Architektura rosyjskiego przepychu: Niesamowity dom | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Architektura rosyjskiego przepychu: Niesamowity dom

Alicja Olko Alicja Olko
od APRIL DESIGN
Loading admin actions …

Rosyjska architektura znana jest z przepychu. Już pałace samych carów i arystokracji, o których czytaliśmy w książkach znamienitych rosyjskich pisarzy, przyprawiać mogły o zawrót głowy. Po dziś dzień Rosjanie lubują się we wnętrzach o królewskim charakterze, w których dominują liczne złocenia, marmury, rzeźby i ciężkie dekoracyjne tkaniny.

Taki styl w architekturze i dekoracji wnętrz z pewnością nie każdemu odpowiada. Nie wszystkie jego przykłady są jednak takie złe. Obejrzyjcie dom autorska rosyjskich architektów i przekonajcie się, jak mieszka współczesna rosyjska arystokracja.

Z zewnątrz

Z zewnątrz dom prezentuje się raczej niepozornie. Jest to drewniany parterowiec o prostej formie, którą urozmaicają nieliczne dekoracyjne elementy- czarne balustrady czy ozdobny ganek. Budynek wzniesiono na samym środku leśnej działki i trzeba przyznać, że doskonale się z nią komponuje. Drewniana elewacja, jak i klimatyczne oświetlenie fasady nadają mu całkiem przyjemny charakter.

Magiczny ogród

Siłą tego projektu jest nie tylko sama bryła i jej styl, ale także lokalizacja. Jest coś niezwykle magicznego w miejscu, w którym zlokalizowano dom. Stoi na granicy lasu, wśród wysokich drzew, poprzez które wije się elegancka kamienna ścieżka. Niezwykle istotne w projekcie tego ogrodu jest oświetlenie, które wydobywa z niego czar i urok.

Przedpokój

Zupełnie inaczej wygląda dom wewnątrz. Już po przekroczeniu progu skonfrontowani zostajemy z przepychem i stylem dworkowym. Zarówno meble, jak i dekoracje nadają wnętrzom królewskiego charakteru. Ciężki zasłony, koronkowe firanki, żyrandole i lustra w masywnych, bogato zdobionych ramach wyznaczają estetykę wnętrz.

Korytarz

Od wejścia do części mieszkalnej prowadzi wąski korytarz, którego ściany wyłożono masywnymi drewnianymi belami. Uzupełniono je dekoracyjnymi drzwiami i framugami o pastelowych kolorach i licznych zdobieniach.

Salon

Apogeum przepychu osiągnięto w salonie. Patrząc na niego, trudno jest zdecydować, na czym najpierw warto zawiesić wzrok. Czy to na ciężkich zasłonach w kwiaty, czy też na dopasowanych do nich pokrowcach na krzesła przy stole, czy też na dekoracyjną kozę zamiast kominka?

Kuchnia

W porównaniu do salonu kuchnia prezentuje się całkiem swojsko i bezpretensjonalnie. Zaaranżowano ją w stylu wiejskim, wyposażając w białe, drewniane meble oraz klimatyczne dodatki. Zabudowa wygląda szczególnie pięknie na tle ścian z drewnianych bali.

Sypialnia

Na koniec zaglądamy do sypialni, którą urządzono bez elementu zaskoczenia- także i tutaj prym wiedzie królewski styl, opierający się na mnogości falbaniastych dodatków.

Jakie są Wasze wrażenia?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu