Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: jak połączyć trzy piętra w jeden stylowy apartament?

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Trzy piętra w hiszpańskiej miejscowości Coruña przeistoczono w nowoczesny, spójny aranżacyjnie i modny apartament. Nacisk położono na połączenia pomiędzy poszczególnymi pokojami- klatkom schodowym, jako głównym węzłom komunikacyjnym, nadano specjalny status w renowacji tej przeszło czterdziestoletniej przestrzeni.

Remontu podjęło się biuro projektowe Intra Architects- multidyscyplinarna firma o wieloletnim doświadczeniu w różnorakich projektach architektonicznych. Ten multidyscyplinarny charakter dostrzec możemy w efektach tej kompleksowej renowacji, obejmującej różne przestrzenie na trzech poziomach.

Zapraszamy do obejrzenie kolejnego projektu z serii „przed i po”- przyjrzeniu się drastycznym zdjęciom sprzed i porównania ich z fotografiami, przedstawiającymi fenomenalne efekty po!

Krok 1- wyburzanie

Jeżeli planujecie kompleksowy remont domu czy mieszkania, musicie być przygotowani na szok, jaki przeżyjecie, gdy ekipa remontowa zacznie wyburzać ściany, przeistaczając Wasze cztery ściany w kupę złomu i gruzu. W tym momencie zdacie sobie sprawę, że nie ma już odwrotu. Ale także, że za kilka tygodni czekać będzie na Was wnętrze o zupełnie nowym charakterze.

Nie jest to bynajmniej powód do paniki. Bez względu na to, jak dramatycznie przedstawia się sytuacja uchwycona na zdjęciu, odpowiednia ekipa remontowa kierowana przez profesjonalne biuro architektoniczne z pewnością zadba o to, aby efekty remontu przeszły Wasze najśmielsze oczekiwania!

Na zdjęciu widzimy gruzowisko, które w przyszłości przemieni się w nowoczesną przestrzeń dzienną, a wyburzony otwór w suficie będzie miejscem, w którym staną schody łączące różne poziomy.

Krok 2- usuwanie staromodnych elementów

Być może, kiedy instalowano tę kuchnię kilkadziesiąt lat temu, jej meble i użyte w niej materiały były modne i na czasie, ale współcześnie prezentują się nie tylko mało gustownie, ale i niefunkcjonalnie, jeżeli chodzi o rozkład. Zdecydowano się na kompletną renowację kuchni i wyposażenie jej w meble i urządzenia, które sprostają wymaganiom współczesności.

Krok 3- znoszenie podziałów

W swoim poprzednim wcieleniu apartament ten był oparty na wydzieleniu pomieszczeń- do każdego z nich wchodziło się z korytarza, a oddzielone było one od siebie ścianami działowymi i drzwiami. Przestrzeń była zatem mało płynna, poszczególne obszary silnie od siebie wydzielone i odseparowane. W mieszkaniu o takim rozkładzie ciężko było stworzyć wrażenie spójności i przestronności.

Krok 4- transformacja brzydoty w piękno

Łazienka na zdjęciu to tragiczny obraz nędzy i rozpaczy! Wszystko w niej, poczynając od staromodnej posadzki, poprzez nudne kafelki na ścianach, aż po obmierzła armaturę łazienkową, zniechęca do tego, aby z niej korzystać. Jednym z głównych założeń tej renowacji było nadanie temu wnętrzu pięknego charakteru, sprawiającego, że chce się w nim mieszkać. Z całą pewnością łazienka była pomieszczeniem pod tym względem priorytetowym!

Efekt 1- oszałamiający salon

Pamiętacie pierwsze zdjęcie, na którym widać było smętne gruzowisko? Tak wygląda ono teraz- nowa przestrzeń dzienna, spełniająca rolę salonu i jadalni, zachwyca swoją nowoczesnością, stonowaną kolorystyką i licznymi przeszkleniami, potęgującymi efekt naturalnego światła. Elementem, obok którego nie da się przejść obojętnie, są schody. Poręcz wykonano ze szkła, sprawiając, że zdają się one być lżejsze, niż są w rzeczywistości.

Efekt 2- ultranowoczesna kuchnia

Kuchnię tę nie tylko wyposażono w niezwykle nowoczesne meble, ale przede wszystkim kompletnie zmieniono ją przestrzennie, powiększając ją i czyniąc przestronniejszą. Pomieszczenie to opiera się w całości na bieli, sprawiając, że jaśnieje blaskiem. Dzięki temu zdaje się być jeszcze bardziej przestronne, niż jest w rzeczywistości. Minimalistyczny charakter kuchni sprawia, że jest to pomieszczenie nowoczesne i elegancie, a poszerzenie przestrzeni pozytywnie wpływa na jej funkcjonalność.

Efekt 3- harmonijnie połączone przestrzenie

Renowacja zniosła wszelkie podziały przestrzeni, tworząc wnętrze o otwartym i oddychającym charakterze. Schody stanowią oś komunikacyjną pomiędzy poszczególnymi poziomami. Choć na wyższym poziomie, gdzie zlokalizowana jest prywatna przestrzeń, korytarz wciąż odgrywa istotna rolę, prowadząc do poszczególnych pomieszczeń, to jednak nadano mu zupełnie nowy charakter, wyposażając w okna zapewniające dostęp światła, a także czyniąc z jego części niewielki salon.

Efekt 4- piękne i stylowe wnętrze

Najlepiej oszałamiające rezultaty tego remontu widać na przykładzie łazienki. Jej wnętrze powiększono, a niemodne kafle i armaturę wymieniono na tę o stylowym i eleganckim charakterze. Czekoladowe ściany pięknie komponują się z białą posadzką oraz takową armaturą, której rozkład także bardzo pozytywnie wpływa na to, jak jawi się to wnętrze. Pasujące kolorystycznie dodatki dopełniają ten klasyczny obrazek.

Inne niesamowite remonty i ich efekty znajdziecie w Katalogach Inspiracji w naszym magazynie!

Który efekt zachwyca Was najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu