65 m², które zachwycają! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

65 m², które zachwycają!

A.D. A.D.
Śródziemnomorski salon od Ossigeno Architettura Śródziemnomorski
Loading admin actions …

W nowoczesnych domach nie jest bardzo popularny styl urządzania wnętrz, inspirowany kulturą krajów basenu morza śródziemnego, dlatego ten dom jest tak wyjątkowy.

Ten dom, a raczej apartament, może być wręcz uznany za dzieło sztuki. W strefie społecznej, czyli w salonie i kuchni, widać bardzo dużo nowoczesnych akcentów, które łączą się doskonale z całością. Co czyni ten dom jeszcze bardziej niesamowitym, to sama architektura budynku, sklepienia sufitowe i niesamowite złudzenia optyczne, które dzięki temu powstają. Za projekt odpowiedzialni są architekci z  OSSIGENO ARCHITETTURA. Każde pomieszczenie jest niepowtarzalne. Obejrzyjcie je wszystkie i zachwyćcie się stylem śródziemnomorskim!

Otwarta przestrzeń

Jasność jest głównym aspektem, dotyczącym wnętrz w stylu śródziemnomorskim i dlatego ten wspaniały apartament jest wręcz zalany jasnością, uzupełnioną przez punkty światła i taśmy led.

Ciepły i bezpretensjonalny styl, w połączeniu z nowoczesnymi elementami, zwłaszcza w kuchni, tworzą bardzo komfortowe wnętrze. Wygodne i funkcjonalne meble w salonie są proste.  Drewniane, jasne elementy czynią całe środowisko jeszcze bardziej dynamicznym. Najważniejszym punktem wnętrza jest nowoczesna antresola.

I oczywiście, nie można ignorować niesamowitych sklepień i wręcz monumentalnej wysokości. 

Wielofunkcyjna drabina

Schody prowadzące na antresolę prezentują ultra nowoczesny design, jednocześnie pamiętając ogólną koncepcję.

Pływające, drewniane stopnie maksymalizują przestrzeń, co drugi jest przedłużony i tworzy półkę na książki. Śródziemnomorskie ozdoby przypominają gdzie jesteśmy. Dodatkową lekkość stopnie uzyskują przez podświetlające je reflektory. 

Pokój sypialny

Styl śródziemnomorski inspirowany jest ciepłem krajów nadmorskich, takich jak Grecja, Włochy i południowa Hiszpania. Jest on połączeniem naturalności, stylu romantycznego i rustykalnego. Taki dom przywołuje wspomnienia z wakacji, kojarzy się ze słonecznym urlopem nad morzem.

Kolejnym pomieszczeniem, które odwiedzimy jest sypialnia. Pokój ten oferuje, podobnie jak salon,  prostą antresolę zwieńczoną pięknym sklepionym sufitem. Schody do niej prowadzące są z drewniana, tak jak i reszta mebli.  Podłoga, została wykonana ze stiuku, który jest popularnym materiałem w stylu śródziemnomorskim. Dzięki tej technice osiąga się schludny wygląd kamienia.

Kolorowa łazienka

W całej architekturze króluje biel, jednak w środowiskach takich jak łazienka wystrój śródziemnomorski przynosi barwny akcent.

Na ścianie nad toaleta zawieszono coś w rodzaju obrazu w letniej koncepcji kolorystycznej. Kolejnym świetnym pomysłem jest dekoracja z naturalnych muszli. W tym prywatnym pokoju nie może zabraknąć szczegółów z drewna i ceramiki.

Wystrój z basenu Morza Śródziemnego

Powszechnie wiadomo, że istotą śródziemnomorskim stylu jest prostota i meble są najlepszą wizytówką. Drewniane meble przeważnie nie są masywne, zazwyczaj w jasnych barwach, choćby kości słoniowej czy beżu,tak jak w tym wypadku. Mamy tutaj do czynienia z artystycznym nieładem. Szafa jest lekko rustykalna, przypomina mebel sprzed pół wieku, z domów naszych babć.

Cały wystrój nie jest przeciążony, ale posiada unikatowe detale, które przyciągają uwagę. Taki właśnie jest styl śródziemnomorski, więcej na ten temat znajdziecie tutaj: Styl śródziemnomorski – poziom zaawansowany!

Tajemnicze wejście

Do apartamentu dostaje się przez klatkę schodową, która już od wejścia stanowi zapowiedź wnętrza. Kraje śródziemnomorskie kojarzą się z upałami dlatego wystrój jest nakierowany na ochłodzenie pomieszczeń. Zasłużoną opinią zimnych w dotyku cieszą się kamienne ściany i podłogi. Dlatego też są popularne w krajach śródziemnomorskich. Surowe kamienne schody, grube i ciężkie mury… do tego niezwykle ciepły akcent w postaci antycznego wazonu usytuowanego we wnęce. Minimalistyczne piękno!

Lubicie takie wnętrza? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu