8 rewelacyjnych pomysłów na zabudowę łazienki!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 rewelacyjnych pomysłów na zabudowę łazienki!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Dom jednorodzinny w Redzie : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez PracowniaPolka,Skandynawski
Loading admin actions …

Wariantów aranżacji łazienek jest nieskończenie wiele. Planujemy aranżację ścian, układ funkcjonalny sanitariatów. Przy małych powierzchniach główkujemy nad sprytnym rozmieszczeniem rzeczy i maksymalnym wykorzystaniem wolnego miejsca. Do takich zadań najlepszym rozwiązaniem wydaje się być pomoc stolarza. W sklepach owszem, znajdziemy proste meble wpasowujące się w każdą, nawet trudno ustawną przestrzeń, jednak nie będzie to satysfakcjonujące osiągnięcie szczytu naszych możliwości, które zmusi nas do ograniczenia oczekiwań i realnego zrezygnowania z miejsca do przechowywania lub innych przydatnych funkcji, które można by było tam jeszcze zastosować. Podobnie może być z dużymi pokojami kąpielowymi z tym, że zabudowa łazienki przejawia się tam częściej w ogólnym wystroju, czyli ujednoliceniu wybranych elementów i dzięki temu połączeniu, na przykład mebli, ścian, oprawy urządzeń, które rozstawione w dalszej odległości od siebie mogą stracić wizualną spójność.

Zatem zabudowa łazienki może być meblowa, ścienna i użytkowa. Może kryć w sobie półki, szuflady, pralkę, suszarkę, a może być też piękną aranżacją powierzchni płaskich. Dużo zależy od materiałów, których do tego celu użyjemy. W poniższych przykładach pokażemy Wam jak może wyglądać oryginalna zabudowa łazienki i jej poszczególnych elementów.

Więcej pięknych łazienek znajdziecie w Katalogu Inspiracji TOP 9 – nowoczesne łazienki! Zapraszamy!

Lustrzana zabudowa łazienki dla dwojga

W małych łazienkach popularnym rozwiązaniem łączącym funkcję przechowywania i oszczędzania miejsca są półki z lustrzanym frontem, zawieszane nad umywalką. Jednak powyższy przykład pokazuje jak efektownie może wyglądać duża, meblowa zabudowa łazienki z lustrem. Nie od dziś wiadomo, że lustra powiększają przestrzeń i rozświetlają ją. Tego nigdy za wiele! Taka nowoczesna zabudowa łazienki z wysokim stropem, oprócz pozytywnego wrażenia, daje mnóstwo miejsca do przechowywania. W tak zaplanowanej łazience z przestronnymi, zamykanymi półkami możemy przechowywać ręczniki, bieliznę, chemię gospodarczą i wszystkie inne niezbędne rzeczy, które będą zawsze pod ręką bez szukania ich w całym domu!

Funkcjonalna zabudowa łazienki

Dom jednorodzinny w Redzie : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez PracowniaPolka,Skandynawski
PracowniaPolka

Dom jednorodzinny w Redzie

PracowniaPolka

Segment z półką po prawej stronie łazienki projektu Pracownia Polka to świetne miejsce na dekoracje łazienki świecami, plakatami w ramie, wiklinowymi koszyczkami i innymi bibelotami. Jednak stworzona została wyraźnie na potrzebę zabudowy spłuczki toalety i pisuaru. Wbudowana w ścianę, podwieszana toaleta to dziś najbardziej estetyczny i praktyczny wybór do łazienki. Dlaczego? Ponieważ współczesne czasy cenią sobie minimalizm, a więc jeśli jest taka możliwość, by ukryć zbędne elementy lub konstrukcje to róbmy to! Poza tym sprzątanie podłogi pod podwieszanymi urządzeniami i meblami jest dużo łatwiejsze i szybsze. Słusznie zaplanowano tę półkę na całej długości ściany. W ten sposób wygląda to spójnie, geometrycznie, prosto i schludnie. Jednak zauważmy też, że przy tym zabraliśmy trochę miejsca dla długości wanny stojącej naprzeciwko. Jeśli nasza łazienka jest wystarczająco szeroka to nie ma z tym żadnego problemu, jeśli zaś jest długa a wąska, zabudowę tę powinniśmy ograniczyć, by pozwolić sobie na większą wannę. Meblowa zabudowa łazienki w tym przypadku to ażurowy, drewniany, lekki blat na długich nogach z jedną szufladą i otwartymi półkami. Takie rozwiązania dodają wrażenia przestrzeni każdemu pokojowi!

Meblowa zabudowa łazienki

Słoneczna Katowice: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez conceptjoana,Nowoczesny
conceptjoana

Słoneczna Katowice

conceptjoana

Oto najlepszy przykład tego jak zabudowa łazienki na wymiar może zmaksymalizować jej funkcjonalność! W tym skandynawskim projekcie ConceptJoana, zabudowa łazienki wypełniona jest po brzegi, jednak nie ujmując jej przy tym wrażenia lekkości, dzięki białemu kolorowi. Taka aranżacja nie przytłacza pomimo ciasnej przestrzeni i masywnych mebli, sięgających od podłogi do sufitu. Jest to przykład prawdziwej sztuki projektowania wnętrz i rozwiązywania trudnych problemów nieustawnych pomieszczeń. W takich przypadkach warto zwrócić się do niego o poradę! Nie dość, ze łazienka w stu procentach spełnia swoje zadanie to znalazło się też miejsce na elementy dekoracyjne na ścianie i w postaci naturalnego akcentu roślinnego, ożywiającego całe wnętrze! Super!

Meblowa zabudowa łazienki w kolorze

Podobne rozwiązanie prezentuje powyższy przykład, jednak jest bardziej ciekawy ze względu na zastosowane kolory. Naturalny print drewna na szafkach, w każdym odcieniu, zawsze pasuje do łazienki, a szaro niebieski blat jest łagodnym przejściem do mocnego błękitu wiszących półek nad toaletą. Słusznie dobrano taki kolor, ponieważ to barwa wody, która idealnie pasuje do łazienek. Oprócz tego pomalowano wnękę w tym samym kolorze, a rozświetlono ją ledowymi żarówkami. Zabudowa łazienki powinna zgrywać się z ewentualnymi wypustami, kolumnami, wnękami w pierwotnym układzie ścian łazienki. Zasada „im prościej, tym lepiej” sprawdza się bezsprzecznie! Dlatego równanie skomplikowanych układów zabudową meblową, nie tylko w łazienkach, to świetny pomysł, który ułatwi nam dalsze urządzanie pomieszczenia!

Zabudowa łazienki na poddaszu

Następny przykład może być rozwiązaniem spędzającego snu z powiek problemu urządzenia łazienki na poddaszu! Wybraliśmy tę propozycję, ze względu na ciekawe skomponowanie otwartej półki z lustrem oraz to o czym pisaliśmy pod poprzednim zdjęciem. Zauważcie, że półka pod umywalką szerokością sięga tylko wnęki w której jest umieszczona, a umywalka wystaje poza nią. W ten sposób układ stał się prosty i bardziej klarowny, a wystająca umywalka wcale nie przeszkadza, a wręcz wygląda ciekawie i nowocześnie. Zabudowa łazienki pod skosem rzuca nam ma myśl zapełnienie miejsca o najniższej wysokości szafkami z blatem jak na powyższym przykładzie lub pełną zabudową, od podłogi do skosu. Zgadzacie się?

Luksusowa zabudowa łazienki w drewnie

To o czym wspominaliśmy we wstępie ma swój obraz w następującym przykładzie. Zabudowa łazienki o dużym metrażu skomponowana jest z połączeń mebli, ścian i podłogi. Tym samym materiałem wyłożono powierzchnie płaskie i zbudowano meble, aby wszystko wspólnie grało. Zabudowa łazienki w drewnie tekowym to modne, często wybierane rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Przestajemy myśleć o łazienkach jak o sterylnych, zimnych pokojach, a przeobrażamy je w przypominające naturalne oazy, strefy relaksu!

Zabudowa umywalki

Umywalka wykonana z naturalnego materiału, jakim jest kamień, to niewątpliwie oryginalny i rzadko spotykany pomysł. Jednak jeszcze bardziej interesująca jest jej cała oprawa. W ten sposób, umywalka jako jedna całość, składa się z miski, blatu i ochronnej płyty wokół. Jak widać zabudowa poszczególnych elementów wyposażenia łazienki, również może być niezwykła!

Funkcjonalność przede wszystkim!

Ogólnie i najprościej rzecz ujmując… po co są zabudowy? Otóż po to, by ukryć niekoniecznie estetyczne urządzenia, które musimy mieć w każdym domu. Tak więc zakrycie pralki i suszarki za drzwiami to pożądane przez wszystkich rozwiązanie. Jeśli tylko pozwala nam na to metraż i inne czynniki, nie zastanawiajmy się dłużej! Zabudowa łazienki w taki użyteczny sposób, doda jej klasy!

Która zabudowa łazienki podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu