Dom z basenem- 5 bajecznych przykładów z Meksyku

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom z basenem- 5 bajecznych przykładów z Meksyku

martt.st martt.st
Minimalistyczny basen od Excelencia en Diseño Minimalistyczny
Loading admin actions …

Jaki jest Twój wymarzony dom? Czy to mieszkanie, loft, dwupiętrowy apartament, willa? Ile znalazłoby się w nim sypialni, ile łazienek? A może basen? O tak, kto by nie chciał mieć prywatnego basenu! Basen to wielofunkcyjne rozwiązanie – służy do wypoczynku, zabawy, ale i do treningu! Czy ma w ogóle jakieś minusy?

Domy, które zaraz obejrzymy, znajdują się w Meksyku, gdzie słoneczna pogoda dopisuje przez większość roku. W takim klimacie nieposiadanie odkrytego basenu byłoby zbrodnią! Przekonajmy się, jak w pięciu przykładowych domach poradzono sobie z dopasowaniem basenu do domu i… domu do basenu!

W stylu kolonialnym

od Natus Kolonialny

W otoczeniu piaskowych wydm, w rajskim kurorcie Cabo San Lucas, znajduje się ta oto rezydencja w stylu kolonialnym projektu Natus. Biały tynk, czerwona dachówka, drewniane akcenty, kamienne wykończenie – wszystko to świetnie współgra z dużym, wyposażonym w miniwodospad basenem. Dodać jeszcze trzeba, że naprzeciwko posiadłości znajduje się… ocean! Gdyby znudziło nam się basenowe pluskanie, możemy szybko przedostać się na plażę i popływać w słonej wodzie. Zresztą nie musimy się tylko moczyć, czekają tu na nas także leżaki, na których wyciągniemy się i poopalamy w gorącym, meksykańskim słońcu.

Między niebem i wodą

Rezydencja Waterhouse projektu Zerra Studio wygląda niebiańsko. Biała bryła domu wygląda zachwycająco na tle błękitnego nieba i lazurowej wody. Przeszklony parter tego minimalistycznego budynku prowadzi wprost do basenu. Tropikalnego charakteru nadaje temu miejscu mała palma rosnąca właściwie pośród wody. Biel, błękit, proste linie dają razem harmonijny efekt. Projekt świetnie wpisuje się w otoczenie: znajdujemy się w Acapulco, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Chciałoby się podryfować w tym basenie na materacu z drinkiem w ręce!

Geometryczna fantazja

Trafiliśmy teraz do miasta, w którym panuje wieczna wiosna: do Cuernavaca, stolicy meksykańskiego stanu Morelos. Znajduje się tu Casa Montefino, którego bryła zaskakuje swoją geometrią. Wielkie okna tego domu wychodzą na zadbany ogród, w którym znajduje się również duży basen i jaccuzzi. Kształt basenu jest równie odważny geometrycznie jak konstrukcja rezydencji. Zwykły prostokąt to nuda. Postarano się, żeby basen prezentował się oryginalnie i ładnie, dlatego krawędzie wyłożono elegancką błękitną mozaiką.

Antyk w nowoczesnym wydaniu

Mamy tu do czynienia z domem w stylu eklektycznym z silnymi wpływami śródziemnomorskimi. W projekcie firmy Excelencia en diseño postawiono na biel oraz naturalne materiały. Kolumny z wapienia przypominają architekturę starożytnej Grecji. Bryła budynku prezentuje się oryginalnie i jest trudna do zaklasyfikowania; łączy w sobie nowoczesność z duchem przeszłości. Basen został tu świetnie wkomponowany i w zestawieniu z filarami przywodzi na myśl rzymskie łaźnie. A wszystko to w okolicy lasu Colomos w meksykańskiej Guadalajarze.

Zobaczcie także inny ciekawy projekt nowoczesnego domu z basenem.

Minimalistycznie

Rezydencja El Coto, dzieło architektów z Excelencia en diseño, to dużych rozmiarów minimalistyczny dom. Wielkie okna wpuszczają do wnętrza dużo światła i zapewniają dobry widok na ogród i przydomowy basen. Budynek dysponuje obszernym tarasem o szklanej balustradzie. Postawiono tu na ekologiczne rozwiązania i zainstalowano panele słoneczne na dachu. Basen ma kształt prostokąta i ładnie prezentuje się na tle zielonej, krótko przystrzyżonej trawy. To świetne miejsce do odpoczynku, zabawy i treningu. 

Pozostając w temacie basenów, proponujemy rzucić okiem na ten niesamowity projekt: od basenu do domowego biura.

Tutaj kończymy nasz basenowy rekonesans. A teraz – hop do wody!

Co myślicie o domach z basenem w polskich warunkach? Problematyczna ekstrawagancja czy duża przyjemność?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu