Dom marzeń w pięknej okolicy | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom marzeń w pięknej okolicy

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domowe biuro i gabinet od Studio Marco Piva Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś zabierzemy Was nad jezioro Como we Włoszech, nad którym stała piękna, niezwykle klimatyczna willa. Architektom zlecono renowację i modernizację budynku, aby nie tylko lepiej wpisać go w charakter okolicy, ale i bardziej przystosować do współczesnych wymagań mieszkaniowych. Inwestorzy zażyczyli sobie domu nowoczesnego, luksusowego, ale i pozostającego w zgodzie z naturą. Obejrzyjcie efekty ich prac!

Architektura i jej otoczenie

External view of the Villa Nowoczesne domy od Studio Marco Piva Nowoczesny
Studio Marco Piva

External view of the Villa

Studio Marco Piva

Willa została przede wszystkim odrestaurowana i unowocześniona. Znacznie zmieniono także jej strukturę. Głównym celem projektu była taka renowacja domu, aby swoim charakterem lepiej wpasował się w okolicę i naturalny krajobraz. Malownicze widoki zostały włączone w projekt domu dzięki wielkoformatowym przeszkleniom, widocznym z każdej strony budynku. Willa o niebywałej powierzchni 532 metrów kwadratowych zdaje się dzięki nim harmonijnie wpisywać w zielony krajobraz.

Salon

Minimalistyczny i elegancki charakter fasady przeniesiony został także do wnętrz. Zaaranżowano je w sposób purystyczny, ale nowoczesny- białe, wielofunkcyjne meble zestawiono z ciemnymi podłogami. Pozostałe elementy wyposażenia świetnie uzupełniają to stylowe wnętrze. Wysoki sufit nadaje mu wielkoformatowy charakter i sprawia, że pomieszczenie jawi się jasno i przestronnie.

Jadalnia

Także i tutaj projektanci postawili na nowoczesny design. Wokół szklanego stołu ustawiono wygięte, designerskie krzesła wykonane z białego materiału. Szkło, zarówno w formie mebli, jak i ściany, dba o dynamiczny charakter wnętrz. Podkreśla także kontrast pomiędzy bielą mebli a czernią posadzki.

Kuchnia

Równie stylowym pomieszczeniem w tym domu jest kuchnia. Tutaj także dostrzegamy nieustający dialog czerni i bieli- kontrastują ze sobą meble i podłoga, blaty i krzesła. Wnętrze pomieszczenia urządzono na modłę minimalistyczną, w sposób niezwykle funkcjonalny. Serem kuchni jest wyspa, spełniająca nie tylko funkcję powierzchni roboczej, ale i stołu.

Sypialnia

Sypialnia emanuje szykiem i elegancją. Ciemne łóżko o nowoczesnym designie natychmiastowo przyciąga tu wzrok. Poza nim we wnętrzu znajdziemy jeszcze szafki nocne, futurystyczne lampy oraz miejsce do pracy z designerskim biurowym krzesłem. Sypialnia służy zatem także jako domowe biuro.

Łazienka

Łazienka nie zaskakuje- także ją zaaranżowano w sposób stylowy i elegancki. Meble o prostym, minimalistycznym designie, klarowne linie, najwyższej jakości materiały- jej wnętrze prezentuje się fantastycznie!

Domowe biuro

Choć domownicy mogą pracować także i w sypialni, na domowe biuro przeznaczyli osobny, imponujących rozmiarów pokój. Jego ściany są całkowicie przeszklone sprawiając, że zieleń wdziera się do środka. Wnętrze gabinetu urządzono w zgodzie z naturą- kolory ziemi, naturalne materiały i nieliczne elementy wyposażenia dają pierwszeństwo widokom za oknami.

Taras w widokiem

Na koniec wyjdźmy na taras, z którego rozciągają się panoramiczne widoki na okolicę, w tym jezioro Como. Doskonałe zwieńczenie tego wspaniałego domu marzeń!

Które pomieszczenie najbardziej Wam się podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu