejedna miejska kawalerka mogłaby jej pozazdrościć. 

Kompaktowa łazienka

W standardzie, każdy mały dom jest wyposażony w złącze do bezpośredniego dostępu do sieci wody i elektryczności; ale także do podłączenia paneli słonecznych. Domek może być ogrzewany prądem, drewnem czy nawet gazem. 

Na przeciwko kuchni, po drugiej stronie domku, znajduje się łazienka zaopatrzona w toaletę, umywalkę i prysznic. Nad nią antresola, która może być zagospodarowana jako sypialnia lub część biurowa. 

Gwarancja producenta – dom na lata!

Tiny Dom Concept oferuje następujące gwarancje na swój kompaktowy domek: gwarancja 2 lata na 2 osie przyczepy, gwarancja 2 lata na zainstalowane komponenty ( toalety, baterie, oświetlenie, płyta do gotowania, lodówka itd… ), w warunkach normalnego użytkowania. A także 2 lata gwarancji na robociznę  całą konstrukcję drewnianą. 

Cena domu waha się od € 32,000 do € 45,000 zgodnie ze standardem wyposażenia wnętrz.

Przeczytajcie także: Dom jednorodzinny jak marzenie

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu