Architektura rosyjskiego przepychu: Niesamowity dom

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Architektura rosyjskiego przepychu: Niesamowity dom

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez APRIL DESIGN,
Loading admin actions …

Rosyjska architektura znana jest z przepychu. Już pałace samych carów i arystokracji, o których czytaliśmy w książkach znamienitych rosyjskich pisarzy, przyprawiać mogły o zawrót głowy. Po dziś dzień Rosjanie lubują się we wnętrzach o królewskim charakterze, w których dominują liczne złocenia, marmury, rzeźby i ciężkie dekoracyjne tkaniny.

Taki styl w architekturze i dekoracji wnętrz z pewnością nie każdemu odpowiada. Nie wszystkie jego przykłady są jednak takie złe. Obejrzyjcie dom autorska rosyjskich architektów i przekonajcie się, jak mieszka współczesna rosyjska arystokracja.

Z zewnątrz

Z zewnątrz dom prezentuje się raczej niepozornie. Jest to drewniany parterowiec o prostej formie, którą urozmaicają nieliczne dekoracyjne elementy- czarne balustrady czy ozdobny ganek. Budynek wzniesiono na samym środku leśnej działki i trzeba przyznać, że doskonale się z nią komponuje. Drewniana elewacja, jak i klimatyczne oświetlenie fasady nadają mu całkiem przyjemny charakter.

Magiczny ogród

Siłą tego projektu jest nie tylko sama bryła i jej styl, ale także lokalizacja. Jest coś niezwykle magicznego w miejscu, w którym zlokalizowano dom. Stoi na granicy lasu, wśród wysokich drzew, poprzez które wije się elegancka kamienna ścieżka. Niezwykle istotne w projekcie tego ogrodu jest oświetlenie, które wydobywa z niego czar i urok.

Przedpokój

Zupełnie inaczej wygląda dom wewnątrz. Już po przekroczeniu progu skonfrontowani zostajemy z przepychem i stylem dworkowym. Zarówno meble, jak i dekoracje nadają wnętrzom królewskiego charakteru. Ciężki zasłony, koronkowe firanki, żyrandole i lustra w masywnych, bogato zdobionych ramach wyznaczają estetykę wnętrz.

Korytarz

Od wejścia do części mieszkalnej prowadzi wąski korytarz, którego ściany wyłożono masywnymi drewnianymi belami. Uzupełniono je dekoracyjnymi drzwiami i framugami o pastelowych kolorach i licznych zdobieniach.

Salon

Apogeum przepychu osiągnięto w salonie. Patrząc na niego, trudno jest zdecydować, na czym najpierw warto zawiesić wzrok. Czy to na ciężkich zasłonach w kwiaty, czy też na dopasowanych do nich pokrowcach na krzesła przy stole, czy też na dekoracyjną kozę zamiast kominka?

Kuchnia

W porównaniu do salonu kuchnia prezentuje się całkiem swojsko i bezpretensjonalnie. Zaaranżowano ją w stylu wiejskim, wyposażając w białe, drewniane meble oraz klimatyczne dodatki. Zabudowa wygląda szczególnie pięknie na tle ścian z drewnianych bali.

Sypialnia

Na koniec zaglądamy do sypialni, którą urządzono bez elementu zaskoczenia- także i tutaj prym wiedzie królewski styl, opierający się na mnogości falbaniastych dodatków.

Jakie są Wasze wrażenia?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu