Dom kontener... zanurzony w naturze | homify

Dom kontener… zanurzony w naturze

Aśka Warchał Aśka Warchał
smartshack Minimalistyczne domy
Loading admin actions …

Dom kontenerowy kojarzy się nam z nowoczesnymi, ekologicznymi rozwiązaniami. Współczesny design idzie w parze z recyklingiem, a budowa domu z odzysku może okazać się atrakcyjna ze względów ekonomicznych. Czy jednak można w ten sposób stworzyć rodzinne gniazdko pełne ciepła? Architekci z biura Smartshack przekonają nas dzisiaj, że tak…

Kontener inaczej

Prostopadłościan zintegrowany z naturą? Okazuje się, że to możliwe! Ciemnoszara elewacja z drewnianą dekoracją oraz dużymi przeszkleniami doskonale integruje się z otoczeniem: zielenią trawnika, umiejętnie dobranych wysokich traw, lasem, ale także z wysypanymi szarymi kamyczkami ścieżkami wokół domku. Choć bryła wydaje się być stworzona bez wysiłku, to każdy element widoczny na powyższym zdjęciu ma swoje miejsce, został dobrze przemyślany.

Drewniana elewacja

Oczywiście najbardziej ciekawią nas drewniane deski elewacji, ułożone w sposób ażurowy. Dzięki temu świetnie pasują do żaluzji zasłaniających duże przeszklenia – ciągną się one na wysokość budynku. Zwróćmy na ciekawe rozmieszczenie roślin, które ma sprawiać wrażenie nonszalanckiego oraz do pasujące do elewacji ogrodzenie.

Naszym stałym czytelnikom ten dom może wydać się znajomy. Znalazł się na naszej liście 13-stu niesamowitych domów o drewnianej elewacji. Koniecznie sprawdźcie pozostałe pozycje!

Wejście główne

Zbliżamy się do wejścia głównego. Ale jak to? Czy taras wychodzący na ogród nie znajduje się przeważnie na tyłach budynku? Przeważnie, ale nie zawsze. Znajdujemy się z dala od zgiełku miasta czy ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Możemy w pełni zrelaksować się przed domem na wygodnych meblach wypoczynkowych i wypatrywać w sali samochodu gości.

Bliskość natury

Wspomniany przed chwilą taras może stać się przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej salonu. Łączy go z nim największe ze przeszkleń budynku, które można otworzyć. Ciemne rattanowe fotele stoją na deskach z litego drewna, a swoim nowoczesnym designem pasują do mebli, które czekają w środku. We wnętrzu jednak dominować będą jasne barwy.

Salon z kuchnią

Salon łączy się z małą jadalnią, a ta z kolei z kuchnią. Powierzchnia tego domu to 50 m2, dlatego dla przestrzeni publicznej wybrano plan otwarty. Kolejne funkcjonalne strefy harmonijnie w siebie przechodzą – wszystkie wypełnione są białymi meblami. O poczucie domowego ciepła dbają beżowe ściany. 

Pokój dziecięcy

Ten budynek nie jest tylko ciekawostką architektoniczną, to dom także dla najmłodszego członka rodziny. Czy wyobrażaliście sobie taki wzorcowy pokój dziecięcy w kontenerze? Neutralne barwy łączą się z różem oraz sporadycznymi akcentami innych kolorów, tworząc przestrzeń, w której mały domownik może poczuć się naprawdę u siebie.

Co sądzicie o tym budynku?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu