Malowniczy dom z przeszłością | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Malowniczy dom z przeszłością

mszpakowska mszpakowska
od Callebaut Architecten
Loading admin actions …

Dzisiaj przenosimy się na ziemię, która pamięta historyczne wydarzenia. Wyruszamy w podróż do zamku Delbecque w pobliżu Saint-Denis-Westrem (Belgia), który zmienił się w nowoczesny dom. Wcześniej posiadłość należała do miejscowego gajowego, który dbał o las oraz zamieszkujące go zwierzęta. Dom pochodzi sprzed blisko 250-ciu lat i doskonale zachowuje charakter ówczesnych budowli.

Nowi nabywcy chcieli otrzymać rustykalne wnętrze, w związku z czym zwrócili się o pomoc do architektów z biura CALLEBOUT ARCHITECTS, którzy specjalizują się w renowacji pałaców, dworów i zamków. Włożyli wiele pracy, aby uzyskać wymarzony efekt zachowując pierwotny charakter konstrukcji. Niemniej jednak wysiłek się opłacił!

Autentyczny

Wiek posiadłości nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Architekci przywrócili mu świeży wygląd, tworząc miejsce, w którym chce się zamieszkać. Zachowano autentyczne elementy, takie jak zewnętrzne rolety i ościeżnice, które wyróżniają dom wśród tłumu. Ciemny kolor stanowi granice w podstawie budowy nadając nowoczesnego wygląd.

Stare i nowe

Dawny domek gajowego zniewala swoim pięknem. Wprowadzono tutaj również kilka nowoczesnych elementów, które przełamują historyczny charakter. Drewniane listwy pokrywające elewacje są doskonałym uzupełnieniem konstrukcji, nie kolidując z autentycznością.

Nowoczesne udogodnienia

Wewnątrz znajdziemy wszystkie elementy, bez których nie wyobrażamy sobie życia w obecnych czasach. Kuchnia znajduje sie w centrum rodzinnego ogniska, dzięki czemu cała rodzina może spotykać się  na wspólne posiłki. Jasne kolory przełamane ciemnymi dodatkami tworzą niezwykle elegancką przestrzeń. Drewniany stół jadalniany pięknie współgra swoją barwą z resztą pomieszczenia, zwracając uwagę na ważny punkt, jakim jest spędzanie czasu razem z rodzina.

Łazianka

Łazienka została zaprojektowana z nowoczesnym zacięciem. Architekci postarali sie, aby niewielka przestrzeń była niezwykle komfortowa i funkcjonalna. Znajdziemy tutaj prysznic, który jest niczym oddzielne pomieszczenie, dzięki czemu możemy w spokoju cieszyć sie relaksacyjnymi kąpielami. Wnętrze ma spokojny charakter, który ukoi nasze zmysły o każdej porze dnia.

Pokój dzienny

W salonie odnajdziemy autentyczna atmosferę minionych dziejów. Pokój ten został znacznie odnowiony i dostosowany do współczesnego życia. Znajdziemy tutaj komfortowe sofy oraz nastrojowe oświetlenie. Wysokie okna zadbają o odpowiednie dostarczanie naturalnych promieni słonecznych. Co więcej, pozwolą cieszyć się widokiem bajecznego ogrodu. Doskonałym dopełnieniem są drzwi prowadzące na zewnątrz, które nawiązują do konstrukcji sprzed kilku wieków.

Polecamy również Ciepły dom rodzinny, idealnie przemyślany!

Chciałbyś mieszkać w domu z innej epoki?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu