Dom marzeń w pięknej okolicy

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom marzeń w pięknej okolicy

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Studio Marco Piva, Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś zabierzemy Was nad jezioro Como we Włoszech, nad którym stała piękna, niezwykle klimatyczna willa. Architektom zlecono renowację i modernizację budynku, aby nie tylko lepiej wpisać go w charakter okolicy, ale i bardziej przystosować do współczesnych wymagań mieszkaniowych. Inwestorzy zażyczyli sobie domu nowoczesnego, luksusowego, ale i pozostającego w zgodzie z naturą. Obejrzyjcie efekty ich prac!

Architektura i jej otoczenie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Studio Marco Piva, Nowoczesny
Studio Marco Piva

External view of the Villa

Studio Marco Piva

Willa została przede wszystkim odrestaurowana i unowocześniona. Znacznie zmieniono także jej strukturę. Głównym celem projektu była taka renowacja domu, aby swoim charakterem lepiej wpasował się w okolicę i naturalny krajobraz. Malownicze widoki zostały włączone w projekt domu dzięki wielkoformatowym przeszkleniom, widocznym z każdej strony budynku. Willa o niebywałej powierzchni 532 metrów kwadratowych zdaje się dzięki nim harmonijnie wpisywać w zielony krajobraz.

Salon

Minimalistyczny i elegancki charakter fasady przeniesiony został także do wnętrz. Zaaranżowano je w sposób purystyczny, ale nowoczesny- białe, wielofunkcyjne meble zestawiono z ciemnymi podłogami. Pozostałe elementy wyposażenia świetnie uzupełniają to stylowe wnętrze. Wysoki sufit nadaje mu wielkoformatowy charakter i sprawia, że pomieszczenie jawi się jasno i przestronnie.

Jadalnia

Także i tutaj projektanci postawili na nowoczesny design. Wokół szklanego stołu ustawiono wygięte, designerskie krzesła wykonane z białego materiału. Szkło, zarówno w formie mebli, jak i ściany, dba o dynamiczny charakter wnętrz. Podkreśla także kontrast pomiędzy bielą mebli a czernią posadzki.

Kuchnia

Równie stylowym pomieszczeniem w tym domu jest kuchnia. Tutaj także dostrzegamy nieustający dialog czerni i bieli- kontrastują ze sobą meble i podłoga, blaty i krzesła. Wnętrze pomieszczenia urządzono na modłę minimalistyczną, w sposób niezwykle funkcjonalny. Serem kuchni jest wyspa, spełniająca nie tylko funkcję powierzchni roboczej, ale i stołu.

Sypialnia

Sypialnia emanuje szykiem i elegancją. Ciemne łóżko o nowoczesnym designie natychmiastowo przyciąga tu wzrok. Poza nim we wnętrzu znajdziemy jeszcze szafki nocne, futurystyczne lampy oraz miejsce do pracy z designerskim biurowym krzesłem. Sypialnia służy zatem także jako domowe biuro.

Łazienka

Łazienka nie zaskakuje- także ją zaaranżowano w sposób stylowy i elegancki. Meble o prostym, minimalistycznym designie, klarowne linie, najwyższej jakości materiały- jej wnętrze prezentuje się fantastycznie!

Domowe biuro

Choć domownicy mogą pracować także i w sypialni, na domowe biuro przeznaczyli osobny, imponujących rozmiarów pokój. Jego ściany są całkowicie przeszklone sprawiając, że zieleń wdziera się do środka. Wnętrze gabinetu urządzono w zgodzie z naturą- kolory ziemi, naturalne materiały i nieliczne elementy wyposażenia dają pierwszeństwo widokom za oknami.

Taras w widokiem

Na koniec wyjdźmy na taras, z którego rozciągają się panoramiczne widoki na okolicę, w tym jezioro Como. Doskonałe zwieńczenie tego wspaniałego domu marzeń!

Które pomieszczenie najbardziej Wam się podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu