Dworek całkowicie wykonany z drewna

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dworek całkowicie wykonany z drewna

homify.Pl homify.Pl
od Проект ОБЛО Eklektyczny
Loading admin actions …

Oto mamy przed sobą spełnienie marzenia o życiu na wsi! W dzisiejszym Katalogu Inspiracji przedstawiamy Wam złożony i wieloaspektowy projekt. Profesjonaliści zatrudnieni przez właścicieli tego dworku pomogli zrealizować wszystkie marzenia i aspiracje rodziny dbając o wszystkie, nawet te najtrudniejsze i pracochłonne aspekty projektu. Ten imponujący, drewniany dworek został wybudowany we wsi Kuznetsova. Zacznijmy do zapoznania się z tym wspaniałym domem od zewnątrz, a później przejdziemy do równie imponującego wnętrza. Na pewno rzuci Was na kolana!

​Dworek w jasnych kolorach

Podstawą, a zarazem ideą przewodnią było ukazanie pełni życia: przestronny dom na pięknej działce dla dużej rodziny. Koncepcja architektoniczna doskonale odpowiada założeniom. Mamy przed sobą oryginalny, jednopiętrowy dworek utrzymany w góralskim stylu. Nie tylko pozwala to na stworzenie prywatnego obszaru dla każdego z mieszkańców, ale także stworzyć wspólną jedność nawet  przy dużej liczbie pokoi.

Jednopoziomowa struktura była idealnym rozwiązaniem dla zachowania prywatności na dużej działce. Zbyt wysoki budynek mógłby być widoczny z sąsiedniej działki, a jedno piętro posiada tą zaletę, że nie widać go znad wysokich drzew. Mieszkańcy tego dworku mogą w spokoju cieszyć się widokiem na prywatny park i las wokół.

Dom został zbudowany na lekkim podwyższeniu, co zapewnia warstwę izolacji od podłoża. W zimnym klimacie, takie rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Bardzo ważne było, aby utrzymać ciepło w domu.

​Rustykalny wygląd

Masywne drewno, alpejskie nachylenie dachu oraz tradycyjne dekoracje w postaci roślin w doniczkach wiszących – przy takim opisie wyobrażamy sobie mały domek drewniany. Jednak w tym przypadku mowa o ogromnej nieruchomości.

Standardowym problemem dużych budynków jednokondygnacyjnych, takich jak ten, są słabo oświetlone niektóre, centralne obszary wewnątrz budynku. Dlatego też, architekci postanowili część dachu wyłożyć szklanymi panelami. Mianowicie, mowa o centralnej, delikatnie podniesionej części budynku. Promienie słoneczne wpadające do wnętrza domu, hojnie wypełniając je ciepłem i światłem, równomiernie rozpraszają się nawet po najbardziej zacisznych kącikach wewnątrz, przez co tworzy się bardziej autentyczna, słoneczna i przyjemna atmosfera.

​Miejskie udogodnienia

Szerokie miejsca parkingowe bez problemów mieszczą dwa samochody. Ta strefa została zadaszona, chroniąc pojazdy przed deszczem, ale również nadmiernym słońcem. W ten sposób połączono bardzo nowoczesny element nieruchomości, jakim jest garaż, z rustykalnym wyglądem budynku. Widzimy tu też jedną z głównych cech nowoczesnych domów drewnianych – nie są takie na jakie wyglądają na pierwszy rzut oka. Jesteście gotowi, żeby zajrzeć do środka?

​Dwie kondygnacje okien w salonie

Najbardziej spektakularny pokój w domu ma dwie kondygnacje okien. W tym pokoju znajdziemy stół bilardowy i niezwykle spektakularne siedziska. Zaskakujące jest również, że dom został wybudowany w stosunkowo krótkim czasie. Jego masywny wygląd i mocny charakter świadczą o wysokich wymaganiach jego właścicieli.

​Wypoczynek w stylu country

Prawie zawsze, patrząc na doskonały dworek, mamy przed oczami obraz leniwej niedzieli spędzonej na wypoczynku i relaksie na łonie natury. Wyobrażamy sobie jak to by było gdybyśmy mogli się udać w takie miejsce na weekend, żeby zwyczajnie wypocząć w otoczeniu bliskich, na spacerach z ukochanym psem i poznając coraz to nowe szlaki w lesie. Kompletny odpoczynek w domu na wsi –  jeśli udany, gwarantuje więcej energii na nowy tydzień. W tym przypadku nie jest inaczej! Mamy piękne lasy dookoła, cudowny drewniany dom i bujany fotel na ganku, czego więcej potrzeba?

​Czy to jawa, czy to sen?

Jak zrealizować taką bajkę? Wystarczy zatrudnić odpowiednich profesjonalistów i zainwestować w projekt. Na koniec podamy Wam kilka praktycznych informacji o tym domu:

Łączna powierzchnia domu wynosi 286 mkw, do czego można doliczyć dodatkową powierzchnię otwartych tarasów – 77 mkw. 

Ściany domu wykonane są z bali sosnowych o różnych średnicach – od 350 do 380 mm 

Belki i krokwie, jak również drzwi wewnętrzne, podłogi i sufity – również wykonane z sosny. 

W drzwiach wejściowych, wszystkich oknach i witrażach użyto drewnianych ram i podwójnych szyb. 

Do wykończenia pokryć ścian, sufitów i podłóg wybrano produkty Tikkurila.

Jeżeli tak, jak nam, podobają się Wam drewniane domy, może zainteresuje Was również polski przykład: drewniany dom w Józefowie

Co Wam się tu najbardziej podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu