10 przykładów pięknych tynków fasadowych | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

10 przykładów pięknych tynków fasadowych

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesne domy od Lozí - Projeto e Obra Nowoczesny
Loading admin actions …

Elewacja domu to jego wizytówka – nawet jeśli wnętrze będzie świetnie urządzone, ale nie zadbamy o to, jak dom wygląda na zewnątrz, może to całkiem zepsuć jego urok. Najpewniejszym rozwiązaniem na wygląd są standardowe, klasyczne elewacje domu, na przykład biały tynk, do którego możemy dobrać dowolny, nawet odważny kolor dachu. Podobnie może być z gładkimi ścianami we wszystkich odcieniach beżu i żółtego. Gotowe recepty na elewacje domu możemy zaczerpnąć u fachowców lub architektów, którzy na pewno posłużą radą i pomogą nam dobrać odpowiedni zestaw połączeń kolorystycznych w każdych, interesujących nas tonacjach. Jednak pomimo tego, że tynk w zwyczajnych kolorach to ponadczasowe, najprostsze i zawsze udane wyjście z sytuacji, to nie jest to wybór oryginalny, z efektem „wow!”. Współcześnie coraz częściej pojawiają się elewacje domu złożone z połączeń różnych, także naturalnych materiałów, na oddzielnych partiach budynku. Przygotowaliśmy małe zestawienie rewelacyjnych pomysłów!

1. Ściana o geometrycznej fakturze

Prostokątne elementy, które nie stanowią równej powłoki zapewniają wyjątkowy wygląd, ale jednocześnie prezentują się naturalnie. 

2. Cegła malowana na biało

Biała cegła jest mniej inwazyjna niż czerwona i lepiej sprawdza się w uniwersalnych kombinacjach. Biorąc pod uwagę mnogość materiałów, którymi możemy pokryć ściany, to właśnie cegła jest jednym z najtrwalszych. Oczywiście w przypadku białej cegły musimy jeszcze pokryć ją farbą, ale stanowić ona będzie jednocześnie podstawowe tło i dekorację.

3. Mocny kolor

Fasada w stylu kolonialnym, czyli mocny, żywy kolor, a do tego sentymentalna lampa i kontrastująca biel wokół drzwi!

4. Z dodatkiem drewna

Nowoczesne domy od NonWarp Nowoczesny

 Takie dodatki, jak drewno są stosowane coraz częściej, ponieważ nadają mu indywidualnego charakteru. W przypadku elewacji drewnianych możemy się pokusić o droższe i bardziej efektowne drewno, takie jak meranti, które ma całą paletę barw, czy tatajuba, które z czasem przemienia się z jasnego odcienia brązu w ciemny, ale prezentuje się nowocześnie.

5. Rustykanlnie

Domy w stylu rustykalnym to przede wszystkim skierowanie się w stronę naturalnych materiałów, jak drewno i cegła. Jednak połączenie kolorów ziemi i drewniane wykończenie również tworzy niezwykłą, swojską atmosferę.

Więcej przykładów znajdziecie w tym artykule: Rustykalne fasady małych domów.

6. Różne materiały

Facade Renovation / Repairing Cracks Rustykalne domy od RenoBuild Algarve Rustykalny
RenoBuild Algarve

Facade Renovation / Repairing Cracks

RenoBuild Algarve

Różne materiały i ciekawe tekstury – świetny rezultat!

7. Dwa kolory

Decydując się na wykorzystanie dwóch kolorów w elewacji powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, gdzie jeden powinien się skończyć, a drugi zaczynać, aby zachować estetyczną spójność.

8. Duże okna

Wszyscy Ci, którzy kochają naturalne światło i chcą zapewnić sobie jak najlepszy dostęp do niego, z chęcią sięgają po takie rozwiązanie – duże okna i przesuwane drzwi, które tworzą ściany wokół domu.

9. Klasyczna cegła

Cegła jest klasycznym materiałem na fasadę, ale można ja połączyć z różnymi elementami – nowocześnie i stylowo!

10. Kamień

Ściany pokryte kamieniem wyglądają trwale i majestatycznie. W zależności od odcienia kamienia możemy nadać elewacji mniej lub bardziej chłodny i elegancki wygląd lub tak jak w tym przypadku stworzyć ciepły odcień, który świetnie współgra z tropikalnym klimatem panującym wokół.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu