Dom zbudowany z klocków LEGO! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom zbudowany z klocków LEGO!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
od INT2architecture Skandynawski
Loading admin actions …

Drewniane domy to nie tylko tradycyjny i konserwatywny styl, który zdarza nam się kojarzyć z domami na wsi. Regule tej zaprzecza rewelacyjny i utranowoczesny projekt rosyjskich architektów z Sankt Petersburga INT2ARCHITECTURE. Zrealizowali oni plan prostego i eleganckiego domu, odpowiadającego współczesnym trendom projektowania. Choć dom umieszczony jest w naturalnej, wiejskiej scenerii, zaskakuje swoim modernistycznym wyglądem. 

Drewno jako budulec domów wraca do łask – coraz częściej widzimy drewniane domy całoroczne, nie tylko letniskowe. I całe szczęście! Drewno tworzy wyjątkowy mikroklimat, jest ekologiczne i trwałe. Dajmy się zaskoczyć jego możliwościami oraz efektami wizualnymi, jakie dzięki niemu możemy uzyskać. Poznajmy projekt INT2ARCHITECTURE i wspólnie się nim zachwyćmy!

Prostota i elegancja

Projektanci zaprezentowali kreatywną wizję stylowego domu, w nowoczesny sposób wykorzystującą drewno. Dom cechuje się atrakcyjną bryłą o prostej linii, uzupełnioną materiałami, które idealnie komponują się z drewnem – szkłem i metalem. Architekci stworzyli dom minimalistyczny, świetnie łączący cechy funkcjonalne z wygodą, wyjątkowością i pięknem. Umieszczenie budynku w bliskim otoczeniu natury z pewnością miało wpływ na charakter projektu – widać w nim inspiracje otczającym krajobrazem i dążenie do jedności z naturą. Całość kompozycyjnie została bardzo dokładnie przemyślana – nie możemy odmówić prostoty projektowi, ale też charakteryzuje się on niewymuszonym wdziękiem – fasada jest czysta i elegancka.

Harmonia z naturą

Architekci zestawili surowość drewna i gładkość metalu dachu, dokonując również bardzo naturalnego połączenia kolorystycznego – neutralnych brązów i głębokiej czerni. Do bryły domu dołąłczony został garaż zaprojektowany w postaci częściowo otwartego, ale zadaszonego miejsca parkingowego. Całość wizualnie dopełnia otaczająca zieleń, dom harmonizuje się z nią i staje się jej częścią.

Artykuł 5 niesamowitych domów w zgodzie z naturą prezentuje inne przykłady zachwycających rozwiązań!

Naturalna strefa relaksu

Piękno domu kryje się również w przestrzeni wypoczynkowej, zaprojekowanej w tej samej, neutralnej kolorystyce. Na tarasie widoczna jest struktura użytego materiału, dająca wrażenie surowości i naturalności. Tuż za nim znajduje się ukryta przestrzeń służąca do przechowywania drewna. Zatem wszystkie elementy zewnętrzne zostały do siebie idelanie dopasowane i sobie podporządkowane – zarowno schowek, elewacja, jak i meble ogrodowe, które tworzą relaksacyjną przestrzeń z basenem.  

Jasne, że odpoczynek

Budynek nie tylko koresponduje ze swoim naturalnym otoczeniem – cechuje się on również spójnością pomiędzy fasadą a aranżacją wnętrza. W środku domu także wykorzystany został styl minimalistyczny, widoczny w kształtcie i ilości mebli oraz zastosowanej kolorystyce. Wewnątrz panuje spokój i harmonia, podcysone światłem wpadającym przez szerokie okna. Nic tylko odpoczywać!

Akcent na czerń

Wnętrze domu to nie tylko przyjemny i jasny salon, ale przede wszystkim przestronne pomieszczenie do wypoczynku połączone z otwartą i nowoczesną kuchnią. Użycie tych samych materiałów na całej przestrzeni sprawia, że wnętrze jest uporządkowane. Pokazuje to, że projektanci cechują się dużą konsekwencją. Ważnym akcentem we wnętrzu jest prosta bryła szafek kuchennych utrzymana w ciemnej kolorystyce, która celowo rozbija monotonię wnętrza. 

Drobna modyfikacja

Obok projektu domu parterowego, architekci zaproponowali na jego bazie kolejne rozwiązanie. Powiększając dom o dodatkowy moduł odpowiedzieli oni na potrzeby większej rodziny. Oprócz przestrzeni wewnątrz, dom wzbogacił się o dodatkową strefę relaksu – balkon – oraz zadaszenie tarasu. Choć bryła budynku nie jest już tak harmonijna, dodatkowe piętro nabiera wyjątkowości dzięki świetlikom o różnej wielkości i ciekawym rozmieszczeniu. 

Zmiana również w środku

Dołączenie dodatkowej przestrzeni na piętrze wiązało się także z wprowadzeniem zmian we wnętrzach na parterze. Architekci tym razem postawili na biel, rezygnąjąc z drewna na ścianach. Dzieki temu osiągnęli jeszcze bardziej minimalistyczny efekt – wnętrze odrobinę chłodniejsze, ale nadal eleganckie, jasne i przestronne. Przytulności pomieszczeniu dają komfortowe meble w ciepłym, brązowym odcieniu. W tym projekcie każdy znajdzie coś dla siebie!

Czy podobają Wam się minimalistyczne wnętrza? Jak się w nich czujecie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu