Top 10 - najwspanialsze poddasza i strychy

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Top 10 – najwspanialsze poddasza i strychy

A.D. A.D.
Eklektyczny salon od bilune studio Eklektyczny
Loading admin actions …

Przytulne i urocze są pokoje na poddaszu, w których panuje idealne środowisko by śmiało odtworzyć wyrafinowaną i romantyczną atmosferę. Drewniana konstrukcja, malownicze widoki za oknem – to wszystko sprawia, że obszar ten staje się idealnym miejscem do stworzenia różnorodnych apartamentów, od klasycznych do najbardziej nowoczesnych i modernistycznych. Urządzanie go nie jest łatwe gdyż wymaga on starannej i przemyślanej koncepcji zawierającej aranżacje wszystkich kątów, skosów i obniżonych przez stropy pomieszczeń. Pozostaje także do rozwikłania problem światła dziennego, które zazwyczaj jest tam w deficycie.

Dziś proponujemy 10 najcudowniejszych przykładów bajkowych apartamentów zaprojektowany w sposób doskonały przez architektów i specjalistów z całego świata. Czerpcie od nich inspiracje do swoich wnętrz!

Z nietypowymi oknami

Tętniący życiem salon, niezwykle atrakcyjny, godny najlepszych apartamentów miejskich. Układ mebli sam w sobie jest bardzo dobry. Doskonale doświetlona została strefa wypoczynku dzięki ogromnemu oknu dachowemu, wpuszczającemu sporą ilość dziennego światła. W podłodze też stworzono coś w rodzaju oka, szklana podłoga umożliwia doskonały widok na dolny salon. Transparentny stolik jest bardzo lekki i delikatny. 

Ciepło od pierwszego spojrzenia

Romantyczna sypialnia może mieć dodatkowy urok wynikający z położenia na poddaszu ale jak wszystko ma to swoje jasne i ciemne strony. Urządzanie takiej przestrzeni nie jest prostą sprawą dlatego warto czerpać inspiracje z powyższego zdjęcia. Parkiet i drewniane belki są głównymi sprawcami ciepłej atmosfery, wzbogacone nutą pomarańczy, białymi ścianami i meblami w neutralnych kolorach tworzą spójną kompozycję. 

Harmonia i oryginalność

Ta sypialnia, na poddaszu, jest efektem spotkania pomiędzy wielką równowagą i niemal malarską koncepcją. Asymetrycznie ułożone względem siebie okna stały się elementem naściennej galerii, razem z dziełem sztuki. Wspaniała paleta barw, spokojnych i stonowanych, ale o silnej osobowości, wpływa na urok tego miejsca. Do tego niebanalne meble. 

Światło jako klucz do sukcesu

Sypialnia i mały pokój dzienny są oddzielone przez panel z miejscem na szafki i telewizor, bardzo wygodne rozwiązanie, zapewniające prywatność. Kluczem aranżacyjnym tej cudownej sypialni jest jasność. Z założenia najwyższa kondygnacja w domu czy bloku jest najciemniejsza. Tutaj z tym problemem poradzono sobie znakomicie. Spory świetlika dachowy doprowadza światło nawet w najciemniejsze zakamarki. Pomagają mu w tym parkiet z powłoką odbijającą światło i wszechobecna biel.

Wyważone kolory

Jak zrównoważyć poddasze w kolorze białym? Jak stworzyć coś ciekawego i ożywczego? Kolorowe akcesoria lub wzory, sprawdzą się idealnie! Ten projekt pokazuje jak wiele zależy od dodatków. Dzięki nim, ostateczny efekt może być oszałamiający.

Loft na poddaszu

Przebudowa starego strychu, niewątpliwie przyniosła powiew nowoczesności dla całego środowiska. Pokój jest idealny, aby zapewnić maksymalny komfort. Tutaj  łóżko jest bohaterem, ale, nie bez powodu, wygrywa minimalizm.

Otwarta przestrzeń, z dużą ilością drewna

Skandynawska kuchnia od dwarf Skandynawski Drewno O efekcie drewna

Doskonała, przestronna i otwarta przestrzeń, przyjmuje częściowo górną kondygnację. Lampy sufitowe, rozrzucone w takich samych odstępach dbają o komfort w obszarze pracy i wypoczynku. Mieszkanie rozwiązane na otwartym planie zawsze prezentuje się zjawiskowo. 

Luksus w rustykalnym klimacie

Specyficzne środowisko panujące na poddaszu często idzie w parze z rustykalnym stylem dekoracyjnym. Romans nieodłącznych pochyłych belek sufitowych i ciepło, które wiąże się z wpadającym przez okno dziennym światłem zaowocował niezwykle pozytywną aranżacją wnętrza z nutą eklektyczną.

Wszystko w bieli

Minimalistyczna, piękna i niebiańska… ta otwarta przestrzeń jest wszystkim tym, co powinno znaleźć się na poddaszu. My to kochamy. Mając tak wiele dodatkowej przestrzeni, można naprawdę zaszaleć, ale ta prosta stylizacja wygląda zachwycająco!

W stylu boho

Nasz przegląd kończymy na nietypowej sypialni, pełnej charakteru. Pod skośnym sufitem w wiekowym budynku, znajduje się wspaniałe, okrągłe łóżko. Ceglany sufit opiera się na drewnianej konstrukcji bejcowanej na biało. Pod nim nowoczesne łóżko, a wokół niego perskie dywany. Ta sypialnia wygląda niczym eklektyczna oaza wellness.

Na zakończenie polecamy Wam: Top 5 tygodnia – najwspanialsze projekty wnętrz, domów i ich ogrodu!

Wam również marzy się romantyczna sypialnia pod skosami? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu