Dom-zygzag, czyli minimalistyczne marzenie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom-zygzag, czyli minimalistyczne marzenie

Aśka Warchał Aśka Warchał
Minimalistyczne domy od kit Minimalistyczny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji przedstawimy Wam dzieło utalentowanych architektów z biura KIT. Ich futurystyczny projekt przeniesie nas dzisiaj do innego wymiaru. Zachyca nietypowym podejściem do designu oraz kreatywnością rozwiązań. Znajduje się w March w Szwajcarii, w gęsto zaludnionej okolicy. Aby zapewnić mieszkańcom prywatność zdecydowano się na bryłę o nietypowym kształcie, który pozwala schować się, nie rezygnując z zalania wnętrza naturalnym światłem. Swodobnie penetruje ono minimalistyczne, białe wnętrza. 

To trzeba zobaczyć!

Od strony ogrodu

Minimalistyczne domy od kit Minimalistyczny
kit
kit

Nasza reakcja na ten dom? Zapiera dech! Jego prostota, jego jednoczesna statyczność i dynamiczność, jego integracja z krajobrazem, duże przeszklenia ujawniające rozmieszczenie pomieszczeń… Po prostu arcycieło! Oczywiście najbardziej wyróżnia się tutaj konstrukcja, której szkielet przypomina pnący się ku górze zygzak.

Projekt

Minimalistyczne domy od kit Minimalistyczny
kit
kit

Ten projekt struktury domu pokazuje nam podłogi, sufity i ściany nośne. Zagospodarowanie reszty murów zależało już od inwencji architektów. Od strony ogrodu zdecydowali się na duże przeszklenia, które podziwialiśmy na poprzednim zdjęciu. Oczywiście podstawa reprezentuje taras i podjazd – są całkowicie zintegrowane z bryłą budynku, stanowią jej część.

Minimalistyczne wnętrza

Minimalistyczny salon od kit Minimalistyczny
kit
kit

Tak prezentuje się przedpokój naszej niezwykłej budowli. Białe tynki oraz drzwi łączą się ze ścianami z surowego betonu i posadzkami, na których ten sam materiał wyporelowano. Mnogość nietypowych kątów pod którymi łączą się te płaszczyzny prezentuje się zachwycająco. Rezygnacja z dekoracji sprawia, że ogarnia nas poczucie niezwykłej przestronności.

Wzorowy przedpokój – tak go urządzisz!

Luksusowo i minimalistycznie

Minimalistyczna jadalnia od kit Minimalistyczny
kit
kit

Idziemy dalej. W głębi czeka na nas jadalnia połączona z kuchnią. Już moglismy podpatrzeć to wnętrze przez duże przeszklenie od strony ogrodu. Teraz pozwala nam ono cieszyć się widokiem na zielony trawnik – jeden z niewielu akcentów koloru w tej aranżacji. Przy całym swoim minimaliźmie jest ona jednocześnie luksusowa. Elegancki żyrandol i duży obraz olejny nadają wystrojowi ton.

Otwarta przestrzeń

Minimalistyczny salon od kit Minimalistyczny
kit
kit

Już patrząc na szkielet budowli mogliśmy przypuszczać, że pomieszczenia będą płynnie w siebie przechodzić. Spodziewaliście się jednak takiej harmonii? Różnica poziomów pomiędzy jadalnią a salonem rozwiązana została przez wprowadzenie ławy połączonej ze stopniami. Atmosfera tchnie spokojem, w tych wnętrzach nie sposób nie zrzucić z siebie trudów dnia.

Wykorzystany każdy kąt

Minimalistyczna sypialnia od kit Minimalistyczny
kit
kit

Po jednym miejscu do lektury, przedstawiamy Wam kolejny. Ten schowany jest pod mniejszym przeszkleniem, znajdujemy się już w strefie prywatnej. Przez małe okno dostrzec możemy dachy sąsiednich domów, których wcześniej wcale nie dostrzegliśmy. Poranki w ta jasnej sypialni muszą być energetyzujące!

Przekonuje Was styl minimalistyczny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu