6 pomysłów na dom z wysokim sufitem

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 pomysłów na dom z wysokim sufitem

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny salon od enrico massaro architetto Nowoczesny
Loading admin actions …

Wysokie sufity w domu nie oznaczają nic innego, jak więcej przestrzeni do zagospodarowania. Czyż można wyobrazić sobie lepszą okazję na uwolnienie swojej wyobraźni i danie upustu swojej kreatywności?! Jeżeli posiadacie wysokie sufity w swojej rezydencji – nie czekajcie i od razu złapcie za papier, długopis oraz linijkę i rozpocznijcie urzeczywistnianie jednego z naszych poniższych pomysłów! Estetyka, maksimum komfortu i efekt „wow” gwarantowane!

1. Półki, panele i kolumny

Czy domowe kolumny można jakoś wykorzystać przy wysokim suficie? A co powiecie na uczynienie z nich „podpórki” dla regałów i półek? Oczywiście najpierw upewnijcie się, że posiadacie wystarczająco dużo przestrzeni w poziomie. Półki, które zainstalujecie, nie muszą, a nawet nie powinny być identyczne. Ich różne wymiary, czy kształty mogą okazać się bardzo funkcjonalne, a przy tym prezentować się zabawnie i oryginalnie. Dekoracyjnym panelom również mówimy zdecydowane „tak”! Same w sobie zwykle prezentują się bardzo gustownie i elegancko. O różnych konstrukcjach z ich udziałem nawet nie wspominając!

2. Technologia oświetleniowa

Najważniejszym założeniem oświetleniowym przy wysokich sufitach jest przede wszystkim zachowanie lekkości i optycznej przestronności pomieszczenia. Dlatego zielone światło otrzymują tu oryginalne projekty żyrandoli i innych instalacji świetlnych oraz wszelkiego rodzaju tak zwane samoróbki.

3. Kompozycje z półek

Im większa wysokość, tym więcej możliwości jej wykorzystania, a mniej powodów do zmartwień. Naprawdę! Wysokie sufity to w rzeczywistości najlepsza z alternatyw dla ścian wykorzystywanych niezmiennie jako miejsce zaczepu licznych półek lub wiszących szafek. Dowolne kształty i różne funkcjonalności, ale dopasowane do naszych potrzeb, z pewnością sprawdzą się świetnie w sypialni lub w kuchni, bez różnicy. Jednak, pamiętajmy, że bardzo skomplikowane kompozycje, choć miłe dla oka, czasami mogą utrudniać odpowiednie i łatwe składowanie rzeczy. Ciężko nie zgodzić się w tej kwestii z architektami.

4. Wyspa z własnym sufitem

W kuchni wszystkie chwyty są dozwolone. Zwłaszcza, jeśli dostępna przestrzeń na to pozwala. Wyspa z własnym sufitem to idealne rozwiązanie w wysokiej kuchni. Nie dość, że jest to praktyczne rozwiązanie, jest to także rozwiązanie wysoce eleganckie i nowoczesne!

5. Efekty ścienne

Sposób, w jaki udekorujemy ściany sprawia, że w domu tętni życie, bądź wieje nudą. Faktem jest, iż wysokie sufity oraz pomieszczenia w kształcie kwadratów to warunek konieczny do osiągnięcia zniewalającego efektu. Ale i w innych pomieszczeniach nie jesteśmy spisani na straty. Tapety, malowidła, naklejki ścienne i wszelkiego rodzaju tekstury – wszystkie one stanowią wartość dodaną do każdej przestrzeni.

6. Obrazy i lustra

Komplet RÓŻOWE SOWY XXL od PERPETUJA Skandynawski
PERPETUJA

Komplet RÓŻOWE SOWY XXL

PERPETUJA

Jeżeli posiadamy dom z wysokimi sufitami i cierpimy z tego powodu – przestańmy! Kilka odpowiednio dobranych mebli z pewnością diametralnie zmieni wystrój wnętrza, rozwiąże sprawę i zmniejszy poczucie pustki. Na pewno uczynią to także różnego rodzaju elementy artystyczne. Wszelkie obrazy mogą stać się cennymi sprzymierzeńcami w naszej wysokosufitowej bolączce. Warto pomyśleć również o lustrach. Szczególnie ich ozdobne ramy to często strzał w dziesiątkę!

Jeżeli nie wysoki, a skośny sufit jest Waszym problemem, koniecznie zajrzyjcie tutaj!

A co Wy sądzicie o wysokich sufitach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu