Idealny dom w formacie mini | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Idealny dom w formacie mini

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od UNA plant Nowoczesny
Loading admin actions …

Wyruszamy w szybką podróż do Austrii, a dokładniej do Wiednia. To właśnie tam stoi budynek stworzony przez projektantów z Una Plant. Na zaniedbanej działce już wcześniej stał budynek, lecz potrzeba było generalnego remontu, aby doprowadzić go do aktualnego stanu świetności. Teraz, budynek choć schludny, jest przepełniony urokiem zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Szczególnie przyjemne muszą być letnie wieczory spędzone na tarasie! Mamy przed sobą wspaniały mały domek, który za fasadą z drewna skrywa bardzo przyjemne, minimalistyczne wnętrze. Z resztą, przekonajcie się sami!

​Wygląd zewnętrzny

Maleńki dom stoi na niewielkiej działce. Zaskoczy Was pewnie, że podstawa domu to zaledwie 35 metrów kwadratowych powierzchni! Budynek został całkowicie ubrany w naturalne drewno, przez co elewacja doskonale wtapia się w naturalne otoczenie. W połączeniu z podstawą w kolorze antracytu, czarnymi ramami okiennymi i ciemnym dachem – maluje nam się wspaniała fasada.

​Taras

Jednym z najpiękniejszych miejsc w tym domku niewątpliwie jest taras. Już pierwszy projekt tarasu został zaakceptowany bez żadnych poprawek. Właściciele domu wprost się w nim zakochali! I nie możemy się dziwić. Całość została wykonana w drewnie, co znacznie przybliża to miejsce do natury i ociepla jego atmosferę. Jest też dużo miejsc do siedzenia, przez co cała rodzina może spędzać razem czas. Latem, to miejsce staje się centrum życia, zarówno w dzień jak i w nocy. Nie możemy też nie zauważyć, że z tarasu mieszkańcy i ich goście mają wspaniały widok na Wiedeń.

​Wnętrze

Zwiedzanie wnętrza małego, austriackiego domu zaczynamy od salonu. Już na pierwszy rzut oka widać, że postawiono tu na otwarte przestrzenie. Przez duże okna i drzwi balkonowe wpada bardzo dużo światła, dzięki czemu wnętrze jest niezwykle jasne. Ściany i sufity zostały pomalowane na biało, co w połączeniu z meblami w tonacji ciepłego drewna i wybranymi akcesoriami, takimi jak wiklinowe krzesło, tworzy bardzo przytulne, a zarazem przestronne wnętrze.

Małe pomieszczenia to zawsze wyzwanie, dlatego też przygotowaliśmy dla Was wskazówki względem: Jak ustawić meble w małym salonie?

​Kuchnia

Pomimo ograniczonej przestrzeni, w kuchni nie brak niczego, Najważniejsze jest, aby zapewnić sobie komfortowe mieszkanie, tak więc w kuchni można znaleźć wszystko, czego potrzebują mieszkańcy. Nowoczesna kuchnia została utrzymana w kolorze białym. Zdecydowano się również na gładkie fronty, co również wpłynęło na optyczne powiększenie przestrzeni. Duża lodówka ze stali nierdzewnej w amerykańskim stylu podkreśla nowoczesną atmosferę. Piękna stara szafa jest uroczym kontrastem w tej przestrzeni i sprawia, że mamy przed sobą orzeźwiającą mieszankę doskonale dobranych stylów.

​Sypialnia

Wchodząc po schodach, dochodzimy do pokoi znajdujących się na piętrze, a mianowicie, do sypialni. Tak samo jak na parterze, witają nas przytulne drewniane panele podłogowe oraz biel ścian i sufitów. Zwróćmy uwagę na doskonałe wykorzystanie powierzchni nawet pod skosem dachu. Sypialnię zalewa naturalne światło wpadające przez ogromne okno.

​Ogród

Ostatnim miejscem, które odwiedzamy jest ogród. Mamy tu kolejny zaskakujący element, a mianowicie: prysznic na zewnątrz. Gwarantuje on orzeźwienie w letnie dni, a poza tym, jest to bardzo wygodne rozwiązanie przy pracach ogrodowych. W łatwy sposób można opłukać zabłocone buty zanim wejdziemy do środka. Zewnętrzny prysznic przydaje się również posiadaczom zwierząt, które potrafią się ubrudzić w ogrodzie. Zanim wpuścimy zwierzątko do domu, dobrze jest je wykąpać na zewnątrz. Oprócz tego, kto mógłby oprzeć się pięknym widokom wzgórz i drzew zapraszających na chwile relaksu.

Podoba Wam się zestawienie drewna z bielą?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu